Hugo drink
- Syrop z kwiatów czarnego bzu - pół szklanki (150 ml)
- Prosecco - 3 szklanki (750 g)
- Limonka - 4 małe sztuki (100 g)
- Liście mięty - 2 gałązki (20 g)
Przepis na hugo drink krok po kroku
W dzbanku umieść kostki lodu.
Następnie wlej syrop z kwiatów czarnego bzu, pokrój limonkę w plastry i dodaj do dzbanka.
Całość dopełnij prosecco, dodaj liście świeżej mięty.
Podawaj w kieliszkach do szampana z wysoką i wąską czaszą.
Więcej informacji na temat hugo drinka
Hugo drink to znany i lubiany w szczególności przez płeć żeńską drink na bazie prosecco. Jest słodki i aromatyczny, można go podawać z dodatkiem różnych świeżych owoców. Przepis na hugo drink jest bardzo łatwy, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia barmańskiego aby go przygotować. Do zrobienia drinka na domówkę potrzebne Ci będą następujące składniki: prosecco, kostki lodu, syrop z kwiatów czarnego bzu, limonka, liście mięty.
Jak zrobić drinka hugo? W dzbanku umieść kostki lodu, wlej syrop z kwiatów czarnego bzu, pokrój limonkę w plastry i dodaj do dzbanka, dopełnij prosecco, dodaj liście świeżej mięty. Podawaj w kieliszkach do szampana z wysoką i wąską czaszą.
Prosecco to wino musujące o barwie białej lub różowej, produkowane w regionach Wenecji we Włoszech, w ostatnich latach prosecco mocno zyskało na popularności. Pierwsze wzmianki o produkcji Prosecco sięgają XII wieku. Od 2009 roku Prosecco jest chronioną nazwą dla wina pochodzącego z regionu Wenecja, wino musujące produkuje się z winogron szczepu glera. Prosecco w odróżnieniu od szampana jest produkowane poprzez fermentację w metalowych kadziach, do których dodaje się dwutlenek węgla. Prosecco butelkuje się już gotowe nie musi ono dojrzewać w butelkach tak jak tradycyjny szampan. Wino możemy podzielić na cztery kategorie pod względem zawartości cukru do niego dodanego: brut, extra dry, dry, semi-sec. Z czego brut jest winem najbardziej wytrawnym a semi-sec najbardziej słodkim. Limonka jest owocem cytrusowym pochodzącym prawdopodobnie z Azji. Limonka zawiera spore ilości bioflawonoidów które chronią nas przed działaniem wolnych rodników. Sok z limonki wspomaga działanie układu pokarmowego poprzez wpływ na rozrzedzenie żółci produkowanej przez woreczek żółciowy, żółć emulguje tłuszcze zawarte w pożywieniu i pomaga je trawić. Limonka jest owocem niskokalorycznym zawiera dużo błonnika pokarmowego, który wpływa na pracę naszych jelit oraz pomaga obniżyć poziom cholesterolu frakcji LDL.
Podsumowując smaczny drink alkoholowy to świetny pomysł na imprezę z koleżankami. Dobry drink możesz przygotować na zapas i przechowywać w lodówce aby nie rozgazował się podczas wieczoru. Proporcje możesz dowolnie modyfikować, jeśli lubisz mniej słodkie drinki dodaj mniej syropu. Pyszny drink możesz podać także jako aperitif.
Alergeny w hugo drinku
Lista alergenów dla hugo drinka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Prosecco
Wartości odżywcze hugo drinka
Koktajle alkoholowe powinny występować możliwie jak najrzadziej w naszej diecie. Alkohol wpływa negatywnie na cały organizm. Szczególnie powinny go unikać osoby z chorobami wątroby i jelit.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.