Halibut smażony
- Halibut filet - 2 filety (200 g)
- Masło - 2 łyżki (20 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) - 2 łyżki (40 g)
Przepis na halibuta smażonego krok po kroku
Ryb opłucz i delikatnie osusz.
Filety skrop sokiem z cytryny, przypraw solą i pieprzem, następnie obtocz w mące.
Na patelni rozgrzej masło i smaż rybę z obu stron, by była rumiana.
-
Bigos staropolski
-
Sernik
-
Pierogi ruskie
-
Sałatka jarzynowa
-
Śledzie pod pierzynką
-
Gołąbki
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Pierogi leniwe
-
Gołąbki bez zawijania
-
Pierogi z kapustą i grzybami
-
Kutia
-
Pierogi z mięsem
-
Pierożki z mięsem
-
Makowiec
-
Krokiety
-
Sernik z wiaderka
-
Krokiety z pieczarkami
-
Seromakowiec
-
Potrawy na wigilię
Więcej informacji na temat halibuta smażonego
Halibut smażony to świetny pomysł na pyszny i nieskomplikowany posiłek. Halibut w takiej wersji smakuje niezwykle smacznie. Całość jest bardzo prosta do przygotowania, dlatego dobrze sprawdzi się również jako awaryjny obiad. Halibut to ryba, która nie jest zbyt popularna, choć jej smak jest niezwykle pyszny i delikatny. Jest to ryba, która występuje w Polsce, dlatego kupienie jej nie sprawia żadnego problemu. Przygotowana w taki sposób idealnie komponuje się z frytkami czy ziemniakami z wody, a także surówką ze świeżych warzyw.
Jeśli zastanawiasz się jak smażyć halibuta, by był miękki, kruchy i niezwykle pyszny, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Dzięki niemu można stworzyć danie rybne niezwykle łatwe, a bardzo smaczne. Ten przepis w kilka chwil pozwoli ci przygotować rybę idealną, jak z najlepszych nadmorskich restauracji.
Przepis na halibuta smażonego jest bardzo łatwy, jednak to nie znaczy że jest nudny. W wypadku tej ryby prostota jest jak najbardziej pożądana. Dzięki temu można poczuć jej naturalny smak, który jest bardzo delikatny, jednak naprawdę smaczny.
Rybę najlepiej przygotować na patelni, dzięki temu jest bardzo chrupiąca i smaczna. W wersji bardziej fit można również wsadzić ją do piekarnika i upiec w dość dużej temperaturze. To najlepsza opcja na zdrowszą wersję tego rybnego dania.
Z tego przepisu dowiesz się jak przyrządzić halibuta w bardzo łatwy sposób. Halibut smażony na maśle, w delikatnej panierce, to coś co wspaniale poleca się na obiad czy kolację. Do przyprawienia ryby wcale nie trzeba używać zbyt dużo ziół czy dodatków. Wystarczy tylko sól i pieprz, które świetnie podkreślają łagodny smak mięsa. Z tego przepisu można równie dobrze przygotować filet z halibuta, jak i dzwonki. W każdej opcji sprawdzi się idealnie. Dzięki użyciu mąki ziemniaczanej całość nadaje się również dla osób z celiakią, gdyż nie zawiera glutenu. Halibut to nie tylko pyszna ryba, ale także bardzo zdrowa. Dostarcza wiele składników prozdrowotnych, w tym cennych kwasów Omega 3, które wspierają zdrowie układu krwionośnego.
Alergeny w halibucie smażonym
Lista alergenów dla halibuta smażonego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- halibut filet
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze halibuta smażonego
To zdrowy posiłek, jednak ze względu na obróbkę termiczną, która nie jest zbyt korzystna dla zdrowia, nie powinien gościć w diecie zbyt często.
Energia i białka
(87g)
Węglowodany
(87g)
Tłuszcze
(87g)
Witaminy
(87g)
Składniki mineralne
(87g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.