Jabłecznik z kisielem
- Mąka pszenna typ 500 - 2 szklanki (400 g)
- Cukier (350 g)
- Jajko (6 szt.)
- Masło (250 g)
- Proszek do pieczenia - 3 płaskie łyżki stołowe (30 g)
- Białko jajka (6 szt.)
- Jabłko - 6 dużych sztuk (1200 g)
- Mąka ziemniaczana - 5 płaskich łyżek stołowych (50 g)
- Kisiel (proszek) (40 g)
Przepis na jabłecznik z kisielem krok po kroku
Ciepłe masło umieść w misie miksera, dodaj cukier i ubij do powstania białej puszystej masy.
Ciepłe masło umieść w misie miksera, dodaj cukier i ubij do powstania białej puszystej masy.
Do masy dodaj jajka i zmiksuj.
Przesiej mąkę pszenną i proszek do pieczenia, zmiksuj do połączenia składników.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i wlej masę na ciasto.
Obierz jabłka i zetrzyj na tarce.
Dodaj do nich mąkę ziemniaczaną i cynamon.
Wyłóż jabłka na ciasto.
Ubij białka jaj na sztywną pianę, dodaj cukier, kisiel i zmiksuj.
Wyłóż pianę z jajek na jabłka.
Piecz w nagrzany do 180 st. C piekarniku przez 60 minut.
Ciasto wystudź i pokrój na kawałki.
-
Jabłecznik na kruchym cieście
-
Jabłecznik z budyniem
-
Jabłecznik z bezą
-
Biszkopt z jabłkami
-
Szybkie ciasto z jabłkami i olejem
-
Szybki jabłecznik
-
Jabłecznik na biszkopcie
-
Jabłecznik z kruszonką
-
Jabłecznik sypany
-
Ucierane ciasto z jabłkami
-
Puszysty jabłecznik z kruszonką
-
Ciasto z budyniem i jabłkiem
-
Ciasto biszkoptowe z jabłkiem
-
Ciasto z połówkami jabłek
-
Ciasto biszkoptowe z jabłkami
-
Ciasto z jabłkami i galaretką
-
Kruchy placek z jabłkami i budyniową pianką
-
Jabłecznik królewski
-
Jabłeczniki
Więcej informacji na temat jabłecznika z kisielem
Jabłecznik z kisielem to bardzo dobry pomysł na pyszne ciasto, które doskonale komponuje się podane z kawą i herbatą podczas spotkania z rodziną i znajomymi. Przepis na jabłecznik z kisielem jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, masło, cukier, jabłka, cynamon, mąka ziemniaczana, kisiel, jajka, białka jaj, proszek do pieczenia.
Jak zrobić jabłecznik z kisielem? Ciepłe masło umieść w misie miksera, dodaj cukier i ubij do powstania białej puszystej masy. Do masy dodaj jajka i zmiksuj. Przesiej mąkę pszenną i proszek do pieczenia, zmiksuj do połączenia składników. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i wlej masę na ciasto. Obierz jabłka i zetrzyj na tarce. Dodaj do nich mąkę ziemniaczaną i cynamon. Wyłóż jabłka na ciasto. Ubij białka jaj na sztywną pianę, dodaj cukier, kisiel i zmiksuj. Wyłóż pianę z jajek na jabłka. Piecz w nagrzany do 180 stopni piekarniku przez 60 minut. Ciasto wystudź i pokrój na kawałki.
Jajka zawarte w przepisie są bogatym źródłem wielu cennych dla naszego organizmu witamin takich jak witamina A, witaminy z grupy B. Zawierają mikroelementy takie jak żelazo i fosfor, są też dobrym źródłem luteiny i zeaksantyny tak potrzebnej naszym oczom. Jajka są niskokaloryczne, zawierają dużą ilość łatwo przyswajalnego białka. Staraj się wybierać jajka od kur z wolnego wybiegu. Jabłka są źródłem dobroczynnego błonnika i pektyn, które wpływają na pracę naszych jelit, pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a dzięki temu zmniejszają ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego. Jabłka są też fantastycznym źródłem witaminy C, która odpowiada za syntezę kolagenu i ma właściwości przeciwutleniające i wzmacniające odporność, jak również minerałów: magnezu, potasu, wapnia i fosforu.
Podsumowując pyszny jabłecznik pieczony w piekarniku jest łatwy i szybki do wykonania. Domowe wypieki nie zawierają konserwantów i są tańsze niż ciasta kupione w cukierni. Jabłecznik sprawdzi się jako deser dla dzieci i dorosłych. Jabłecznik jest dobry do spożycia prawie od razu po upieczeniu. Można go przechowywać w temperaturze pokojowej przez 2-3 dni.
Alergeny w jabłeczniku z kisielem
Lista alergenów dla jabłecznika z kisielem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
Wartości odżywcze jabłecznika z kisielem
Jabłecznik z kisielem to słodki domowy wypiek zawierający dużą ilość cukru oraz węglowodanów prostych. Jabłecznik nie jest dobrym pomysłem dla diabetyków. W diecie osób zdrowych powinien stanowić jedynie dodatek.
Energia i białka
(280g)
Węglowodany
(280g)
Tłuszcze
(280g)
Witaminy
(280g)
Składniki mineralne
(280g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.