Kaczka po chińsku
- Piersi z kaczki bez skóry - 2 piersi (500 g)
- Papryka czerwona - 2 sztuki (240 g)
- Marchewka - 2 sztuki (120 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Imbir korzeń - 1 kawałek (20 g)
- Sos sojowy - 3 łyżki (30 ml)
- Mąka pszenna typ 500 - 1/2 szklanki (125 g)
Przepis na kaczkę po chińsku krok po kroku
Pierś z kaczki pokrój w paski i przełóż do miski.
Dopraw do smaku i obtocz w mące.
Olej rozgrzej na patelni, usmaż kawałki mięsa do momentu zarumienienia. Odłóż mięso na talerz.
Na patelni podsmaż pokrojone w słupki warzywa i dodaj kaczkę.
Dodaj 1/2 szklanki wody i gotuj do miękkości warzyw.
Wlej sos sojowy i starty imbir.
Danie podawaj z ugotowanym ryżem.
Więcej informacji na temat kaczki po chińsku
Kaczka po chińsku to połączenie niezwykle delikatnego mięsa z dużą porcją świeżych warzyw.
Od teraz nie musisz wychodzić do restauracji, aby doznać orientalnych smaków, wystarczy, że poznasz mój szybki i prosty w przygotowaniu przepis na kaczkę po chińsku.
To danie bardzo smaczne, ale nie wymagające w przygotowaniu, dlatego serdecznie zachęcam Cię do spróbowania.
Danie chińskie z kaczką powstaje z kilku podstawowych składników. Postaw na mięso dobrej jakości i duże ilości warzyw, najlepiej sprawdzi się tutaj marchew, pietruszka, cebula, papryka dowolnego koloru. Ja postawiłam na czerwoną, słodką, wyrazistą paprykę.
Kaczka należy do drobiu, który należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E.
Zatem, jak zrobić kaczkę po chińsku?
W pierwszej kolejności pierś z kurczaka pokrój w paski i przełóż do miski. Dopraw do smaku i obtocz w mące. Następnie olej rozgrzej na patelni, usmaż kawałki mięsa do momentu zarumienienia. Odłóż mięso na talerz.
Na patelni podsmaż pokrojone w słupki warzywa i dodaj kaczkę. Dodaj 1/2 szklanki wody i gotuj do miękkości warzyw. Wlej sos sojowy i starty imbir. Danie podawaj z ugotowanym ryżem.
Przyprawy te mają właściwości antywirusowe i przeciwbakteryjne, dlatego warto o niej pamiętać szczególnie w okresie jesienno – zimowym.
Jeśli chcesz przygotować danie na ostro postaw na dodatek posiekanej papryczki chilli.
Nasza pyszna kaczka po chińsku po kilku chwilach jest dobra do spożycia. Danie najlepiej smakuje z ryżem, który idealnie komponuje się z kruchym mięsem i warzywami. Postaw na ryż biały basmati lub ryż jaśminowy.
Będzie to dobry pomysł na posiłek dla całej Twojej rodziny. Zaopatrz się w składniki i przygotuj kaczkę na obiad, przekonaj się, jaka jest smaczna.
Sam widzisz, jaki to prosty przepis, zatem przygotuj smaczny obiad dla całej Twojej rodziny.
Nie pozostało mi nic innego jak życzyć Ci smacznego!
Alergeny w kaczce po chińsku
Lista alergenów dla kaczki po chińsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
- Mąka pszenna typ 500
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
Wartości odżywcze kaczki po chińsku
W podobny sposób możesz przygotować kurczaka lub indyka.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.