Jajecznica z pomidorami
- Jajko (5 szt.)
- Pomidor - 2 małe sztuki (220 g)
- Olej rzepakowy - 5 łyżek stołowych (50 ml)
- Szczypiorek - 1 pęczek (30 g)
Przepis na jajecznicę z pomidorami krok po kroku
Pomidora sparz wrzątkiem i obierz go ze skóry.
Obranego pomidora pokrój w kostkę.
Szczypior umyj i pokrój na drobne kawałki.
Na patelni rozgrzej olej.
Na rozgrzanym oleju podsmaż pomidory.
W tym czasie do miseczki rozbij jajka i dopraw je do smaku przyprawami.
Do masy jajecznej dodaj pokrojony szczypiorek.
Masę jajeczną wylej na patelnię z pomidorami i ciągle mieszając, smaż jajka do momentu ich ścięcia.
Gotową jajecznicę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu z dodatkiem pieczywa.
-
Pasta jajeczna
-
Jajka na twardo
-
Jajko w koszulce
-
Placuszki twarogowe
-
Sałatka z brokułem
-
Chleb w jajku
-
Jajecznica z kurkami
-
Jajko sadzone
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Jajka po wiedeńsku
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Banan w cieście
-
Omlet z płatkami owsianymi
-
Jajecznica z pieczarkami
-
Placki na maślance
-
Placuszki na maślance
-
Śniadanie z jajkiem
Więcej informacji na temat jajecznicy z pomidorami
Jajecznica z pomidorami to doskonały pomysł na śniadanie dla całej rodziny. Przepis na jajecznicę z pomidorami jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania smacznej jajecznicy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: jajka, świeże pomidory, olej rzepakowy, szczypiorek, sól oraz pieprz. Do przygotowania jajecznicy możesz wykorzystać pomidory z puszki lub podać ją z cebulą zamiast szczypiorku. Produkty do zrobienia jajecznicy są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych.
Jak zrobić jajecznicę z pomidorami? Pomidora sparz wrzątkiem i obierz go ze skóry. Obranego pomidora pokrój w kostkę. Szczypior umyj i pokrój na drobne kawałki. Na patelni rozgrzej olej. Na rozgrzanym oleju podsmaż pomidory. W tym czasie do miseczki rozbij jajka i dopraw je do smaku przyprawami. Do masy jajecznej dodaj pokrojony szczypiorek. Masę jajeczną wylej na patelnię z pomidorami i ciągle mieszając smaż jajka do momentu ich ścięcia. Gotową jajecznicę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu z dodatkiem pieczywa.
Jajka są doskonałym źródłem wielu cennych składników mineralnych oraz witamin. Znajdziemy w nich pełnowartościowe Białko, które jest łatwo przyswajalne przez nasz organizm. Jaja kurze zawierają bowiem swoim składzie wszystkie niezbędne aminokwasy. Dodatkowo są bogate w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, do których możemy zaliczyć witaminę A, D, K oraz E. Jajka są również źródłem wapnia, sodu, potasu, żelaza oraz cynku. Znajdziemy w nich także Luteina, która zapobiega zwyrodnieniu plamki żółtej. Warto jednak zwrócić uwagę, że jajka są także bogate w cholesterol.
Podsumowując jajecznica z pomidorami jest pyszna i doskonale nadaje się podana na śniadanie dla całej rodziny. Jest źródłem wielu cennych składników odżywczych, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Dobra jajecznica z pomidorami jest szybka w przygotowaniu. Jajecznica świetnie sprawdzi się w diecie bezglutenowej oraz wysokobiałkowej.
Alergeny w jajecznicy z pomidorami
Lista alergenów dla jajecznicy z pomidorami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze jajecznicy z pomidorami
Jajecznica z pomidorami to doskonałe źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Znajdziemy w niej także spore ilości likopenu, który zmniejsza ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.