Halibut z piekarnika
- Halibut filet (150 g)
- Sok z cytryny (20 ml)
- Oliwa z oliwek (10 ml)
- Czosnek (10 g)
- Pietruszka (20 g)
Przepis na halibuta z piekarnika krok po kroku
Rybę umyć i osuszyć.
Następnie przyprawić solą, pieprzem ziołowym, tymiankiem i oregano.
Polać oliwą z oliwek i natrzeć przeciśniętym przez praskę czosnkiem.
Piekarnik nagrzać do 200 stopni.
Rybę ułożyć na papierze do pieczenia i piec przez około 15 minut.
Gotową rybę posypać posiekaną natką pietruszki.
-
Zupa ogórkowa
-
Zupa pieczarkowa
-
Zupa kalafiorowa
-
Surówka z marchewki
-
Kurczak po tajwańsku
-
Filet z kurczaka
-
Kotlety z kalafiora
-
Polędwica w sosie kurkowym
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Krem z cukinii
-
Makaron z cukinią
-
Ryż z warzywami
-
Zupa z ciecierzycy
-
Kotlety z soczewicy
-
Kotlety z ciecierzycy
-
Kofta
-
Pałki z kurczaka
-
Polędwica z indyka
-
Zdrowy obiad
Więcej informacji na temat halibuta z piekarnika
Halibut z piekarnika to najlepszy pomysł na obiad dla wszystkich, którzy uwielbiają ryby. Dodatek odpowiednich ziół i przypraw sprawia, że ryba jest przepyszna. Filet z halibuta jest smaczny i prosty w przygotowaniu. Z czym podawać pieczonego fileta? Najlepiej z dodatkiem ulubionych warzyw i pieczonych ziemniaczków. Dobrym pomysłem będzie, także dodatek kaszy np. jaglanej lub ryżu.
Jak zrobić halibuta z piekarnika? Rybę umyć i osuszyć. Następnie przyprawić (najlepiej dzień prędzej): solą, pieprzem ziołowym, tymiankiem i oregano. Polać oliwą z oliwek i natrzeć przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Piekarnik nagrzać do 200 stopni. Rybę ułożyć na papierze do pieczenia i piec przez około 15 minut. Gotową rybę posypać posiekaną natką pietruszki.
Halibut należy do największych ryb z rodziny flądrowatych. Ryba jest bardzo zdrowa i zawiera mnóstwo prozdrowotnych składników, które mają pozytywny wpływ na cały organizm człowieka.
Pieczony halibut świetnie sprawdzi się np. na diecie redukcyjnej. Dodatkowo świeża ryba jest niskokaloryczna zawiera (98 kcal/100 g). Charakteryzuje się wysoką zawartością białka i niską zawartością tłuszczów. Filet z halibuta to świetne źródło witamin z grupy B (szczególnie B6, B12, niacyny) oraz składników mineralnych takich jak: potas, selen, fosfor i magnez. Składniki te wykazują działanie przeciwzapalne, chronią przed chorobami sercowo-naczyniowymi, wzmacniają organizm i wpływają pozytywnie na cały układ nerwowy.
Według zaleceń ryby powinny być częścią naszej codziennej diety. Polska charakteryzuje się zbyt niskim spożyciem ryb. Warto spożywać je 2 razy w tygodniu, w tym uwzględniając raz tłustą rybę morską np. łososia, śledzia lub makrelę.
Halibut jest rybą o bardzo charakterystycznym smaku, mięso jest białe, kruche i soczyste. Ważnym aspektem jest także sposób przygotowania ryb. Z punktu widzenia dietetycznego lepszym rozwiązaniem jest pieczenie niż smażenie.
Jestem pewna, że przepis na halibuta z piekarnika znajdzie się w Twoich ulubionych potrawach.
Alergeny w halibucie z piekarnika
Lista alergenów dla Halibuta z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- halibut filet
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- pieprz ziołowy
Wartości odżywcze halibuta z piekarnika
Ryba będzie lepiej smakować, jeśli będzie przyprawiona rano lub dzień prędzej wieczorem.
Energia i białka
(210g)
Węglowodany
(210g)
Tłuszcze
(210g)
Witaminy
(210g)
Składniki mineralne
(210g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.