Jajko sadzone na wodzie
Przepis na jajko sadzone na wodzie krok po kroku
Na dużą patelnię wlej 0,5 szklanki wody. Wodę podgrzej, jednak nie doprowadź do zagotowania.
Do ciepłej wody wbij 4 jajka. Gotuj do momentu ścięcia się żółtek.
Na końcu jajko dopraw solą i pieprzem.
-
Jajecznica
-
Pasta jajeczna
-
Jajka faszerowane
-
Jajka na twardo
-
Jajka po benedyktyńsku w wersji tradycyjnej
-
Jajko sadzone
-
Sałatka z jajkiem
-
Chleb w jajku
-
Jajecznica z kurkami
-
Sałatka z pora i jajek
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Omlet cesarski
-
Jajecznica z awokado
-
Omlet z płatkami owsianymi
-
Pasta z awokado i jajek
-
Tortilla z jajkiem
-
Tosty z jajkiem
-
Ryż z jajkiem
-
Szybka kolacja z jajek
Więcej informacji na temat jajka sadzonego na wodzie
Jajko sadzone na wodzie to sposób na niezwykle zdrowe danie, które może być spożywane nawet na diecie lekkostrawnej. Choć zwykle jajko sadzone kojarzy się z dość dużą ilością tłuszczu, to w tej wersji nie używa się go do smażenia wcale. To opcja idealna dla osób dbających o dietę i odchudzających się. Choć jajko może być kompletnym danie, świetnie sprawdzi się również w roli dodatku. Wspaniale smakuje na tostach, pizzy czy z ziemniaczkami i mizerią, tworząc zdrowy i wiosenny obiad. To coś dla fanów jajek pysznych, ale lekkich.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić jajko sadzone na wodzie, które będzie smaczne, a przy tym niezwykle miękkie i o kremowym żółtku, to ten przepis będzie strzałem w dziesiątkę. Powstaje z niego jajko sadzone idealne. Całość jest łatwiejsza niż się wydaje. To świetna alternatywa dla tradycyjnych jajek, które zwykle po smażeniu stają się tłuste i ciężkostrawne, co nie jest zbyt zdrowe. W tej dietetycznej wersji nie podrażniają żołądka i nie powodują uczucia ciężkości. Będą też lepszym wyborem dla wszystkich osób na diecie o obniżonej zawartości tłuszczu. W tej wersji jest zdrowsze dla układu krwionośnego.
Jajko sadzone bez tłuszczu choć nie jest smażone smakuje równie wspaniale. W tej opcji dużo łatwiej jest kontrolować konsystencję żółtka i przygotować je w ulubionej postaci. Jajka sadzone świetnie nadają się na pyszne i sycące śniadanie. Zawierają sporo pełnowartościowego białka, które pozytywnie wpływa na budowanie tkanki mięśniowej, sprawdzi się więc idealnie jako posiłek sportowców.
Jeżeli szukasz inspiracji na to jak ugotować jajko sadzone, bez użycia tłuszczu i w najbardziej fit sposób, to ten będzie strzałem w dziesiątkę. To sposób, który świetnie sprawdzi się również dla dzieci, ze względu na delikatny smak.
Z tego przepisu dowiesz się ile czasu musisz smażyć jajko na wodzie, by miało idealną konsystencję i było dobrze zrobione. Ten przepis na jajko sadzone na wodzie pozwoli ci je stworzyć w domu w bardzo łatwy sposób i cieszyć się ich wybornym smakiem.
Alergeny w jajku sadzonym na wodzie
Lista alergenów dla jajka sadzonego na wodzie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze jajka sadzonego na wodzie
To świetny i zdrowy pomysł na przygotowanie jajek. W tej wersji sprawdzą się nawet na diecie lekkostrawnej. Jajka są świetnym źródłem białka i cennych witamin.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.