Indyk w sosie curry
- Mięso z piersi indyka bez skóry - 2 filety (400 g)
- Żółta pasta curry - 1 łyżka (10 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (30 ml)
- Śmietana 18% - 1 opakowanie (200 g)
- Ryż basmati - 1 woreczek (100 g)
- Kolendra świeża (10 g)
Przepis na indyk w sosie curry krok po kroku
Ryż ugotuj w wodzie.
Mięso umyj i pokrój na mniejsze kawałki.
Włóż mięso do miski, dodaj pastę curry i oliwę z oliwek. Całość wymieszaj.
Usmaż mięso na patelni, po chwili dodaj śmietanę i duś pod przykryciem przez 15 minut.
Mięso w sosie podawaj z ugotowanym ryżem.
Całość posyp drobno posiekaną kolendrą.
Więcej informacji na temat indyka w sosie curry
Indyk w sosie curry to szybki i łatwy w przygotowaniu obiad, do którego potrzebujesz podstawowe składniki takie jak:
Mięso z indyka, oliwa z oliwek, pasta curry, śmietana do sosów 18% tłuszczu oraz ryż.
Zatem, jak zrobić indyka w sosie curry?
W pierwszej kolejności ryż ugotuj w wodzie. Mięso umyj i pokrój na mniejsze kawałki. Włóż mięso do miski, dodaj pastę curry i oliwę z oliwek. Całość wymieszaj. Usmaż mięso na patelni, po chwili dodaj śmietanę i duś pod przykryciem przez 15 minut. Mięso w sosie podawaj z ugotowanym ryżem.
Po tym czasie nasz przepis na indyka w sosie curry jest gotowy do spożycia. Wykorzystaj go i przekonaj się, jak smaczna jest pierś z indyka w tym wykonaniu.
Drób należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E.
Zamiast śmietany możesz skorzystać z jogurtu naturalnego, wtedy Twoje danie będzie zdecydowanie bardziej delikatne i mniej kaloryczne.
Będzie to najlepszy pomysł na danie dla całej Twojej rodziny.
W moim przepisie nie ma dodatku glutenu, ponieważ ryż nie zawiera tego składnika. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Zamiast ryżu, możesz użyć również makaronu, najlepiej sprawdzi się tutaj makaron penne, jednak pamiętaj, że najczęściej jest on wykonany z mąki pszennej, która naturalnie zawiera gluten, będzie to istotna informacja dla osób cierpiących na celiakię. Koniecznie wykorzystaj ten pyszny przepis na obiad i przekonaj się, jak dobra jest pierś z indyka w sosie curry.
Alergeny w indyku w sosie curry
Lista alergenów dla indyka w sosie curry przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 18%
W przepisie na indyk w sosie curry nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- żółta pasta curry
Wartości odżywcze indyka w sosie curry
W podobny sposób możesz przygotować kurczaka w sosie curry.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.