Kaczka po pekińsku
- Kaczka cała - 1 sztuka (2000 g)
- Miód (100 g)
- Mąka ziemniaczana (36 g)
Przepis na kaczkę po pekińsku krok po kroku
Umyj kaczkę i osusz ją. Od strony szyi zamknij otwór za pomocą wykałaczek.
Marynata do nadziania kaczki: 50 g miodu, 2 łyżki sosu sojowego, pół łyżeczki pieprzu białego, 3 ząbki czosnku startego na tarce oraz 50 g sosu hoisin wymieszaj dokładnie. Wlej marynatę i rozprowadź po wnętrzu kaczki. Wykałaczkami zamknij otwór przy kuprze.
Kaczkę odstaw do lodówki najlepiej na całą noc, minimum na 5 godzin.
Po tym czasie zrób marynatę do kaczki: 750 ml wody, odrobinę cynamonu, ząbek czosnku, pół łyżeczki białego pieprzu, 2 łyżki sosu sojowego, łyżeczkę soli, łyżkę sherry, łyżeczkę imbiru startego na ratce oraz łyżkę octu ryżowego zagotuj.
Otrzymaną, gorącą marynatą polej kaczkę bardzo dokładnie z każdej strony. Marynaty nie wylewaj!
Kaczkę umieść na kratce, a tę następnie w lodówce (lub do zimnego pomieszczenia). Najlepiej zostawić ją na całą noc, minimum na 5 godzin.
Po tym czasie zrób glazurę: do marynaty dodaj 50 g miodu. Zgotuj, by całość trochę odparowała. Potrzebujesz około 2 szklanki marynaty. W 60 ml zimnej wody rozmieszaj skrobię. Dodaj do glazury. Mieszaj i zagotuj do lekkiego zgęstnienia. Glazurę wystudź.
Glazurą wysmaruj kaczkę. Najlepiej trzymać ją 10 minut z jednej strony i 10 minut z drugiej strony. Nie zapominaj o bokach, posmaruj ją bardzo dokładnie.
Kaczkę nabij na hak wędzarniczy. Powieś ją w przewiewnym miejscu i odczekaj, aż glazura wyschnie.
Piekarnik nagrzej do 200 st. C. Wstaw kaczkę pionowo do nagrzanego piekarnika i piecz 25 minut.
Po 25 minutach zmniejsz temperaturę do 150 st. C. Piecz około 90 minut.
Jak chcesz ją bardziej podpiec na skórce, ostatnie 10 minut podkręć temperaturę na maksimum.
-
Pierś z kaczki
-
Kaczka pieczona
-
Kaczka z jabłkami
-
Kaczka pieczona z jabłkami
-
Rosół z kaczki
-
Pierś z kaczki pieczona
-
Pieczone piersi z kaczki
-
Kaczka pieczona w rękawie
-
Kaczka pieczona z jabłkiem
-
Filet z kaczki
-
Kaczka faszerowana
-
Kaczka nadziewana
-
Pasztet z kaczki
-
Kaczka nadziewana jabłkami
-
Kaczka w pomarańczach
-
Kaczka po chińsku
-
Marynata do kaczki
-
Pierś z kaczki z jabłkami
-
Dania z kaczki
Więcej informacji na temat kaczki po pekińsku
Chrupiąca, pieczona i bardzo pyszna kaczka po pekińsku to potrawa wykwintna, wymagająca czasu na jej przygotowanie, jednakże zdecydowanie warto ją upiec. Gdy chcesz zrobić coś, co ma zaskoczyć każdego, ta kaczka po pekińsku Cię nie zawiedzie. Mięso jest miękkie, ale skórka pozostaje chrupiąca. Pasuje zarówno do potraw na gorąco, jak i do dań serwowanych na zimno. Nie wiesz jak przyrządzić kaczkę po pekińsku? Przepis jest wymagający, ale można przygotować go w domu. Zobacz, jak zrobić kaczkę po pekińsku i z czym ją podawać.
Kaczka po pekińsku jest to pieczona cała tuszka kaczki. Ma ona wyraziste przyprawy oraz glazurę o słodko-słonym smaku. Przepis na kaczkę po pekińsku nie należy do szybkich. Dużą rolę gra marynowanie. To dzięki niemu (i glazurze) mięso jest mięciutkie, a wierzch chrupiący. Kaczka po pekińsku to dobry składnik do naleśników po chińsku – razem z warzywami oraz sosem hoisin.
Jak przyrządzisz kaczkę po pekińsku, z pewnością zaskoczysz wszystkich. Nie jest to potrawa jedzona na co dzień. Przepis na kaczkę po pekińsku dosyć wymagający, ale znakomity. Jak zrobić kaczkę po pekińsku? Przede wszystkim będziesz potrzebować odpowiedni sprzęt. Do przepisu na kaczkę po pekińsku przyda się hak wędzarniczy. Dzięki niemu kaczka po pekińsku będzie równomiernie opieczona. Ponadto przyda się wok oraz wykałaczki. Na początku należy zrobić marynatę i wlać ją do środka kaczki. Otwory należy zamknąć wykałaczkami. Kaczkę trzeba odstawić na parę godzin do lodówki. Kolejny krok to zrobienie marynaty do kaczki. Sos, który marynuje kaczkę, ma być gorący – wtedy parzy się nim mięso. Wystarczy oblać kaczkę z każdej strony. Sos zachowaj, ponieważ posłuży do glazury. Sparzoną kaczkę trzeba wyłożyć na kratkę i zostawić znowu na kilka godzin w zimnym miejscu. Jak kaczka spędzi kilka godzin z sosem na wierzchu, należy zrobić glazurę. Ostudzoną glazurą należy posmarować kaczkę. Najpierw przez 10 minut trzymaj ją w glazurze z jednej strony, a następnie kolejne 10 minut z drugiej strony. Posmaruj też dokładnie boki i wszystkie miejsca, do których glazura nie dotarła. Teraz przyda się hak. Nabij kaczkę na hak wędzarniczy i odstaw w przewiewne miejsce. Poczekaj, aż glazura wyschnie. Upiecz kaczkę, wkładając ją z hakiem do piekarnika – ma być postawiona pionowo. Piecz najpierw w wyższej, a następnie w niższej temperaturze. Jak zrobisz kaczkę po pekińsku, ostatnie 10 minut możesz ją piec na maksymalnej temperaturze, by była jeszcze bardziej przypieczona. Nie ma to, jak przyrządzić kaczkę po pekińsku i podać ją znajomym… Będą zachwyceni.
Alergeny w kaczce po pekińsku
Lista alergenów dla kaczki po pekińsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
W przepisie na kaczkę po pekińsku nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- wytrawne sherry, sos hoisin
Wartości odżywcze kaczki po pekińsku
Kaczka po pekińsku to dobre źródło białka oraz tłuszczu. Marynata i glazura dostarczy węglowodanów.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.