Gulasz z polędwiczek wieprzowych
- Polędwiczki wieprzowe (800 g)
- Cebula - 3 duże sztuki (300 g)
- Papryka czerwona - 1 duża sztuka (300 g)
- Marchewka - 2 małe sztuki (200 g)
- Boczek wędzony bez kości (200 g)
- Olej rzepakowy (100 ml)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (20 g)
Przepis na gulasz z polędwiczek wieprzowych krok po kroku
Polędwiczkę pokrój w kostkę i dopraw solą, pieprzem, kuminem i papryką ostrą.
Obierz cebulę z łupiny i posiekaj w kostkę.
Boczek pokrój w kostkę.
Obierz marchew i pokrój w plastry.
Paprykę oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w kostkę.
W garnku rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę, dodaj boczek i podsmaż.
Dodaj mięso i obsmaż.
Dodaj warzywa, liść laurowy i ziele angielskie, wlej 1000 ml wody i gotuj na wolnym ogniu przez 20 minut.
Dopraw solą i pieprzem, dodaj posiekaną natkę pietruszki i wymieszaj.
Podawaj ze świeżym pieczywem lub domowymi kopytkami.
-
Polędwiczki wieprzowe
-
Polędwica w sosie
-
Polędwica w sosie kurkowym
-
Polędwica w sosie pieczarkowym
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie
-
Strogonow wieprzowy
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie własnym
-
Policzki wieprzowe
-
Bulgogi
-
Polędwica w sosie musztardowym
-
Polędwica wieprzowa w sosie
-
Polędwica wieprzowa z piekarnika
-
Polędwiczka wieprzowa z piekarnika
-
Polędwiczki wieprzowe pieczone
-
Polędwica w sosie śmietanowym
-
Polędwiczki wieprzowe z pieczarkami
-
Polędwica w sosie koperkowym
-
Saltimbocca
-
Polędwiczki wieprzowe
Więcej informacji na temat gulaszu z polędwiczek wieprzowych
Gulasz z polędwiczek wieprzowych to świetny pomysł na smaczny gulasz dla całej rodziny. Sprawdzony przepis można wykorzystać jako potrawę na wiele różnych okazji, także tych bardziej uroczystych. Gulasz z polędwiczek jest przyspieszoną wersją tradycyjnego gulaszu, gdyż mięso z polędwicy jest dużo prostsze w obróbce cieplnej. Przepis na gulasz z polędwiczek wieprzowych jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go ugotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: polędwica wieprzowa, marchew, cebula, natka pietruszki, papryka czerwona, olej rzepakowy, boczek wieprzowy wędzony, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, papryka ostra, kumin.
Jak zrobić gulasz z polędwiczek wieprzowych? Polędwiczkę pokrój w kostkę i dopraw solą, pieprzem, kuminem i papryką ostrą. Obierz cebulę z łupiny i posiekaj w kostkę. Boczek pokrój w kostkę. Obierz marchew i pokrój w plastry. Paprykę oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w kostkę. W garnku rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę, dodaj boczek i podsmaż. Dodaj mięso i obsmaż. Dodaj warzywa, liść laurowy i ziele angielskie, wlej wodę i gotuj na wolnym ogniu przez 20 minut. Dopraw solą i pieprzem, dodaj posiekaną natkę pietruszki i wymieszaj. Podawaj ze świeżym pieczywem lub domowymi kopytkami.
Boczek wieprzowy jest mięsem o dużej zawartości tłuszczu. Zawiera również łatwo przyswajalne białko zwierzęce. Jest źródłem wapnia, magnezu i fosforu. Wapń jest bardzo ważnym minerałem odpowiadającym za prawidłową budowę kości i zębów. Magnez natomiast odgrywa ważną rolę w prawidłowym skurczu mięśni. Pamiętaj, aby wybierać mięso dobrej jakości z chowu bez antybiotyków. Wybierając boczek, staraj się wybierać ten z większą zawartością mięsa.
Podsumowując pyszny gulasz z polędwiczek to świetna propozycja na obiad. Sprawdzony przepis można wykorzystać także jako danie na imprezę ze znajomymi. Gulasz jest dobry do spożycia od razu po przygotowaniu. Można go przechowywać w lodówce przez 2-3 dni. Gulasz można zagęścić, dodając do niego ziemniaki lub odrobinę mąki ziemniaczanej. Smaczny gulasz świetnie sprawdzi się także dla dzieci, pamiętaj jednak, aby nie dodawać do niego ostrych przypraw.
Alergeny w gulaszu z polędwiczek wieprzowych
Lista alergenów dla gulaszu z polędwiczek wieprzowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na gulasz z polędwiczek wieprzowych
Wartości odżywcze gulaszu z polędwiczek wieprzowych
Gulasz z polędwiczek wieprzowych to danie zawierające bardzo dużą ilość błonnika pokarmowego. Potrawa zawiera także dużą ilość składników mineralnych oraz witamin. Jest nisko kaloryczna i zawiera dużą ilość białka.
Energia i białka
(380g)
Węglowodany
(380g)
Tłuszcze
(380g)
Witaminy
(380g)
Składniki mineralne
(380g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.