Indyk na parze
- Mięso z piersi indyka bez skóry - 2 szt (200 g)
Przepis na indyka na parze krok po kroku
Pierś z indyka oczyść, osusz i rozbij lekko tłuczkiem.
Dopraw solą, pieprzem i ziołami.
W dużym garnku zagotuj wodę i wstaw naczynie do parowania.
Włóż do środka indyka i gotuj 30 minut.
Więcej informacji na temat indyka na parze
Indyk na parze to opcja idealna dla wszystkich, którzy kochają mięsne dania, ale wciąż chcą odżywiać się zdrowo i odżywczo. Całość ma wspaniały smak, a przygotowanie jest banalnie proste. Dodatkowo, do stworzenia tego dania wystarczy tylko jeden składnik, co czyni je tanim i łatwym. Warto skorzystać z tego przepisu, bo choć parowane mięso wydaje się smutną koniecznością diety lekkostrawnej, potrafi być naprawdę wspaniałe.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić indyka na parze, tak by nie był zbyt suchy, ale by porywał wspaniałym smakiem i łatwością przygotowania, ten przepis będzie idealnym wyborem. Jest niezwykle prosty, dzięki czemu spokojnie mogą się za niego zabrać nawet początkujący kucharze. Dodatkowo całość zabiera tylko kilka chwil, więc sprawdzi się nawet dla osób, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu, który chciałyby przeznaczyć na gotowanie. Dzięki tej recepturze stanie kilka godzin w kuchni nie wchodzi już w grę. Do przygotowania indyka z tego przepisu wystarczy duży garnek i naczynie do gotowania na parze. Specjalne nakładki są często dodawane do kompletów garnków, ale można też użyć sitko lub durszlak, które zawieszone na garnku sprawdzą się idealnie. Tak prosta konstrukcja będzie dobrą opcją dla wszystkich, którzy nie mają zbyt dobrze wyposażonej kuchni.
Przepis na indyka na parze jest nie tylko łatwy, ale również bardzo zdrowy. To klasyczna pozycja w lekkostrawnym menu. Mięso tak przygotowane jest smaczne, proste i niezwykle delikatne dla układu pokarmowego, nawet najdelikatniejszego. Dlatego będzie świetną bazą dla wielu posiłków. Głównie dla osób z kłopotami trawiennymi, ale nie tylko. To również dobra opcja dla osób na diecie redukcyjnej, czy po prostu miłośników prostych, ale zdrowych opcji. Ze względu na swój łagodny charakter to danie idealne dla dzieci.
Ten dietetyczny indyk jest bardzo fit, zawiera dużo białka, a mało kwasów tłuszczowych nasyconych, jest więc niskokaloryczny. To zdrowy sposób obróbki, gdyż jest zupełnie bez tłuszczu. Ten wspaniały pomysł na lekkostrawne mięso będzie dobrym wyborem na obiad. Dodatek tego mięsa sprawi, że każda dieta stanie się bardziej odżywcza. Choć indyk jest gotowany na parze, wcale nie smakuje nudno, czy bez wyrazu.
Alergeny w indyku na parze
Lista alergenów dla indyka na parze przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na indyka na parze
Wartości odżywcze indyka na parze
To niezwykle zdrowa opcja, która może gościć w menu na co dzień.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.