Gulasz z dzika
- Schab z dzika (500 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Papryka czerwona - 1 szt (230 g)
- Marchewka - 2 szt (90 g)
- Pietruszka - 1 szt (80 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
- Oliwa z oliwek - 3 ząbki (15 ml)
- Bulion drobiowy - 2 szklanki (500 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) - 2 łyżki (40 g)
Przepis na gulasz z dzika krok po kroku
W dużym garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej drobno posiekaną cebulę. Gdy będzie rumiana dodaj do niej przeciśnięty przez praskę czosnek i pokrojone w kostkę mięso. Całość smaż przez 10 minut.
Do mięsa dodaj pokrojoną w kostkę paprykę, marchewkę i pietruszkę. Podsmaż 5 minut.
Całość zalej bulionem, dodaj sól, pieprz, paprykę słodką i ostrą, a także gałkę muszkatołową. Gotuj przez 70 minut, do czasu aż mięso i warzywa będą miękkie.
Odrobinę sosu zmieszaj w szklance z mąką ziemniaczaną i wlej do gulaszu.
Całość dokładnie zmieszaj i doprowadź do zagotowania.
Więcej informacji na temat gulaszu z dzika
Gulasz z dzika to danie, które na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dziczyzny. Mięso z dzika w sosie z warzywami smakuje naprawdę wybornie, dlatego ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Cała potrawa jest niezwykle łatwa, jednak bardzo aromatyczna. Sos na bazie dziczyzny jest lekki, ale bardzo dobrze doprawiony. Danie idealnie komponuje się z kaszą czy kluskami.
Przepis na gulasz z dzika jest naprawdę bardzo łatwy. Choć całość może wydawać się dość skomplikowana, wcale taka nie jest. To danie można przygotować w ekspresowym tempie, a jego smak zachwyci każdego, kto tylko go spróbuje. To dlatego, że dziczyzna świetnie komponuje się z przyprawami i warzywami. Cebula, marchew i papryka w połączeniu z gęstym i aromatycznym sosem wspaniale otulają kawałki mięsa i sprawiają, że całe danie smakuje tak wspaniale, że znika ze stołu bardzo szybko.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić gulasz z dzika, pełen warzyw i smaku, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego danie o charakterystycznym, ostrym smaku, który świetnie współgra z całością. Gulasz z dzika jest fantastycznym daniem, które można podawać na co dzień, a także na uroczyste przyjęcia, gdyż smakuje bardzo wykwintnie. Ze względu na dużą ilość warzyw pięknie się prezentuje. Ten gulasz to dobry pomysł na sycące danie, dla wszystkich osób szukających zdrowych i dobrze zbilansowanych potraw.
W tym przepisie najlepiej sprawdzi się schab lub szynka z dzika. Te kawałki mięs mają najwięcej smaku i najmniej błonek i żył. Dzięki odpowiedniej obróbce termicznej nabiorą wspaniałego smaku, który idealnie współgra z dodanymi warzywami. Ten prosty przepis pozwala na stworzenie naprawdę wyśmienitego dnia, pełnego smaku i aromatu. To wybór idealny dla wszystkich amatorów mięsnych potraw. Dziczyzna świetnie nadaje się do gulaszu, gdyż idealnie wypada w gęstych i mocnych sosach.
Z tego przepisu dowiesz się jak przyrządzić gulasz z dzika w sposób naprawdę nieskomplikowany, a pełen smaku. To receptura bez wina, więc świetnie sprawdzi się nawet dla dzieci.
Alergeny w gulaszu z dzika
Lista alergenów dla gulaszu z dzika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze gulaszu z dzika
To danie zdrowe, jednak nie powinno gościć zbyt często w diecie ze względu na dość sporą zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(393g)
Węglowodany
(393g)
Tłuszcze
(393g)
Witaminy
(393g)
Składniki mineralne
(393g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.