Jajecznica na parze
- Jajko (2 szt.)
- Masło - łyżeczka (5 g)
Przepis na jajecznicę na parze krok po kroku
Garnek wypełnij wodą i zagotuj ją. Po zagotowaniu umieść w garnku dużą metalową miskę.
Do miski włóż kawałek masła i poczekaj aż się roztopi.
Do miseczki wij jajka i całość przykryj pokrywką.
Gotuj przez 10 - 12 minut.
W połowie gotowania przemieszaj całość delikatnie.
-
Naleśniki
-
Kopytka
-
Parówka w cieście francuskim
-
Ryż z jabłkami
-
Bułki cynamonowe
-
Kluseczki ziemniaczane
-
Kleik ryżowy
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Legumina
-
Budyń jaglany
-
Placki z serka wiejskiego
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Bułeczki z jagodami
-
Babeczki wielkanocne
-
Grysik
-
Zacierki
-
Kolacja dla dzieci
Więcej informacji na temat jajecznicy na parze
Jajecznica na parze to pomysł na niezwykle lekkostrawne i wysokobiałkowe śniadanie. Ma wspaniały smak, jest niskokaloryczna i pachnie wspaniale. Świetnie sprawdzi się również jako dodatek do diety dziecka. Choć może wydawać się mało sycąca, wcale tak nie jest, wysoka zawartość białka i tłuszczu sprawia, że danie jest naprawdę pożywne. Świetnie smakuje podana z tostami, ale także bez dodatków.
Jeśli szukasz inspiracji na to jak zrobić jajecznicę na parze, która mimo że lekkostrawna, będzie również smaczna. To ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego naprawdę pyszne danie, które zaskakuje wspaniałym smakiem i kremową konsystencją. Świetnie sprawdzi się jako szybkie śniadanie. To świetna alternatywa dla tradycyjnej smażonej jajecznicy. W tym wypadku nie jest tak ciężkostrawna i pełna tłuszczu, dlatego będzie dobrym wyborem dla osób na diecie, nawet tych borykających się z chorobami układu pokarmowego. Tak przygotowane jajka nie obciążają żołądka i nie podrażniają jego ścian. Na pewno to danie przypadnie do gustu osobom, które cierpią z powodu wrzodów czy choroby refluksowej.
Przepis na jajecznicę na parze jest niezwykle prosty. Nie potrzeba do niego żadnych specjalistycznych sprzętów. Przyda się jednak duży garnek z pokrywką i metalowa miska. Dzięki użyciu tylko podstawowego sprzętu całość można wykonać w bardzo łatwy sposób, a przepis jest przystępny dla wszystkich. W dodatku jajka z tej receptury zawsze się udają, dlatego spokojnie mogą z niej skorzystać nawet początkujący kucharze.
Ta dietetyczna i zdrowa jajecznica jest wspaniałym pomysłem na odżywcze, pełnowartościowe śniadanie dla całej rodziny. Nie trzeba rezerwować jej tylko na czas choroby, gdyż jest tak smaczna, że spokojnie może gościć na stole każdego dnia. Choć w tym przepisie została przedstawiona bardzo klasyczna wersja, można ją również wzbogacić o warzywa. Świetnie smakuje z dodatkiem pomidorów czy szpinaku, jest wtedy pyszna i jeszcze bardziej ciekawa. Najlepiej sprawdzą się w tym przepisie jaja kurze, jednak można użyć również przepiórczych. To wspaniała opcja na śniadanie i kolację.
Alergeny w jajecznicy na parze
Lista alergenów dla jajecznicy na parze przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze jajecznicy na parze
W tej wersji jajka są lekkie i niskokaloryczne. To zdrowa opcja, nawet dla osób na diecie, a także dla dzieci.
Energia i białka
(105g)
Węglowodany
(105g)
Tłuszcze
(105g)
Witaminy
(105g)
Składniki mineralne
(105g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.