Gulasz z pieczarkami i papryką
- Cebula - 2 małe sztuki (100 g)
- Pieczarki (1000 g)
- Papryka czerwona - 5 średnich sztuk (1000 g)
- Ciecierzyca konserwowa (200 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
- Koncentrat pomidorowy (30 g)
Przepis na gulasz z pieczarkami i papryką krok po kroku
Cebule obierz i posiekaj w kostkę.
Pieczarki oczyść i pokroju w plasterki.
Paprykę umyj, usuń z niej gniazda nasienne i pokrój w kostkę.
Do garnka włóż cebulę, pieczarki, paprykę oraz ciecierzycę, oraz 2-3 łyżki wody z ciecierzycy. Składniki wymieszaj i gotuj na średniej mocy palnika przez 2 minuty.
Po tym czasie do garnka dodaj szczyptę soli, przeciśnięty przez praskę czosnek, oraz po jednej łyżeczce curry, oraz papryki słodkiej.
Składniki wymieszaj i duś pod przykryciem przez około 10 minut.
Po tym czasie pokrywkę zdejmij i gotuj do miękkości warzyw, mieszając od czasu do czasu.
Następnie dodaj koncentrat pomidorowy, wymieszaj i duś 5 minut.
Gotowy gulasz warzywny podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Zupa pieczarkowa
-
Strogonow
-
Gulasz wołowy
-
Papryka faszerowana
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Brizol
-
Pieczarki faszerowane
-
Krokiety z mięsem
-
Kulebiaki
-
Rolada serowa
-
Paszteciki z pieczarkami
-
Rolada ze schabu
-
Raclette
-
Zupa pieczarkowa z makaronem
-
Zapiekanka z kurczakiem
-
Roladki ze schabu
-
Polędwica w sosie pieczarkowym
-
Dania z pieczarkami
Więcej informacji na temat gulaszu z pieczarkami i papryką
Gulasz z pieczarkami i papryką to doskonała propozycja na obiad bez mięsa. Wegetariański gulasz możesz wzbogacić w tofu. Potrawę warto podać z dodatkiem pieczywa. Prosty przepis na gulasz z pieczarkami i papryką nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania gulaszu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: cebula, pieczarki, papryka czerwona, ciecierzyca konserwowa, czosnek, koncentrat pomidorowy, sól, pieprz, curry oraz papryka słodka.
A jak zrobić gulasz z pieczarkami i papryką? Cebule obierz i posiekaj w kostkę. Pieczarki oczyść i pokroju w plasterki. Paprykę umyj, usuń z niej gniazda nasienne i pokrój w kostkę. Do garnka włóż cebulę, pieczarki, paprykę oraz ciecierzycę, oraz 2-3 łyżki wody z ciecierzycy. Składniki wymieszaj i gotuj na średniej mocy palnika przez 2 minuty. Po tym czasie do garnka dodaj szczyptę soli, przeciśnięty przez praskę czosnek, oraz po jednej łyżeczce curry, oraz papryki słodkiej. Składniki wymieszaj i duś pod przykryciem przez około 10 minut. Po tym czasie pokrywkę zdejmij i gotuj do miękkości warzyw, mieszając od czasu do czasu. Następnie dodaj koncentrat pomidorowy, wymieszaj i duś 5 minut. Gotowy gulasz warzywny podawaj z ulubionymi dodatkami.
Ciecierzyca to roślina strączkowa posiadająca liczne właściwości zdrowotne. Znajdziemy w niej spore ilości białka. Ciecierzyca zawiera w swoim składzie aminokwasy, które nie występują w produktach zbożowych. W ciecierzycy znajdziemy również składniki mineralne oraz witaminy, do których możemy zaliczyć wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód oraz cynk, witaminę C, K, A oraz niektóre witaminy z grupy B. Ciecierzyca jest również źródłem błonnika pokarmowego, którego odpowiednia podaż usprawnia perystaltykę jelit.
Podsumowując szybki w przygotowaniu gulasz z pieczarkami i papryką to doskonała propozycja na pyszne, wegetariańskie danie obiadowe. Jako źródło białka do gulaszu wykorzystano ciecierzycę. Produkty niezbędne do przygotowania dania dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w gulaszu z pieczarkami i papryką
Lista alergenów dla gulaszu z pieczarkami i papryką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na gulasz z pieczarkami i papryką
Wartości odżywcze gulaszu z pieczarkami i papryką
Gulasz z pieczarkami i papryką to doskonała propozycja na pyszne danie bezmięsne. Pieczarki oraz papryka stanowią świetnie źródło cennych składników odżywczych, dlatego warto włączyć je do jadłospisu.
Energia i białka
(390g)
Węglowodany
(390g)
Tłuszcze
(390g)
Witaminy
(390g)
Składniki mineralne
(390g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.