Jajecznica z grzybami
- Jajko (6 szt.)
- Borowiki (200 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Masło - 2 łyzeczki (10 g)
Przepis na jajecznicę z grzybami krok po kroku
Na patelni rozgrzej masło. Dodaj pokrojoną w kostkę cebulę i podsmaż, by się zarumieniła.
Grzyby opłucz i pokrój w dość dużą kostkę. Dodaj je do cebuli i podsmaż przez 2 minuty.
Jajka wbij do dużej i miski, przypraw je solą oraz pieprzem i dokładnie wymieszaj.
Przelej je na patelnie, cały czas mieszając.
Gdy jajka się zetną przełóż jajecznice na talerze.
-
Pasta jajeczna
-
Jajka na twardo
-
Jajko w koszulce
-
Placuszki twarogowe
-
Sałatka z brokułem
-
Chleb w jajku
-
Jajecznica z kurkami
-
Jajko sadzone
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Jajka po wiedeńsku
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Banan w cieście
-
Omlet z płatkami owsianymi
-
Jajecznica z pieczarkami
-
Placki na maślance
-
Jajecznica z pomidorami
-
Śniadanie z jajkiem
Więcej informacji na temat jajecznicy z grzybami
Jajecznica z grzybami to świetny i nieoczywisty pomysł na niedzielne śniadanie pełne smaku. Z tego przepisu powstaje wspaniałe danie, które zaskakuje kremową konsystencją i wspaniałą kompozycją smakową. To propozycja idealna dla miłośników leśnych grzybów. Z dodatkiem jajek i podsmażoną cebulą, tworzą naprawdę cudowne połączenie, obok którego ciężko jest przejść obojętnie. To danie choć niezwykle łatwe jest bardzo aromatyczne i smaczne.
Przepis na jajecznicę z grzybami jest niezwykle łatwy i pozwala przygotować tą pyszną potrawę w kilkanaście minut. Wystarczy tylko podsmażyć grzyby z cebulą i dodać do nich jajka. To pomysł na śniadanie ekspresowe, które sprawdzi się nie tylko w wolne dni.
Danie robi się tylko z kilku składników, dlatego zadbać o ich jakość. Najlepiej wybierać jajka ekologiczne lub z wolnego wybiegu, dzięki temu ma się pewność, że całość będzie smakować wybornie. Takie jajka są świetnym źródłem białka i kwasów tłuszczowych z rodziny Omega 3, które świetnie wspierają działanie całego organizmu, a także wzmacniają odporność i zmniejszają stan zapalny w organizmie. Leśne grzyby są zaś idealnym źródłem cynku i selenu, pierwiastków, których zwykle brakuje w tradycyjnej diecie, dlatego tak ważne jest by gościły w niej od czasu do czasu. To połączenie nie tylko pięknie wygląda i dobrze smakuje, ale również wspiera zdrowie całego organizmu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić jajecznicę z grzybami, która będzie nieskomplikowana, a całość wyjdzie naprawdę pysznie, to ten przepis na pewno przypadnie Ci do gustu. To świetne danie, które zabiera bardzo mało czasu i nie potrzeba do niego żadnych specjalnych umiejętności.
Ta jajecznica najlepiej smakuje z grzybami leśnymi, choć można ją też przyrządzić z orientalnymi lub z pieczarkami. Jednak jeżeli ma się możliwość użycia grzybów leśnych warto to zrobić, gdyż wtedy całość nabiera fantastycznego smaku i jest dużo bardziej wartościowa. Idealnie smakuje z borowikami. Z tego przepisu dowiesz się również jak przygotować grzyby do jajecznicy, by były niesamowicie smaczne, jędrne i pożywne.
Alergeny w jajecznicy z grzybami
Lista alergenów dla jajecznicy z grzybami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze jajecznicy z grzybami
To świetny pomysł na śniadanie zwłaszcza do osób na diecie o niskim indeksie glikemicznym. Aby było w pełni zbilansowane warto podawać jajecznice ze świeżymi warzywami i pełnoziarnistym pieczywem.
Energia i białka
(305g)
Węglowodany
(305g)
Tłuszcze
(305g)
Witaminy
(305g)
Składniki mineralne
(305g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.