Jajecznica z mlekiem
- Jajko (2 szt.)
- Mleko 2% (50 ml)
- Masło (10 g)
Przepis na jajecznicę z mlekiem krok po kroku
W rondelku rozpuść masło.
W miseczce wymieszaj jajka z mlekiem i szczyptą soli i pieprzu.
Wlej masę jajeczną do rondelka z masłem i cały czas mieszaj trzepaczką, aż jajka będą odpowiednio ścięte.
-
Jajecznica
-
Pasta jajeczna
-
Pasta z awokado
-
Owsianka
-
Placuszki twarogowe
-
Filet z kurczaka
-
Placki jogurtowe
-
Jajko sadzone
-
Pasztet z królika
-
Owsianka na mleku
-
Jajecznica z kurkami
-
Ceviche
-
Omlet z warzywami
-
Placki z kaszy mannej
-
Pancakes bananowe
-
Zupa mleczna
-
Jajka po wiedeńsku
-
Pasta z ciecierzycy
-
Dietetyczne śniadania
Więcej informacji na temat jajecznicy z mlekiem
Jajka kurze to dosyć kontrowersyjny składnik diety. Jajka, szczególnie żółtko, zawiera znaczną ilość cholesterolu. To może niekorzystnie wpływać na układ sercowo-naczyniowy. Szczególnie uważać, na takie dania, powinny osoby z problemami z układem krążenia i chorobami, w których występuje stan zapalny. Jajka ze względu na ich wpływ na rozwój zmian miażdżycowych najlepiej ograniczyć do 1 dziennie, czyli 7 na tydzień. Najzdrowsza dieta świata, czyli dieta śródziemnomorska, zawiera w sobie 2-4 jajka na tydzień. Oczywiście znajdą się osoby, które codziennie jedzą 4 jajka i mają się dobrze, ale pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że każdy z nas jest inny i takie porównania są ciężkie. Tak samo w badaniach, jedne pokazują, że 10 jajek jest odpowiednią ilością, a inne już stwierdzą, że tylko 5 jest w porządku. Ludzki organizm w różny sposób reaguje, szczególnie że poza badaniem osoby mogły odżywiać się inaczej, prowadzić inny tryb życia, czyli jedne głównie siedziały, a inne może regularnie uprawiały sport, dlatego to wszystko wpływa potem na wyniki. Jajka w badaniach to kontrowersyjny temat, ale lepiej stosować średni poziom, czyli około 1 jajka dziennie. Dodatkowo jajka na maśle lub też z tłustym mięsem, które jest źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych, będą nasilać niekorzystne działanie. Dlatego należy zachować umiar, a niestety jajecznica często jedzona jest i na śniadanie i na kolacje. Zdrowa i jednocześnie smaczna wersja podania jajek to na przykład szakszuka, w której mamy też sporo warzyw. Jajecznica z mlekiem pod względem zdrowia jest tak pośrodku — nie jest strasznie zła, ale mogłoby być lepiej. Przepis na jajecznice z mlekiem to szybki przepis, ale wymaga jednak więcej zaangażowania niż przy zwykłej jajecznicy. Mimo wszystko warto spróbować takiej jajecznicy na mleku, bo wychodzi naprawdę pyszna i możesz podać ją dla dzieci, które często wolą, tego typu jajecznice, bo jest delikatniejsza od klasycznej wersji i bardziej napowietrzona. Do jajecznicy można podać lekką sałatkę i pieczywo razowe.
Alergeny w jajecznicy z mlekiem
Lista alergenów dla jajecznicy z mlekiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
Wartości odżywcze jajecznicy z mlekiem
Jajecznice podawaj z sałatką i pełnoziarnistym pieczywem.
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Witaminy
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.