Gulasz z żołądków drobiowych z pieczarkami
- Żołądki drobiowe (500 g)
- Cebula (100 g)
- Marchewka (75 g)
- Olej rzepakowy (20 ml)
- Pieczarki (125 g)
- Mąka pszenna typ 500 (20 g)
- Masło (24 g)
Przepis na gulasz z żołądków drobiowych z pieczarkami krok po kroku
Z żołądków usuń błonki i przerosty tłuszczu. Opłucz.
Żołądki zalej wodą, dodaj 3 kulki ziela angielskiego oraz 2 liście laurowe i gotuj do miękkości mięsa (45-90 minut).
Miękkie żołądki odcedź i pokrój w paski (około 2 cm szerokości).
Na oleju usmaż posiekaną w kostkę cebulę, przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku, marchewkę i pieczarki pokrojone w pół plastry oraz pokrojone żołądki. Dodaj trochę soli.
Jak warzywa i mięso staną się rumiane, przełóż je do garnka i zalej około 300 ml wody. Zagotuj.
Na patelni roztop masło i wsyp mąkę. Mieszaj szybko trzepaczką, aż mieszanka stanie się złota.
Dodaj mąkę z masłem do gotujących się produktów, dodaj łyżkę majeranku i pół łyżki papryki słodkiej, dopraw solą i pieprzem. Gotuj i mieszaj, aż sos zgęstnieje. Gdyby sos był zbyt gęsty, dodaj więcej wody.
Podawaj z dodatkami.
-
Żołądki drobiowe
-
Gulasz z żołądków drobiowych
-
Flaczki drobiowe
-
Gulasz z żołądków indyczych
-
Gęsie pipki
-
Żołądki z indyka
-
Flaki z żołądków drobiowych
-
Flaczki z żołądków drobiowych
-
Flaki po warszawsku
-
Krupnik na żołądkach
-
Żołądki z kurczaka
-
Gulasz z żołądków kaczych
-
Sos z żołądków drobiowych
-
Żołądki w galarecie
-
Zupa z żołądków drobiowych
-
Zupa z żołądków drobiowych a la flaczki
-
Gulasz z żołądków drobiowych z warzywami
-
Żołądki drobiowe w sosie chrzanowym
-
Żołądki drobiowe
Więcej informacji na temat gulaszu z żołądków drobiowych z pieczarkami
Przepis na gulasz z żołądków drobiowych z pieczarkami to doskonały pomysł na pyszne danie. Żołądki drobiowe są w sosie z pieczarkami, marchewką i cebulą. To prosty przepis na dobrą potrawę na obiad. Mięso jest miękkie, a sos idealny. Jak szukasz pomysłu na potrawę z podrobów, którą można podać do obiadu, gulasz z żołądków drobiowych z pieczarkami będzie odpowiednią propozycją. Te dobre danie pasuje do wielu składników. Jeżeli nie wiesz, jak zrobić gulasz z żołądków drobiowych, z tym prostym przepisem łatwo go ugotujesz.
Gulasz z żołądków drobiowych z pieczarkami w sosie to dobry pomysł na to, by zrobić coś smacznego na obiad. Przepis na gulasz z żołądków drobiowych z pieczarkami nie należy do najszybszych. Taki gulasz świetnie pasuje do kasz, ryżu i makaronu. Świetnie sprawdzi się z ziemniakami lub kluskami śląskimi albo kopytkami. Warzywa konserwowe i kiszone będą najlepszym wyborem do gulaszu z żołądków drobiowych z pieczarkami. Takie danie jest bardzo smaczne na drugi dzień.
Pyszna propozycja na obiad? Gulasz z żołądków drobiowych z pieczarkami z sosem z marchewką i cebulą jest dobry na każdy dzień. Od czego należy zacząć? Najpierw trzeba ugotować żołądki drobiowe. W tym celu trzeba oczyścić podroby. Usuń błonki oraz przerosty tłuszczu, opłucz i ugotuj z zielem angielskim i liściem laurowym do miękkości. Gotowanie żołądków drobiowych to proces, który może potrwać od 45 do 90 minut. Tak duża rozbieżność wynika z tego, że podroby z młodych zwierząt gotują się krócej. Jeżeli żołądki drobiowe pochodzą z kurczaków starszych, wymagają dłuższego gotowania. Dlatego też najprościej jest sprawdzać podczas gotowania czy mięso jest miękkie. W tym czasie, gdy żołądki się gotują, możesz podsmażyć warzywa. Obierz i umyj cebulę i marchewkę. Cebulę pokrój w małą kostkę, a marchewkę przekrój wzdłuż i pokrój w pół plastry. Umyte pieczarki pokrój w pół plastry. Warzywa podsmaż na oleju z czosnkiem i solą. Jak żołądki będą już miękkie, możesz je pokroić, dodać na patelnię i smażyć z warzywami. Można też to pominąć – wtedy umieść mięso i warzywa w garnku, dodaj wodę i zagotuj. Do przepisu na gulasz z żołądków drobiowych z pieczarkami dobre będzie przygotowanie zasmażki. Masło rozgrzej, dodaj mąkę, szybko mieszaj, aż wszystko będzie złote. Do gotującego się gulaszu dodaj zasmażkę i przyprawy, gotuj chwilę do zgęstnienia. Prosty przepis na pyszne jedzenie jest gotowy.
*Ilość wody jest indywidualna. Można dodać więcej lub mniej. Zamiast wody warto dodać bulion domowy. Sos będzie miał więcej smaku.
Alergeny w gulaszu z żołądków drobiowych z pieczarkami
Lista alergenów dla gulaszu z żołądków drobiowych z pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze gulaszu z żołądków drobiowych z pieczarkami
Żołądki drobiowe to dobre źródło białka. Nie są zbyt wysokokaloryczne, więc są dobrym produktem w diecie redukcyjnej. Zawierają witaminę A oraz C. Dostarczają także m.in. fosfor, potas i magnez.
Energia i białka
(291g)
Węglowodany
(291g)
Tłuszcze
(291g)
Witaminy
(291g)
Składniki mineralne
(291g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.