Jak zrobić pancake
- Mąka pszenna typ 550 - 1 i 1/2 szklanki mąki (200 g)
- Mleko 1,5% - 4/5 szklanki mleka (200 ml)
- Jajko - 2 jajka rozmiar M (2 szt.)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
- Cukier puder - 3 łyżeczki (12 g)
- Sól - 1/2 łyżeczki (3 g)
- Truskawki - Garść truskawek (70 g)
- Masło klarowane - 1 łyżka, do przesmażenia (15 g)
Przepis na none krok po kroku
Mąkę przesiej przez sitko i dodaj do niej sól, proszek do pieczenia i 2 łyżeczki cukru pudru. Wymieszaj.
Jajka wbij do miski i roztrzep. Dodaj mleko i olej, a następnie wymieszaj.
Do płynnej masy stopniowo dodaj suche składniki. Nie należy mieszać ich zbyt długo, bo pancakes stracą na swojej puszystości. Ciasto powinno być w miarę gęste.
Patelnie wysmaruj masłem i rozgrzej ją. Nakładaj niewielkie porcje i nie rozlewaj ich na całą patelnię. Smaż placuszki na średniej mocy kuchenki przez ok. 2 min z każdej strony.
Rozdziel gotowe pancakes na 3 porcje.
Truskawki opłucz i pozbądź się części niejadalnych, a następnie przekrój każda większą truskawkę na pół. Dołóż owoce do pancakes i obsyp 1 łyżeczką cukru pudru.
-
Naleśniki
-
Kopytka
-
Parówka w cieście francuskim
-
Ryż z jabłkami
-
Bułki cynamonowe
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Kleik ryżowy
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Legumina
-
Budyń jaglany
-
Placki z serka wiejskiego
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Bułeczki z jagodami
-
Babeczki wielkanocne
-
Grysik
-
Zacierki
-
Placuszki z kaszy manny
-
Kolacja dla dzieci
Więcej informacji na temat none
Amerykańskie naleśniki idealnie nadają się na śniadanie, podwieczorek czy przekąskę w ciągu dnia. Są proste do wykonania, a do tego smaczne. Ten, kto raz spróbuje ten łatwy przepis, na pewno szybko skusi się ponownie na placuszki. Można je podawać z różnymi dodatkami, dzięki czemu za każdym razem mogą smakować inaczej.
Jak zrobić pancake? Wszystkie składniki wystarczy odpowiednio ze sobą połączyć, a potem usmażyć powstałe ciasto. Jeżeli masz taką możliwość, usmaż je bez masła czy innego tłuszczu. W przypadku tych placuszków najlepiej sprawdza się patelnia do jajek sadzonych i pancakes, ale możesz też je usmażyć na patelni teflonowej. Zwróć uwagą na to, aby kuchenka była ustawiona na średnią moc. Jeżeli moc będzie za duża, to placuszki za szybko się przysmażą.
Ten prosty przepis zakłada użycie mleka, więc jest bez maślanki i bez kefiru. Jeżeli jednak lubisz któryś z tych składników, możesz go użyć. Dobrym dodatkiem będzie cukier wanilinowy lub ekstrakt z wanilii. Możesz też dodać cynamon.
Istnieje także przepis na wersję fit tych placuszków. W ich przypadku potrzebujesz tylko płatki owsiane (lub mąkę owsianą albo jaglaną), banany i jajka. Cukier jest tutaj zbędny, ponieważ mocno dojrzałe banany są bardzo słodkie. Gdyby ciasto okazało się za gęste, możesz dodać odrobinę mleka.
Placki amerykańskie można jeść z bitą śmietaną polaną sosem do lodów (np. o smaku czekoladowym, karmelowym, truskawkowym). Są przepyszne ze świeżymi owocami m.in. truskawkami, malinami, bananami, borówkami czy kiwi. Pancakes są bardzo dobre z orzechami w miodzie lub z syropem klonowym. Można je obsypać cukrem pudrem albo posmarować Nutellą, konfiturą z jogurtem naturalnym lub zdecydować się na masło orzechowe. Opcji jest naprawdę bardzo wiele.
To, jak zrobić ciasto na pancakes, na pierwszy rzut oka może wydawać się trudne. Jednak przepis na pankejksy jest bardzo prosty. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby obracać je tylko raz (a nie kilka razy), a przy wyrabianiu masy nie mieszać za dużo, bo w efekcie wyjdą twarde i oklapnięte.
Alergeny w none
Lista alergenów dla None przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 1,5%
- Masło klarowane
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze none
Energia i białka
(210g)
Węglowodany
(210g)
Tłuszcze
(210g)
Witaminy
(210g)
Składniki mineralne
(210g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.