Gulasz z mięsa z rosołu
- Mięso z piersi indyka bez skóry - 1 pierś (200 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (200 g)
- Papryka zielona - 1 sztuka (200 g)
- Marchewka - 2 sztuki (120 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Pieczarki - 2 garści (120 g)
- Cukinia - 1 sztuka (300 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Koncentrat pomidorowy - 2 łyżki (20 g)
- Kasza jęczmienna perłowa - 2 woreczki (200 g)
Przepis na gulasz z mięsa z rosołu krok po kroku
Olej rzepakowy rozgrzej na patelni, dodaj pokrojoną cebulę i krótko zeszklij.
Wrzuć pokrojone w słupki papryki i duś pod przykryciem.
Następnie dodaj pokrojone pieczarki i cukinię, duś przez 10 minut.
W tym czasie pierś z indyka z rosołu pokrój drobno i dodaj do gulaszu.
Dodaj odrobinę wody i koncentrat pomidorowy, wymieszaj delikatnie.
Gulasz podawaj z ugotowaną kaszą.
Więcej informacji na temat gulaszu z mięsa z rosołu
Gulasz z mięsa z rosołu to idealny pomysł na pyszny, rodzinny obiad. Mięso jest niezwykle delikatne i kruche dlatego pokochają je z całą pewnością nie tylko dorośli, ale także dzieci.
Jednym z głównych składników naszego dania to mięso z piersi z kurczaka, czyli drób, który należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E. Zawiera niewiele tłuszczu, dlatego jest on polecany do dań lekkostrawnych.
Dodatkowo jest bogatym źródłem witamin z grupy B, cynku, a także żelaza hemowego, które jest dużo łatwiej przyswajalne przez nasz organizm niż żelazo niehemowe, czyli to pozyskiwane z roślin. Mięso to także źródło pełnowartościowego białka, które daje nam uczucie sytości na długi czas.
Dzisiaj przedstawię Ci przepis na gulasz z mięsa z rosołu.
Oprócz mięsa postaw na charakterystyczne dla gulaszu warzywa takie jak: czerwona papryka, cebula, czosnek, cukinia czy pieczarki.
Im dłużej będziesz dusić mięso w wywarze pod przykryciem, tym bardziej miękkie ono się stanie. Dla mnie najlepsza w tym wszystkim jest prostota. Aromatyczne mięso w towarzystwie delikatnych warzyw w powstałym sosie własnym to smaczny posiłek dla każdego. Śmiało możesz postawić na dodatki takie jak ziemniaczane puree czy gotowana kasza.
Zatem, jak zrobić gulasz z mięsa z rosołu? Nic trudnego.
W pierwszej kolejności rozgrzej olej rzepakowy na patelni, dodaj pokrojoną cebulę i paprykę pokrojoną w słupki. Duś całość pod przykryciem, a następnie dodaj pokrojone drobno pieczarki, na samym końcu dodaj cukinię. W tym czasie pokrój drobno mięso z rosołu i dodaj na chwilę przed końcem gotowania gulaszu. Do całości dodaj odrobinę wody i koncentrat pomidorowy, delikatnie wymieszaj. Po kilku minutach gulasz na obiad będzie dobry.
Tak przygotowany gulasz będzie idealnie komponował się np. z kaszą gruboziarnistą lub ziemniakami nawet tą najprostszą wersją, czyli z wody.
Skoro już znasz mój prosty przepis i wiesz, jak ugotować mięso, przygotuj ten łatwy i smaczny posiłek.
Alergeny w gulaszu z mięsa z rosołu
Lista alergenów dla gulaszu z mięsa z rosołu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza jęczmienna perłowa
W przepisie na gulasz z mięsa z rosołu nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- liście laurowe
Wartości odżywcze gulaszu z mięsa z rosołu
Gulasz możesz podawać z kaszą, ryżem lub pieczywem.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.