Gulasz z kiełbasy
- Kiełbasa śląska - 4 szt (400 g)
- Ziemniaki późne - 5 szt (375 g)
- Pieczarki - 10 szt (200 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Papryka czerwona - 2 szt (480 g)
- Marchewka - 2 szt (90 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
- Bulion warzywny (500 ml)
- Pomidory w puszce - 1 puszka (400 g)
Przepis na gulasz z kiełbasy krok po kroku
W dużym garnku rozgrzej oliwę. Podsmaż na niej pokrojoną w kostkę cebulę i kiełbasę.
Marchew obierz, pokrój ją razem z papryką i dorzuć do kiełbasy. Całość podsmaż przez 10 minut i zalej bulionem.
Ziemniaki obierz i pokrój w dużą kostkę. Dorzuć do garnka, całość duś przez 20 min, aż do miękkości ziemniaków.
Pieczarki pokrój na mniejsze kawałki i dodaj do garnka z gulaszem.
Całość zalej pomidorami z puszki i dopraw solą, pieprzem, papryką i tymiankiem.
Duś przez 10 minut.
Więcej informacji na temat gulaszu z kiełbasy
Gulasz z kiełbasy jest wspaniałym wyborem na smaczny obiad dla wszystkich miłośników tradycyjnych dań. Tak przygotowany gulasz jest tańszy, a przy tym bardzo smaczny. Wszystko ze względu na wspaniały smak kiełbasy połączonej z sosem na bazie warzyw. Całość dopełniona sporą ilością aromatycznych przypraw. Tak przygotowany posiłek nie potrzebuje żadnych innych dodatków. Jest niezwykle szybki w przygotowaniu, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjną wersją. W tym przepisie nie ma dodanego surowego mięsa, które potrzebuje znacznej obróbki termicznej, dlatego cały proces ulega dużemu skróceniu.
To fantastyczny pomysł na sycący posiłek, który praktycznie robi się sam. Wystarczy tylko pokroić warzywa i kiełbasę i dusić je w bulionie do miękkości. Ten przepis jest tak łatwy, że spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkujący kucharz. Ze względu na naprawdę dużą ilość warzyw całość zawiera sporo błonnika i cennych witamin.
Tak przygotowany gulasz świetnie sprawdzi się na obiad, czy kolację. Całość jest niezwykle sycąca i może być odgrzewana na drugi dzień. Można go zabrać ze sobą do pracy czy szkoły.
Gulasz warzywny z ziemniakami i kiełbasą świetnie sprawdzi się na ekspresowy posiłek. To opcja idealna dla wszystkich, którzy nie przepadają za zbyt skomplikowanymi, czy czasochłonnymi przepisami. W takim wydaniu kiełbasa wypada niezwykle aromatycznie. Choć zwykle kojarzona jest tylko z grillowaniem, można jej użyć w zupełnie inny sposób. Kiełbasa podana z ziemniakami i sosem zyskuje nowego charakteru i skradnie serca wszystkich, którzy tylko jej spróbują. To wspaniały wybór dla miłośników tradycji w nowoczesnym wydaniu. Gulasz robi się z kiełbasy zwyczajnej, odpowiednio podsmażonej z warzywami. Całość dopełniają aromatyczne przyprawy, które nadają daniu prawdziwie węgierskiego klimatu. Przy przygotowaniu tej potrawy nie należy żałować ostrej papryki ani pieprzu, gdyż dobrze doprawione smakuje znacznie lepiej.
Gulasz z kiełbasy i ziemniaków jest wspaniałą alternatywą dla dobrze znanej tradycyjnej wersji tego dania, która mogła się już znudzić wielu osobom. Warto wypróbować tego przepisu, by zamienić nudną klasykę na odnowioną i dużo smaczniejszą opcję.
Alergeny w gulaszu z kiełbasy
Lista alergenów dla gulaszu z kiełbasy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- pieprz ziołowy
Wartości odżywcze gulaszu z kiełbasy
To danie zdrowe, jednak warto pamiętać, że kiełbasa nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(432g)
Węglowodany
(432g)
Tłuszcze
(432g)
Witaminy
(432g)
Składniki mineralne
(432g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.