Gulasz wołowy z warzywami
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (30 ml)
- Polędwica wołowa (500 g)
- Bulion wołowy - 2 szklanki (500 ml)
- Marchewka - 2 sztuki (100 g)
- Papryka czerwona - 2 sztuki (500 g)
- Groszek zielony mrożony (200 g)
- Seler korzeniowy (150 g)
Przepis na gulasz wołowy z warzywami krok po kroku
Cebulę i czosnek drobno posiekaj i podsmaż na oliwie.
Na patelnię dodaj pokrojoną w kostkę wołowinę. Podsmaż kilka minut.
Wlej bulion i duś pod przykryciem ok. 15 minut.
Dodaj startą na tarce marchew, pietruszkę i seler, pokrojoną w kostkę paprykę, groszek zielony i duś ok. 45 minut.
Całość zalej pomidorami, dopraw i wymieszaj.
Gulasz podawaj z kaszą lub ziemniakami i ogórkami kiszonymi.
-
Gulasz wołowy
-
Gulasz
-
Gulasz węgierski
-
Boeuf strogonow
-
Zupa strogonow
-
Carbonada
-
Strogonow wołowy
-
Eintopf
-
Gulasz z wołowiny
-
Gulasz z cielęciny
-
Tradycyjny gulasz wołowy
-
Gulasz wołowy z papryką
-
Gulasz wołowy z pieczarkami
-
Zupa gulaszowa Thermomix
-
Gulasz wołowy węgierski
-
Gulasz z kaszą gryczaną
-
Wołowina z warzywami
-
Ragout wołowe
-
Gulasz wołowy
Więcej informacji na temat gulaszu wołowego z warzywami
Gulasz wołowy z warzywami to świetny pomysł na smaczny, sycący i pożywny obiad dla całej rodziny. Mimo, że mięso z wołowiny jest dość wymagające i przygotowuje się je stosunkowo długo, zdecydowanie warto wiedzieć jak przyrządzić to danie. Potrawka z wołowiny z warzywami to propozycja przede wszystkim dla tych, którzy lubią sycące, mięsne posiłki. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić gulasz wołowy z jarzynami ten przepis będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Jak zrobić najlepszy gulasz wołowy z warzywami? Wbrew pozorom jest to całkiem proste. Zacznij od przygotowania wszystkich składników, czyli polędwicy wołowej, ulubionych warzyw oraz ziemniaków, kaszy, czy makaronu, w zależności od tego z czym planujesz podać gulasz. W kwestii warzyw masz pełną dowolność - możesz wykorzystać wszystkie te, które lubisz najbardziej lub te, które aktualnie masz w lodówce. Świetnie sprawdzi się cukinia, bakłażan, papryki w różnych kolorach, fasolka szparagowa, zielony groszek, kiszone ogórki. Świetnym dodatkiem do gulaszu są również świeże pieczarki, oraz oczywiście spora ilość cebuli oraz czosnku. Do gulaszu najlepiej nadaje się polędwica wołowa, ale z powodzeniem możesz wykorzystać także łopatkę lub goleń. Przepis na gulasz wołowy z warzywami nie jest trudny, ale za to dość jest czasochłonny. Do gulaszu możesz dodać przecier pomidorowy, passattę lub krojone pomidory w zalewie z puszki. Bardzo często do gulaszu wołowego dodawane jest także wytrawne, ciemne, czerwone wino, które nadaje wyjątkowego aromatu i charakteru całemu daniu. Jednak jeśli przygotowujesz posiłek dla całej rodziny, również dla dzieci, bez obaw możesz pominąć ten krok - bez wina gulasz wołowy również będzie przepyszny. W zależności od tego jakie smaki preferujesz na co dzień do gulaszu możesz dodać łagodne przyprawy takie jak majeranek, ziele angielskie, liść laurowy, rozmaryn, czy słodka papryka. Jeśli wolisz bardziej wyraziste, ostrzejsze, pikantne smaki warto dodać papryczkę chilli, mieloną ostrą paprykę i więcej czosnku.
Alergeny w gulaszu wołowym z warzywami
Lista alergenów dla gulaszu wołowego z warzywami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion wołowy
- Seler korzeniowy
Wartości odżywcze gulaszu wołowego z warzywami
Aby obniżyć kaloryczność gulaszu mięso wołowe można zastąpić drobiowym.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.