Gulasz z cukinii
- Cukinia - 1 sztuka (300 g)
- Papryka żółta - 1 sztuka (240 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (240 g)
- Cebula - 1/2 sztuki (50 g)
- Pomidory w puszce (400 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na gulasz z cukinii krok po kroku
Czosnek i cebulę drobno posiekaj, warzywa pokrój w plastry.
Na oliwie podsmaż cebulę z czosnkiem. Po chwili dodaj warzywa i duś pod przykryciem ok. 15 minut.
Zalej pomidorami, dopraw i gotuj jeszcze 10-15 minut.
Podawaj z kaszą, ryżem lub ziemniakami.
-
Fasola po bretońsku
-
Ratatuj
-
Pasztet wegetariański
-
Zupa czosnkowa
-
Flaczki z boczniaków
-
Kotlet z kaszy gryczanej
-
Fuczki
-
Placki z kabaczka
-
Małdrzyki
-
Spaghetti neapolitana
-
Cannoli ze szpinakiem
-
Tartaletki z warzywami
-
Risotto ze szparagami
-
Kotleciki z ziemniaków
-
Kotlety z brokułów
-
Makaron z tofu
-
Ryż z jajkiem
-
Cukinia z piekarnika
-
Szybki obiad wegański
Więcej informacji na temat gulaszu z cukinii
Gulasz z cukinii to pomysł na pyszny, zdrowy, warzywny posiłek idealny dla całej rodziny. Jest świetną alternatywą dla tradycyjnego, mięsnego gulaszu przygotowywanego najczęściej z wołowiny, czy wieprzowiny. Mimo że jest to danie całkowicie bezmięsne, jest równie pyszne, sycące i pożywne, przez co na pewno przypadnie do gustu nawet tym, którzy nie wyobrażają sobie obiadu bez mięsa. Jest bardzo prosty i szybki w przygotowaniu, a jednocześnie tani i nie wymaga większych zdolności kulinarnych, ani długiego czasu spędzonego w kuchni. Gulasz z cukinią i warzywami idealnie sprawdzi się na obiad lub na kolacje, można też zabrać je na wynos do pracy, lub szkoły w lunchboxie. Dobrym rozwiązaniem jest również przygotowanie większej ilości za jednym razem i zapasteryzowanie porcji w słoikach. Dzięki temu możesz je wykorzystać w dni, kiedy nie ma zbyt dużo czasu na gotowanie i przyrządzanie zdrowych posiłków od samego początku. Przepis na gulasz z cukinii jest niezwykle prosty, dlatego na pewno poradzisz sobie z jego przygotowaniem, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia kulinarnego. Składniki potrzebne do jego przygotowania to pomidory z puszki, passatta lub przecier pomidorowy, papryka czerwona i żółta oraz zielona. Przydadzą się również czosnek, cebula, oliwa z oliwek i przyprawy. Z tych kilku składników w zaledwie pół godziny powstaje pyszne, zdrowe danie, które dodatkowo możesz modyfikować wedle indywidualnych preferencji. Jeśli lubisz potrawy o bardziej wyrazistym, pikantnym smaku śmiało możesz dodać mieloną ostrą papryczkę lub papryczkę chilli. Gulasz możesz przygotować również z dodatkiem innych warzyw, na przykład szparagów, zielonej fasolki szparagowej, czerwonej fasoli, czy soczewicy. W każdej z tych wersji gulasz z cukinii wyjdzie smaczny, zdrowy i dobry na każdą okazję. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić gulasz z cukinii, aby był pyszny i pożywny, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty, sprawdzony przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką.
Alergeny w gulaszu z cukinii
Lista alergenów dla gulaszu z cukinii przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na gulasz z cukinii
Wartości odżywcze gulaszu z cukinii
Aby zwiększyć zawartość białka w posiłku, warto dodać nasiona roślin strączkowych.
Energia i białka
(0g)
Węglowodany
(0g)
Tłuszcze
(0g)
Witaminy
(0g)
Składniki mineralne
(0g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.