Gulasz z wołowiny
- Polędwica wołowa (500 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
- Por - ok. 1/2 sztuki (100 g)
- Cebula - 1/4 sztuki (25 g)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 płaska łyżka (7 g)
- Bulion wołowy (400 ml)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (240 g)
- Pieczarki (100 g)
Przepis na gulasz z wołowiny krok po kroku
Mięso pokrój w kostkę o wielkości ok. 3 cm. Na dnie garnka rozgrzej oliwę i obsmaż mięso przez ok. 3 minuty.
Do mięsa dodaj posiekaną cebulę, czosnek i pora. Wymieszaj, dopraw i podsmażaj kolejne 10 minut.
Przesiej mąkę do składników, wymieszaj. Podsmażaj, mieszając kolejne 5 minut.
Wlej gorący bulion, zagotuj, przykryj i zmniejsz ogień. Gotuj ok. 1,5 h co jakiś czas mieszając, aby mięso nie przywarło do dna.
Paprykę pokrój w plastry, pieczarki umyj i również pokrój. Dodaj do garnka, zamieszaj i gotuj kolejne 30 minut.
Gulasz podawaj z kaszą lub ziemniakami.
-
Gulasz wołowy
-
Gulasz
-
Gulasz węgierski
-
Boeuf strogonow
-
Zupa strogonow
-
Carbonada
-
Strogonow wołowy
-
Eintopf
-
Gulasz z cielęciny
-
Tradycyjny gulasz wołowy
-
Gulasz wołowy z warzywami
-
Gulasz wołowy z papryką
-
Gulasz wołowy z pieczarkami
-
Zupa gulaszowa Thermomix
-
Gulasz wołowy węgierski
-
Gulasz z kaszą gryczaną
-
Wołowina z warzywami
-
Ragout wołowe
-
Gulasz wołowy
Więcej informacji na temat gulaszu z wołowiny
Gulasz z wołowiny to pomysł na pyszny, sycący, zdrowy obiad dla całej rodziny. Świetnie sprawdzi się zarówno na obiad weekendowy lub świąteczny, ale również w tygodniu. Bez problemu można za jednym razem przygotować jego większą porcję, a następnie podawać po odgrzaniu z kaszą lub ziemniakami. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić gulasz z wołowiny, aby był smaczny i dobry na każdą okazję oraz jak przygotować mięso wołowe na gulasz, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz najlepszy, sprawdzony przepis. Do przygotowania gulaszu wołowego potrzebne Ci będzie dobrej jakości, świeże mięso, warzywa, pieczarki, odrobina oleju, mąki oraz wcześniej przygotowany wołowy buliony. Jako warzywa do gulaszu najlepiej sprawdzi się czerwona papryka, cebula, por i czosnek, jednak śmiało możesz eksperymentować i dodać również inne składniki, na przykład pomidory, cukinię, czy marchewkę. Gulasz można zrobić również na bulionie warzywnym, jednak może mieć wtedy mniej wyrazisty smak i aromat. Przepis na gulasz z wołowiny jest bardzo prosty i na pewno poradzisz sobie z jego przygotowaniem bez żadnego problemu. Wystarczy, że obsmażysz mięso, dodasz do niego posiekanego pora, cebulę i czosnek, zasypiesz mąką, zalejesz bulionem i będziesz gotować do miękkości mięsa. Na koniec wystarczy dodać paprykę i pieczarki oraz doprawić do smaku. Czas przygotowania gulasz jest jednak dość długi. Mięso powinno dusić się minimum 1,5 h dlatego miej to na uwadze i zaplanuj sobie przygotowanie gulaszu odpowiednio wcześnie. Gulasz z wołowiny to naprawdę smaczny posiłek dla całej rodziny jest bardzo sycący, pełen pełnowartościowego białka, żelaza i innych składników mineralnych. Możesz podawać go z gotowanymi ziemniakami, ulubioną kaszą lub ryżem. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz przepis na gulasz z wołowiny, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką.
Alergeny w gulaszu z wołowiny
Lista alergenów dla gulaszu z wołowiny przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion wołowy
Wartości odżywcze gulaszu z wołowiny
Gulasz wołowy jest dobrym źródłem białka i żelaza.
Energia i białka
(450g)
Węglowodany
(450g)
Tłuszcze
(450g)
Witaminy
(450g)
Składniki mineralne
(450g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.