Jaglanka z jabłkiem
- Napój migdałowy (mleko roślinne) niesłodzone - 1 szklanka (250 ml)
- Jabłko - 1 sztuka (120 g)
- Cynamon - 1 łyżeczka (10 g)
- Miód - 1 łyżka (10 g)
- Kasza jaglana - 1 woreczek (100 g)
Przepis na jaglankę z jabłkiem krok po kroku
Kaszę jaglaną przepłucz pod bieżącą wodą.
Napój roślinny wlej do garnka i delikatnie podgrzewaj.
Kaszę ugotuj na napoju, pod koniec gotowania dodaj drobno pokrojone jabłko i cynamon.
Przełóż jaglankę do miseczki, posyp nasionami chia i polej miodem.
Więcej informacji na temat jaglanki z jabłkiem
Jaglanka z jabłkiem i z cynamonem to idealny pomysł na śniadanie, które może być tak samo pełnowartościowe i zbilansowane jak to w wersji wytrawnej.
Dzisiaj pokażę Ci, jak kasza jaglana może być wykorzystana na śniadanie.
Pyszne i zdrowe śniadanie na słodko przygotujesz w kilka chwil, będzie Ci tylko potrzebna kasza jaglana, jabłko, nasiona chia, miód i napój roślinny. Ja postawiłam na takie dodatki, Ty jednak możesz zdecydować się na swoje ulubione. Ugotowana kasza jaglana pysznie smakuje z malinami lub innymi świeżymi, słodkimi owocami, warto dodać nasiona lub posiekane orzechy. Całość możesz polać miodem lub dodać odrobinę masła orzechowego. Słodkie śniadanie może powstać na mleku, wodzie lub napoju roślinnym.
Jeśli wybierzesz mleko krowie lub napój roślinny, Twój posiłek będzie bardziej treściwy i da poczucie sytości na długie godziny. Wybierając napój roślinny, zwróć szczególną uwagę na skład. Napój nie powinien zawierać dodatku cukru. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju użyjesz. Osobiście polecam napój migdałowy lub owsiany.
Zatem, jak zrobić jaglankę z jabłkiem? Poznaj mój prosty przepis.
W pierwszej kolejności przepłucz kaszę pod bieżącą wodą. Napój wlej do garnka i delikatnie podgrzewaj, po chwili wsyp kaszę i ugotuj do miękkości.
Po około 10 minutach nasza pyszna jaglanka gotowa. Możesz przełożyć ją do miseczki lub zmiksować i dopiero wtedy podawać.
W międzyczasie dodaj drobno pokrojone jabłko i cynamon, całość dokładnie wymieszaj i przełóż do miseczki. Kasza będzie dobra z dodatkiem miodu, który nada słodkiego posmaku.
Kasza jaglana jest źródłem wielu witamin z grupy B oraz składników mineralnych fosfor, magnez, wapń, potas, żelazo, a także witamina E i lecytyna, które korzystnie wpływają na naszą pamięć i zapamiętywanie. Dlatego warto włączyć ją do naszej codziennej diety, oczywiście, jeśli nie występują żadne przeciwskazania zdrowotne. Ma ona wysoki indeks glikemiczny, dlatego nie będzie wskazana w takich ilościach dla osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej.
Sam widzisz, jaki prosty jest przepis na jaglankę z jabłkiem, będzie to dobry pomysł na śniadanie na słodko, nie tylko dla dzieci, ale też dla wszystkich dorosłych.
Alergeny w jaglance z jabłkiem
Lista alergenów dla jaglanki z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- napój migdałowy (mleko roślinne) niesłodzone
Wartości odżywcze jaglanki z jabłkiem
Jaglankę możesz przygotować też na wodzie lub mleku krowim. Przy wyborze napoju roślinnego zwróć uwagę na skład.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
-
mleko,
jabłko,
cynamon,
miód,
kasza jaglana,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.