Gulasz z kurczaka
- Piersi kurczaka bez skóry - 2 szt (400 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Papryka czerwona - 2 szt (480 g)
- Marchewka - 2 szt (90 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
- Bulion warzywny - 2 szkl (500 ml)
- Koncentrat pomidorowy - 3 łyżki (75 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na gulasz z kurczaka krok po kroku
W dużym garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej pokrojoną w kostkę cebulę.
Gdy będzie rumiana dodaj pokrojone w dość dużą kostkę mięso.
Przypraw je solą, pieprzem i ostrą papryką.
Po podsmażeniu dodaj drobno posiekany czosnek.
Marchew obierz i pokrój ją w plasterki, a paprykę w kostkę.
Dodaj warzywa do garnka i podsmaż przez 5 minut.
Zawartość garnka zalej bulionem, dodaj liść laurowy i ziele angielskie, a także przecier pomidorowy.
Dopraw solą, pieprzem, chili, ostrą papryką i kminkiem.
Gotuj na małym ogniu przez 35 minut, od czasu do czasu mieszając, aż wszystkie składniki zmiękną.
Więcej informacji na temat gulaszu z kurczaka
Gulasz z kurczaka to świetny pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Jest niezwykle aromatyczny, a przy tym bardzo lekki, dlatego stanowi świetną alternatywę dla tych, którzy nie mogą spożywać tłustego, czerwonego mięsa. W takiej wersji nadaje się także dla najmłodszych domowników. Jednak w opcji dla dziecka warto zrezygnować z dodatku ostrej papryki. To świetne danie dla zapracowanych, gdyż w takiej wersji robi się go o połowę krócej niż tradycyjnie.
Przepis na gulasz z kurczaka jest niezwykle łatwy i bardzo szybki w przygotowaniu. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim zabieganym osobom, a także takim, które nie przepadają za zbyt długim przesiadywaniem w kuchni. Całość zabiera naprawdę mało czasu, a efekt końcowy zaskakuje smakiem i wspaniałym aromatem.
Warto zrobić ten gulasz z piersią z kurczaka, która jest niezwykle krucha i miękka, a przy tym ma bardzo mało tłuszczu. Gotuje się znacznie szybciej niż mięso wieprzowe czy wołowe, jest bardziej lekkostrawna i ma mniej od nich tłuszczu. Dlatego będzie idealnym wyborem dla osób na diecie redukcyjnej, a także tych dbających o żywienie wspierające układ krwionośny.
Ten pyszny sos na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom tradycyjnej kuchni węgierskiej i polskiej, to danie jest bowiem ich doskonałym połączeniem. Chudy drób świetnie komponuje się w nim ze słodką i ostrą papryką, miękką i aksamitną marchewką, a także skarmelizowaną cebulą. Tworzą razem gęsty, aromatyczny i kremowy sos, który nie wymaga zagęszczania. Całość smakuje i prezentuje się naprawdę wybornie, a do tego jest bardziej zdrową wersją tego popularnego dania. Kurczak po takiej obróbce termicznej staje się niezwykle miękki, tak że rozpływa się w ustach.
Jeżeli szukasz inspiracji na to jak zrobić gulasz z kurczaka, który będzie naprawdę szybki, a przy tym niezwykle aromatyczny i pyszny, to ten przepis będzie strzałem w dziesiątkę. To pomysł na naprawdę smaczny posiłek dla całej rodziny, który nie tylko dobrze smakuje i wygląda, ale także dostarcza mnóstwa cennych składników. A sos do gulaszu z kurczaka jest niesamowicie kremowy i aksamitny oraz świetnie komponuje się z każdym dodatkiem.
Alergeny w gulaszu z kurczaka
Lista alergenów dla gulaszu z kurczaka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze gulaszu z kurczaka
Gulasz z kurczaka jest lepszą opcją niż ten z czerwonego mięsa. Będzie zdrowym wyborem.
Energia i białka
(423g)
Węglowodany
(423g)
Tłuszcze
(423g)
Witaminy
(423g)
Składniki mineralne
(423g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.