Kaczka nadziewana farszem mięsnym
- Kaczka cała (3000 g)
- Masło (30 g)
- Bulion drobiowy (250 g)
- Mięso mielone wieprzowe (500 g)
- Jajko (2 szt.)
- Bułka tarta (30 g)
- Olej rzepakowy (20 ml)
Przepis na kaczkę nadziewaną farszem mięsnym krok po kroku
Kaczkę umyj i osusz.
Płaską łyżkę soli, 1/3 łyżeczki pieprzu, łyżeczkę soku z cytryny, 2 łyżki papryki słodkiej, łyżeczkę tymianku i łyżeczkę majeranku wymieszaj z olejem.
Kaczkę natrzyj mieszanką przypraw zewnątrz i wewnątrz.
Włóż kaczkę do naczynia żaroodpornego i wstaw na noc do lodówki.
Mięso dopraw łyżeczką soli, 1/4 łyżeczki pieprzu i łyżeczką przyprawy do mięs.
Dodaj jajka i bułkę tartą.
Dokładnie wyrób mięso.
Mięso odstaw również na noc do lodówki.
Po tym czasie nagrzej piekarnik na 200 st. C (góra-dół).
Kaczkę nadziej farszem.
Zabezpiecz kaczkę wykałaczkami.
Do kaczki wlej zimny bulion.
Na wierzchu kaczki ułóż kawałki masła.
Wstaw kaczkę w przykrytym naczyniu żaroodpornym.
Piecz 30 minut.
Zmniejsz temperaturę na 185 st. C. i piecz przez 90 minut.
Od czasu do czasu polewaj kaczkę sosem.
Na ostatnie 20 minut zdejmij przykrywkę, włącz termoobieg, zwiększ temperaturę na 220 st. C.
Kaczka jest gotowa do podania.
-
Burgery
-
Kulebiaki
-
Danie z mięsa mielonego
-
Rolada z mięsa mielonego
-
Kofta
-
Cevapcici
-
Rolady z mięsem mielonym
-
Gołąbki bez zawijania w piekarniku w sosie pomidorowym
-
Pulpeciki w sosie pomidorowym
-
Shepherd's pie
-
Klopsy w sosie pomidorowym
-
Zupa klopsowa
-
Pulpety w sosie pieczarkowym
-
Gołąbki z kapusty pekińskiej
-
Pide
-
Naleśniki z mięsa mielonego
-
Pieczeń z mięsa mielonego
-
Farsz na pierogi z mięsem
-
Co zrobić z mięsa mielonego
Więcej informacji na temat kaczki nadziewanej farszem mięsnym
Taka kaczka nadziewana farszem mięsnym to pyszny pomysł na dobre danie na obiad albo na święta. Miękkie mięso i chrupiąca skórka to gwarancja smaku. Dzięki pieczeniu w bulionie mięso jest soczyste. Dodatek masła do pieczenia wzbogaca aromat. Przepis na kaczkę nadziewaną farszem mięsnym jest prosty i szybki do przygotowania. Mięso należy wcześniej zamarynować, ponieważ pyszna mieszanka przypraw to konieczność, bez której ta potrawa nie będzie idealna. Sprawdź jak zrobić kaczkę nadziewaną farszem mięsnym.
Kaczka nadziewana farszem mięsnym to pieczona kaczka w całości, która wypełniona jest mięsem mielonym. Mięso jest znakomite – smaczne, soczyste i miękkie. Całość uzupełni ta chrupiąca skórka. Kaczka nadziewana farszem mięsnym jest częstym pomysłem na to, by zrobić wspaniałą potrawę. Kaczka ma o wiele lepszy smak, gdy dzień wcześniej zamarynuje się ją i przygotuje farsz. Dolicz więc czas, w którym kaczka będzie się marynować, a mięso przegryzać. Przepis na kaczkę nadziewaną farszem mięsnym wymaga niekrótkiego pieczenia, ale samo wykonanie jest szybkie.
Jak zrobić kaczkę nadziewaną farszem mięsnym? Całą tuszkę umyj i wysusz ręcznikiem papierowym. Przygotowanie przepisu na kaczkę nadziewaną farszem mięsnym rozpocznij dzień wcześniej. Przygotuj marynatę i natrzyj nią całą kaczkę (w środku i na zewnątrz). Zrób także farsz z mięsa mielonego i pozostaw na noc w lodówce. Na drugi dzień nastaw piekarnik. Kaczkę nadziej przygotowanym mięsem mielonym i zepnij wykałaczkami, by farsz nie wyleciał. Do kaczki wlej bulion i ułóż na niej masło. Piecz przez półgodziny w wyższej temperaturze, potem ją zmniejsz. Bardzo dobrze byłoby co jakiś czas polewać kaczkę tłuszczem i bulionem, który się wytwarza podczas pieczenia. Danie będzie jeszcze bardziej znakomite i soczyste. Cały czas piecz z przykrywką. Pod koniec zdejmij ją, włącz termoobieg i zwiększ temperaturę. W ten sposób przypiecze się skórka. Danie jest gotowe do podania na obiad albo na kolację.
Jak zrobisz kaczkę nadziewaną farszem mięsnym, idealnie byłoby do niej podać pieczone ziemniaki. Warto jest je piec razem z kaczką (na oddzielnej blaszce). Najlepszy pomysł na surówkę to buraczki. Mogą być podane w formie zasmażanych buraczków lub ćwikły. Dobra będzie też surówka z kapusty czerwonej. Taka kaczka nadziewana farszem mięsnym może być podana i na świątecznym stole, i na obiedzie. Na święta warto podać kaczkę w całości po upieczeniu tak, by każdy mógł wziąć sobie porcję mięsa. Do dzielenia mięsa najlepsze będą kuchenne nożyczki i widelec półmiskowy.
Alergeny w kaczce nadziewanej farszem mięsnym
Lista alergenów dla kaczki nadziewanej farszem mięsnym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do mięs
Wartości odżywcze kaczki nadziewanej farszem mięsnym
Przepis zawiera niewielką ilość węglowodanów. Dostarcza dużo białka. Skóra jest wysokokaloryczna, zawiera dużą ilość tłuszczu. Mięso z kaczki dostarcza m.in. witaminy z grupy B i żelazo.
Energia i białka
(369g)
Węglowodany
(369g)
Tłuszcze
(369g)
Witaminy
(369g)
Składniki mineralne
(369g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.