Jajecznica z awokado
- Jajko (4 szt.)
- Awokado - 1 szt (140 g)
- Masło - 1 łyżka (10 g)
- Szczypiorek - 1 pęczek (45 g)
Przepis na jajecznicę z awokado krok po kroku
Na patelni rozgrzej masło.
Jajka wbij do miseczki, dodaj sól i pieprz. Całość wylej na rozgrzaną patelnię. Smaż, cały czas mieszając.
Awokado przekrój i usuń pestkę. Pokrój miąższ tak, by tworzyły dość sporą kratkę. Wydrąż całość za pomocą łyżki.
Dodaj awokado do jajek na patelni i podsmaż przez chwilę, by jajka odpowiednio się ścięły.
Gotową jajecznicę posyp posiekanym szczypiorkiem.
-
Guacamole
-
Pasta z awokado
-
Ceviche
-
Pasta z awokado i jajek
-
Pasta z awokado i jajkiem
-
Pasta z awokado i jajka
-
Tortilla z jajkiem
-
Sałatka z awokado i jajka
-
Pasta jajeczna z awokado
-
Pasta z awokado z jajkiem
-
Tosty z awokado
-
Burrito z kurczakiem
-
Jajka faszerowane awokado
-
Jajka z awokado
-
Masło z awokado
-
Tortilla z awokado
-
Tortilla z tofu
-
Ceviche z łososia
-
Śniadanie z awokado
Więcej informacji na temat jajecznicy z awokado
Jajecznica z awokado to świetna alternatywa dla tego tradycyjnego dania z jajek. Ma pyszny smak i jest bardzo odżywcza. To świetna opcja dla osób, które preferują śniadania białkowo tłuszczowe, gdyż dodatek awokado wzbogaca całość w zdrowe tłuszcze. To wszystko sprawia, że danie jest niezwykle sycące, więc będzie idealnym pomysłem na śniadanie czy kolację.
Przepis na jajecznicę z awokado jest niezwykle prosty i niczym nie różni się od klasycznej wersji. W tej wersji została ona wzbogacona o dodatek tego zdrowego owocu. Awokado, które niezwykle wspaniale komponuje się z jajkami, idealnie sprawdza się również w takiej wersji. Choć zwykle je się je na surowo, to podsmażone, także wspaniale smakuje.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić jajecznicę z awokado, która wspaniale smakuje, a przy okazji jest naprawdę łatwa w przygotowaniu, to ten przepis idealnie się sprawdzi. Dzięki tej recepturze można przygotować ten świetny i niezwykle pożywny posiłek w kilkanaście minut. To danie na pewno pokochają wszyscy miłośnicy awokado. Do tego przepisu najlepiej jest używać dojrzałych owoców, które dobrze się komponują i wspaniale miękną. Dojrzałe awokado wcale nie traci swoich właściwości, jednak wiele osób nie przepada za jego smakiem. Dlatego dodanie dojrzałego awokado do jajecznicy jest świetnym pomysłem na odświeżenie tego owocu i nadanie mu świetnego smaku.
W tym przepisie najlepiej sprawdzą się jaja kurze, jednak można również skorzystać z przepiórczych. W takim wypadku należy użyć większej ilości jaj, by uzyskać taką samą ilość jajecznicy. Jajka smażone w taki sposób są naprawdę pyszne i bardzo sycące. Długość smażenia jest uzależniona w pełni od preferencji osoby przygotowującej danie. Można przygotować ją w bardziej kremowej formie, smażąc tak, by tylko białka się ścięły lub bardziej wysmażoną, gdzie obie części są zupełnie ścięte.
To wspaniały wybór na śniadanie, a także na kolację. Ze względu na spory dodatek awokado jest to zdrowe danie, które dostarcza mnóstwa witamin i składników odżywczych.
Alergeny w jajecznicy z awokado
Lista alergenów dla jajecznicy z awokado przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze jajecznicy z awokado
To świetny pomysł na zdrowe śniadanie. Awokado sprawia, że całość jest pełna zdrowych kwasów tłuszczowych, wpływających korzystnie na zdrowie układu krwionośnego.
Energia i białka
(198g)
Węglowodany
(198g)
Tłuszcze
(198g)
Witaminy
(198g)
Składniki mineralne
(198g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.