Jajecznica na maśle
- Jajko (4 szt.)
- Masło (40 g)
Przepis na jajecznica na maśle krok po kroku
Masło rozpuść na patelni. Jajka wbij do miski. Dodaj przyprawy. Wymieszaj widelcem.
Wlej masę jajeczną na patelnie. .
Smaż do ścięcia masy na średnim ogniu cały czas mieszając
Więcej informacji na temat jajecznicy na maśle
Jajecznica na maśle to doskonała propozycja na śniadanie. Smażona na maśle jajecznica jest pyszna i sycąca. Podawaj ją ze świeżym pieczywem żytnim z mąki z pełnego przemiału lub chrupiącymi warzywami. Jajecznica na maśle ma cudowny aromat, masło świetnie komponuje się z jajkami dodając im wspaniałego aromatu. Przepis na jajecznicę na maśle jest bardzo prosty, nie potrzebujesz więc żadnego doświadczenia kulinarnego aby ją przygotować. Tradycyjna jajecznica na maśle może zostać urozmaicona poprzez podanie jej ze szczypiorkiem. Szczypior możesz dodać na początku i zrumienić lekko lub posypać jajecznicę po jej przygotowaniu. Jajecznicę z cebulą przygotujesz dodając cebulę do roztopionego masła, należy ją zeszklić i dopiero dodać masę jajeczną. Cebula dodaje jajecznicy odrobiny słodyczy.
Jak zrobić jajecznicę na maśle? To bardzo proste. Wystarczy rozpuścić kawałek masła na patelni. Jajka roztrzepać widelcem z solą i pieprzem w osobnej misce. Wlać na patelnie i smażyć na małym ogniu do ścięcia masy.
Jajka są źródłem wielu witamin i minerałów. Zawierają duże ilości witaminy B12 i żelaza. Bogate są również w witaminę A i witaminę D. Witamina A jest wpływa na wiele procesów w organizmie człowieka. Powinniśmy pilnować aby jej dzienne spożycie było na odpowiednim poziomie. Luteina i zeaksantyna, której są źródłem wpływają korzystnie na plamkę żółtą zapobiegając jej zwyrodnieniu. Jajka są niskokaloryczne i są idealnym źródłem pełnowartościowego białka. Zwracaj uwagę na jakość jajek, wybieraj te od kur wolno żyjących. W Polsce najczęściej spożywa się jaja kurze, rzadziej gęsie czy kasze.
Jajecznica jest tradycyjną polską potrawą, znaną od stuleci. Jadaną ją na śniadania. Co ciekawe odbywają się rekordy w ilości jajek z których powstaje jajecznica. Największa dotychczas usmażona jajecznica składała się z 5000 jajek.
Podsumowując jajecznica na maśle to tradycyjna polska potrawa śniadaniowa. Jest bardzo łatwa i szybka w przygotowaniu. W połączeniu z rozmaitymi dodatkami tworzy pełnowartościowe, sycące śniadanie. Wybierając jajka dobrej jakości masz pewność, że podajesz swoim najbliższym zdrowy, pełen witamin posiłek.
Alergeny w jajecznicy na maśle
Lista alergenów dla jajecznicy na maśle przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze jajecznicy na maśle
Jajecznica na maśle to wspaniała propozycja na wartościowy posiłek. Dodaj do niej pieczywo żytnie razowe lub zjedz ze świeżymi warzywami.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.