Kabaczek z mięsem mielonym
- Kabaczek - 1 sztuka (300 g)
- Mięso mielone z indyka (100 g)
- Cebula - 0,2 (20 g)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
- Fasola czerwona - 1 mała puszka (80 g)
- Marchewka - 1 sztuka (50 g)
- Ser Mozzarella - 1/2 sztuki (60 g)
- Pomidory w puszce - 5 łyżek (50 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na kabaczka z mielonym mięsem krok po kroku
Piekarnik nastaw na 180 stopni.
Cebulę i czosnek drobno posiekaj, marchew obierz i zetrzyj na tarce.
Na patelni rozgrzej oliwę, dodaj cebulę, czosnek i mięso. Podsmażaj kilka minut, co jakiś czas mieszając.
Dodaj fasolę, pomidory i startą marchewkę. Wymieszaj.
Kabaczka przekrój na pół i łyżką wydrąż lekko środek.
Ułóż farsz z patelni.
Przygotowane kabaczki ułóż w naczyniu żaroodpornym i wstaw do piekarnika na ok. 25 minut.
Kilka minut przed końcem pieczenia posyp tartym serem.
Więcej informacji na temat kabaczka z mielonym mięsem
Kabaczek z mielonym mięsem to świetny pomysł na szybki i pyszny obiad z piekarnika dla całej rodziny. Jest to danie bardzo proste w przygotowaniu, dlatego z pewnością poradzisz z nim sobie, nawet jeśli gotowanie nie jest Twoją najmocniejszą stroną. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kabaczki z mięsem mielonym na obiad, koniecznie poznaj nasz przepis, który będzie dla ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Do jego przygotowania potrzebne Ci będą świeże kabaczki, mięso mielone, odrobina oliwy i przypraw oraz ulubione warzywa. Możesz dodać też biały lub brązowy ryż, lub inną ulubioną kaszę. Jeśli chodzi o mięso, to sprawdzi się każdy rodzaj – kabaczki świetnie smakują zarówno z mięsem drobiowym, jak i wołowym, czy wieprzowym, dlatego wybierz to, które lubisz najbardziej. Pamiętaj jednak, że mięso z kurczaka, czy indyka będzie mniej tłuste i kaloryczne, dlatego, jeśli zależy Ci na wersji fit tego dania, postaraj się wybrać mięso drobiowe. Wybrane mięso wystarczy podsmażyć z dodatkiem drobno posiekanego czosnku i cebulki oraz doprawić ulubionymi przyprawami, na przykład ziołami prowansalskimi, słodką lub ostrą papryką, bazylią, oregano, czy majerankiem. Do podsmażonego mięsa następnie wystarczy dodać drobno pokrojone warzywa – kabaczki z mięsem mielonym mogą posłużyć jako tak zwany sprzątacz lodówki, ponieważ do farszu świetnie sprawdzą się tak naprawdę wszystkie warzywa. Możesz dodać tartą marchew, pokrojoną w kostkę paprykę, kukurydzę, czerwoną fasolę z puszki, pomidorki koktajlowe, a także pieczarki. Przygotowane dodatki wystarczy wymieszać z podsmażonym mięsem, doprawić i nafaszerować nimi kabaczki. Jeśli chcesz, przed pieczeniem możesz dodatkowo posypać je tartym serem, na przykład mozzarellą, goudą, czy parmezanem – każdy z nich będzie dobry. Koniecznie czytaj dalej i poznaj najlepszy przepis na kabaczki z mięsem mielonym.
Alergeny w kabaczku z mielonym mięsem
Lista alergenów dla kabaczka z mielonym mięsem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Mozzarella
Wartości odżywcze kabaczka z mielonym mięsem
Aby zmniejszyć kaloryczność posiłku można zamienić mozzarellę na mozzarellę light.
Energia i białka
(600g)
Węglowodany
(600g)
Tłuszcze
(600g)
Witaminy
(600g)
Składniki mineralne
(600g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.