Jajecznica z papryką
- Jajko (6 szt.)
- Papryka czerwona - 1 mała sztuka (150 g)
- Cebula - 1 mała sztuka (50 g)
- Masło (40 g)
Przepis na jajecznicę z papryką krok po kroku
Cebulę obierz i pokrój w piórka.
Paprykę umyj, usuń z niej gniazda nasienne i pokrój ją w cienkie paski.
Na patelni rozgrzej masło i podsmaż na nim cebulę oraz paprykę do miękkości. Warzywa dopraw do smaku solą oraz pieprzem.
Gdy warzywa będą już miękkie, na patelnię wybij jajka i mieszając zawartość patelni, smaż jajecznicę do momentu, aż będzie odpowiednio ścięta.
Gotową jajecznicę podawaj na ciepło z dodatkiem pieczywa.
-
Pasta jajeczna
-
Jajka na twardo
-
Jajko w koszulce
-
Placuszki twarogowe
-
Sałatka z brokułem
-
Chleb w jajku
-
Jajecznica z kurkami
-
Jajko sadzone
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Jajka po wiedeńsku
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Banan w cieście
-
Omlet z płatkami owsianymi
-
Jajecznica z pieczarkami
-
Placki na maślance
-
Jajecznica z pomidorami
-
Śniadanie z jajkiem
Więcej informacji na temat jajecznicy z papryką
Jajecznica z papryką to doskonała propozycja na śniadanie. Pyszna jajecznica doskonale smakuje z dodatkiem świeżego pieczywa oraz soku pomarańczowego lub herbaty. Jajecznicę możesz przygotować z czerwoną lub kolorową papryką. Prosty przepis na jajecznicę z papryką nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania jajecznicy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: jajka, papryka czerwona, cebula, masło, sól oraz pieprz.
A jak zrobić jajecznicę z papryką? Cebulę obierz i pokrój w piórka. Paprykę umyj, usuń z niej gniazda nasienne i pokrój ją w cienkie paski. Na patelni rozgrzej masło i podsmaż na nim cebulę oraz paprykę do miękkości. Warzywa dopraw do smaku solą oraz pieprzem. Gdy warzywa będą już miękkie, na patelnię wybij jajka i mieszając zawartość patelni, smaż jajecznicę do momentu, aż będzie odpowiednio ścięta. Gotową jajecznicę podawaj na ciepło z dodatkiem pieczywa.
Jajka kurze to skarbnica składników odżywczych, których odpowiednia podaż korzystnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Jajka są przede wszystkim źródłem pełnowartościowego białka zwierzęcego, które z łatwością przyswajalne jest przez nasz organizm. Białko jaja kurzego uznawane jest za białko wzorcowe, ponieważ zawiera wszystkie aminokwasy w odpowiednich ilościach. Jaja kurze bogate są także w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach oraz niektóre witaminy z grupy B. W jajach znajdziemy także składniki mineralne, do których możemy zaliczyć: fosfor, potas, sód, wapń, żelazo, magnez, miedź, cynk oraz selen.
Podsumowując smaczna jajecznica to doskonała propozycja na pożywne śniadanie dla całej rodziny. Warzywa wykorzystane do przygotowania jajecznicy stanowią dobre źródło witamin oraz składników mineralnych. Jajecznicę warto podać z dodatkiem pieczywa, świeżych pomidorów pokrojonych w plasterki i herbatą. Jajecznica jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu i najlepiej smakuje na ciepło. Produkty niezbędne do wykonania potrawy dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w jajecznicy z papryką
Lista alergenów dla jajecznicy z papryką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze jajecznicy z papryką
Jajecznica z papryką to doskonała propozycja na pyszne śniadanie. Jajka stanowią doskonałe źródło białka.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.