Harira
- Ciecierzyca konserwowa - pół puszki (200 g)
- Soczewica czerwona (60 g)
- Seler naciowy - 4 łodygi (180 g)
- Marchewka - 2 szt (90 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Pomidory w puszce - 2 opakowania (800 g)
- Koncentrat pomidorowy - 1 łyżka (25 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na harire krok po kroku
W dużym garnku rozgrzej olej i podsmaż na nim drobno posiekaną cebulę i seler naciowy.
Dodaj pomidory w puszcze i koncentrat pomidorowy. Następnie zagotuj.
Do garnka dorzuć obraną i pokrojoną w plasterki marchewkę i przepłukaną soczewicę.
Wszystko wymieszaj i gotuj na małym ogniu przez 25 minut.
Dodaj do garnka ciecierzycę z puszki i gotuj przez kolejne 5 minut.
Gotową zupę dopraw solą, pieprzem, cynamonem i ostrą papryką.
Posyp posiekaną natką pietruszki.
Więcej informacji na temat hariry
Harira to pyszna i bardzo aromatyczna zupa, która pozwala przemycić odrobinę orientu do swojej kuchni. Smakuje naprawdę wspaniale i jest bardzo dobrze doprawiona. To idealny pomysł na pyszny posiłek dla miłośników kuchni bliskowschodniej. Można ją przygotować w naprawdę szybkim czasie , a jej smak na pewno zachwyci wszystkich domowników.
Zupa marokańska harira jest pełna aromatycznych przypraw i pysznych warzyw. To idealny sposób na przemycenie do swojej diety większej ilości strączków w naprawdę pyszny sposób.
Przepis na zupę harira jest niezwykle prosty i można ją przygotować w kilkanaście minut. Jest bardzo smaczna, a przy tym nieskomplikowana, dlatego będzie świetną propozycją na naprawdę szybki posiłek. Szczególnie docenią to osoby, które nie mają na co dzień zbyt dużo czasu na gotowanie. To idealny przepis także dla początkujących kucharzy, gdyż zupa ta jest niezwykle prosta i zawsze się udaje. Pozwala w niezwykle łatwy sposób cieszyć się pysznym i aromatycznym daniem.
Zupa powstaje z soczewicą i cieciorką, dzięki czemu jest niezwykle pożywna i sycąca. Zawiera dużo białka i błonnika. Będzie idealną opcją dla osób na diecie roślinnej. Jest w pełni wegetariańska i wegańska. Dostarcza dużej ilości protein, a także żelaza, dlatego jest świetnym wyborem dla osób, które eliminują lub ograniczają mięso. W dodatku dobrze smakuje.
Najlepiej robić ją z czerwonej soczewicy, która bardzo łatwo się rozgotowuje i nie trzeba jej wcześniej namaczać, to idealna opcja dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. Tą zupę można również przygotować z zielonej soczewicy, jednak to sprawi, że będzie trzeba na jej przygotowanie poświęcić nieco więcej czasu. Dobrze jest używać ciecierzycy z puszki, gdyż ta jest już ugotowana i miękka. Najlepiej jest ją wcześniej wypłukać, by pozbyć się nadmiaru soli.
Ta wege zupa będzie naprawdę dobrą opcją na szybki i smaczny posiłek. Wspaniale komponuje się posypana świeżą natką pietruszki. Będzie idealna na kolację czy lunch. Smakuje i prezentuje się wspaniale.
Alergeny w harirze
Lista alergenów dla hariry przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
Wartości odżywcze hariry
To świetny pomysł na włączenie do swojej diety większej ilości roślin strączkowych, które są dobrym źródłem błonnika i cennych składników mineralnych.
Energia i białka
(248g)
Węglowodany
(248g)
Tłuszcze
(248g)
Witaminy
(248g)
Składniki mineralne
(248g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.