Jabłecznik bez pieczenia
- Herbatniki (250 g)
- Jabłko (1600 g)
- Cukier (24 g)
- Galaretka - 3 opakowania (231 g)
- Śmietanka kremowa 30% (500 g)
- Czekolada mleczna (100 g)
Przepis na jabłecznik bez pieczenia krok po kroku
Jedną galaretkę rozpuść w gorącej (ale nie wrzącej wodzie) - użyj 200 ml. Ostudź, ma być całkowicie zimna.
Blachę wyłóż papierem do pieczenia.
Herbatniki wyłóż na dno.
Obierz jabłka i pokrój w kostkę. Wyłóż je na patelnię, dodaj sok z wyciśniętej jednej cytryny, cukier. Duś je aż zmiękną. Gdy będą miękkie dodaj dwie galaretki. Wymieszaj dokładnie i ostudź.
Jabłka wyłóż na herbatniki i przykryj kolejną warstwą herbatników.
Gdy galaretka będzie zimna zacznij ubijać śmietanę. Gdy będzie ubita dodaj do niej zimną i praktycznie tężejącą już galaretkę. Zmiksuj do połączenia i wyłóż na herbatniki.
Wstaw ciasto do schłodzenia.
Po około 2 godzinach posyp ciasto czekoladą startą na tarce.
-
Jabłecznik na kruchym cieście
-
Jabłecznik z budyniem
-
Jabłecznik z bezą
-
Biszkopt z jabłkami
-
Szybkie ciasto z jabłkami i olejem
-
Szybki jabłecznik
-
Jabłecznik na biszkopcie
-
Jabłecznik z kruszonką
-
Jabłecznik sypany
-
Ucierane ciasto z jabłkami
-
Puszysty jabłecznik z kruszonką
-
Ciasto z budyniem i jabłkiem
-
Ciasto biszkoptowe z jabłkiem
-
Ciasto z połówkami jabłek
-
Ciasto biszkoptowe z jabłkami
-
Ciasto z jabłkami i galaretką
-
Kruchy placek z jabłkami i budyniową pianką
-
Jabłecznik królewski
-
Jabłeczniki
Więcej informacji na temat jabłecznika bez pieczenia
Prosty i pyszny jabłecznik bez pieczenia z krojonymi jabłkami i bitą śmietaną. To jest deser godny najwyższej rangi. Całość jest cudownie kremowa i delikatna. Szarlotka bez pieczenia jak sama nazwa wskazuje nie wymaga pieczenia. To idealna opcja dla osób, które nie posiadają piekarnika bądź uwielbiają desery na zimno. Jest łatwa i placek ten nadaje się na co dzień. To także genialny pomysł na ciasto na każdą okazję. Szarlotkę bez pieczenia posyp z wierzchu kakao lub startą czekoladą. Wygląda efektownie i jest prze-smaczna.
Pyszny jabłecznik bez pieczenia to ładnie wyglądające ciasto. Przepis na jabłecznik bez pieczenia składa się z kilku warstw i jest bardzo prosty. Jak zrobić jabłecznik bez pieczenia? Na pierwszy ogień idzie warstwa herbatników. Następnie wykonuje się masę z krojonymi jabłkami zagęszczone galaretką. Kolejną warstwą są ponownie herbatniki oraz na górę dodaje się warstwę z bitej śmietany. Z wierzchu dodaj startą lub posiekaną czekoladę albo kakao.
Szarlotka bez pieczenia, pomimo tego, że nie trzeba piec ciasta, wymaga czasu na jej zrobienie. Wynika to z tego, że w przepisie na jabłecznik bez pieczenia używa się galaretki. Potrzebuje ona czasu zanim będzie można jej użyć (chłodzenie i tężenie). Cały placek także musi się schłodzić. Jak zrobić jabłecznik bez pieczenia? Jest to łatwy placek. Potrzeba do niego herbatników, galaretki w ulubionym smaku (na przykład cytrynowa lub pomarańczowa – 3 opakowania), jabłka, śmietankę oraz cukier. Przepis na jabłecznik bez pieczenia warto zacząć od przygotowania jednej galaretki. Należy ją rozpuścić w wodzie, która nie jest wrzątkiem (jest gorąca). Do jej rozrobienia użyj 200 ml wody. Ostudź ją całkowicie aż zacznie gęstnieć. Niech jednak nie stężeje do końca. W międzyczasie wykonaj resztę kroków. Jabłka należy pokroić, a następnie je dusić do miękkości. Po tym dodaje się proszek z dwóch galaretek, miesza i studzi. Masa z krojonych jabłek powinna być zimna zanim ją wyłożysz na herbatniki. By zrobić bitą śmietanę wystarczy ubić śmietankę, a następnie dodać do niej zimna i gęstą galaretkę. Na końcu trzeba zmiksować tylko do połączenia składników. Ubijania śmietany nie należy przedłużać, ponieważ mogłoby powstać masło.
Jak zrobisz ten łatwy jabłecznik bez pieczenia nie pożałujesz. Jest to proste i pyszne rozwiązanie na deser. Jabłecznik bez pieczenia będzie dobrym pomysłem gdy masz ochotę na coś innego niż tradycyjna szarlotka. Ciasto zrobić należy najlepiej jeden dzień wcześniej. Musi się ono ściąć, by było zwarte i nie rozpływało się.
Alergeny w jabłeczniku bez pieczenia
Lista alergenów dla jabłecznika bez pieczenia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- Śmietanka kremowa 30%
- Czekolada mleczna
Wartości odżywcze jabłecznika bez pieczenia
Zjedzenie kawałka ciasta jest dobrym sposobem na osłodzenie dnia. Jeżeli chcesz bardziej dietetyczne ciasto możesz użyć produktów bez dodatku cukru.
Energia i białka
(225g)
Węglowodany
(225g)
Tłuszcze
(225g)
Składniki mineralne
(225g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.