Gulasz z kaszą gryczaną
- Polędwica wołowa (500 g)
- Boczek wieprzowy bez kości - 1 kawałek (100 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Papryka czerwona - 2 sztuki (200 g)
- Bulion warzywny - 1 szklanka (250 ml)
- Czosnek - 2 ząbki (20 g)
- Kasza gryczana - 1 woreczek (100 g)
Przepis na gulasz z kaszą gryczaną krok po kroku
Kaszę ugotuj w lekko osolonej wodzie.
Olej rzepakowy rozgrzej w garnku.
Dodaj drobno pokrojoną cebulę i czosnek, zeszklij.
Następnie dodaj pokrojony boczek, chwilę obsmaż i dodaj pokrojone w kostkę mięso.
Wrzuć pokrojoną w mniejsze kawałki paprykę i lekko podduś.
Całość zalej bulionem i zagotuj. Dodaj łyżkę mąki, aby gulasz się zagęścił.
Podawaj z ugotowaną kaszą.
-
Gulasz wołowy
-
Gulasz
-
Gulasz węgierski
-
Boeuf strogonow
-
Zupa strogonow
-
Carbonada
-
Strogonow wołowy
-
Eintopf
-
Gulasz z wołowiny
-
Gulasz z cielęciny
-
Tradycyjny gulasz wołowy
-
Gulasz wołowy z warzywami
-
Gulasz wołowy z papryką
-
Gulasz wołowy z pieczarkami
-
Zupa gulaszowa Thermomix
-
Gulasz wołowy węgierski
-
Wołowina z warzywami
-
Ragout wołowe
-
Gulasz wołowy
Więcej informacji na temat gulaszu z kaszą gryczaną
Gulasz z kaszą gryczaną i warzywami to świetny pomysł na obiad dla całej Twojej rodziny. Postaw na dowolny rodzaj mięsa i sporą ilość warzyw. Gulasz podawaj z gruboziarnistą kaszę, dzisiaj przedstawię Ci przepis na gulasz z kaszą gryczaną, który przygotujesz w niecałą godzinę. Mój przepis jest szybki i prosty w przygotowaniu, poradzi sobie z nim każdy, nawet osoba, która nie ma doświadczenia kulinarnego.
Mój gulasz jest wołowy, ale to nie powiedziane, że nie może być wieprzowy. Postaw na swój ulubiony rodzaj mięsa. Każdy będzie pyszny.
Kasza gryczana to bogactwo witamin i składników mineralnych, o których często zapominamy. Dostarcza do naszego organizmu aminokwasy egzogenne, których nasz organizm nie potrafi sam syntetyzować, dlatego musimy dostarczać je z pożywienia. Mam tu na myśli lizynę i tryptofan. Kasza jest źródłem witamin z grupy B, które są niezwykle istotne do prawidłowego funkcjonowania naszego układu nerwowego, a także wielu składników mineralnych takich jak: wapń, fosfor, magnez, cynk czy jod. Co ważne, należy ona do produktów o niskim indeksie glikemicznym, jest to szczególnie ważne dla osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej. Do takich zaburzeń należy między innymi insulinooporność czy choroba, jaką jest cukrzyca typu 2. Naturalnie kasza gryczana nie zawiera glutenu, co jest istotne dla wszystkich osób z chorobami glutenozależnymi np. celiakia lub dla osób, które z innych przyczyn wykluczają gluten ze swojej codziennej diety.
Zatem, jak zrobić gulasz z kaszą gryczaną na obiad?
W garnku rozgrzej olej, dodaj pokrojoną cebulę i czosnek, a następnie wrzuć boczek. Podsmażaj krótko, dodaj kawałki mięsa. Nie krój go tam drobno, niech kawałki są wyczuwalne pośród warzyw.
Następnie dodaj paprykę i wlej bulion, duś gulasz pod przykryciem, gdy mięso będzie miękkie, dodaj łyżkę mąki. Dzięki temu nasz gulasz będzie bardziej gęsty i będzie idealnie pasował do kaszy.
Gotowana kasza gryczana pasuje tutaj idealnie, będzie to dobry pomysł na rozgrzewający i pyszny obiad.
Alergeny w gulaszu z kaszą gryczaną
Lista alergenów dla gulaszu z kaszą gryczaną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze gulaszu z kaszą gryczaną
Gulasz możesz przygotować z dowolnym rodzajem mięsa, postaw na dużą ilość warzyw.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.