Gulasz myśliwski
- Szynka wieprzowa surowa (400 g)
- Kiełbasa domowa - 2 szt (200 g)
- Pieczarki - 4 szt (100 g)
- Ogórek kiszony - 2 szt (120 g)
- Papryka czerwona - 1 szt (230 g)
- Cebula - 2 szt (200 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Bulion warzywny - 1 szklanka (250 ml)
- Koncentrat pomidorowy - 1 łyżka (25 g)
Przepis na gulasz myśliwski krok po kroku
W dużym garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej pokrojoną w kostkę cebulę. Gdy będzie rumiana dodaj posiekany czosnek i pokrojone w kostkę mięso. Całość smaż 10 minut. Po tym czasie dodaj pokrojoną w plasterki kiełbasę.
Marchew i pieczarki obierz i pokrój na mniejsze kawałki. Paprykę posiekaj w kostkę. Całość dodaj do garnka z mięsem i smaż przez 5 minut. Po tym czasie dodaj pokrojone w kostkę ogórki.
Całość zalej bulionem i dodaj koncentrat pomidorowy.
Przypraw solą, pieprzem, papryką ostrą i słodką, kminkiem oraz gałką muszkatołową.
Całość porządnie wymieszaj i gotuj przez 70 minut, aż do zmięknięcia warzyw i mięsa.
Więcej informacji na temat gulaszu myśliwskiego
Gulasz myśliwski jest daniem niezwykle aromatycznym i sycącym, pełnym kawałków mięsa i warzyw. To świetny wybór dla wszystkich miłośników tradycyjnych dań w nieco świeższej odsłonie. Oprócz mięsa wieprzowego w gulaszu można znaleźć również kiełbasę, która nadaje wspaniałego, lekko dymnego aromatu całości. To danie idealnie komponuje się z kaszą lub ziemniakami.
Przepis na gulasz myśliwski jest niezwykle łatwy i bardzo szybki. Pozwala na przygotowanie wspaniałego dania w ekspresowym tempie. Choć całość nie jest zbyt skomplikowana, to smakuje wybornie. To wszystko dzięki odpowiednim przyprawom, a także warzywom, wspaniale dopełniającym kompozycję smakową.
Gulasz wieprzowy po myśliwsku jest daniem dobrze znanym, jednak nie tak popularnym jak klasyczna wersja tego sosu. W tej opcji do mięsa dodanych jest mnóstwo warzyw. Jednym z nich jest ogórek kiszony, który nie jest zbyt oczywistym wyborem. Jego kwaśny i słony smak sprawiają, że całość jest dużo smaczniejsza, a sos bardziej wyśmienity. To element, który choć zaskakuje naprawdę świetnie komponuje się w daniu. Gulasz dobrze jest wzbogacić pieczarkami, które również dodają całości lepszego smaku.
Choć w przepisie podany jest sposób na przygotowanie gulaszu wieprzowego, bardzo podobnie można również zrobić ten wołowy. Jednak mięso wieprzowe jest lepszym wyborem dla zdrowia ze względu na mniejszą ilość tłuszczu nasyconego. Dzięki czemu całość jest bezpieczna również dla osób, które dbają o swój układ krwionośny.
Sos myśliwski z kiełbasą jest idealnym pomysłem na wspaniały i pyszny posiłek. Do jego wykonania dobrze jest użyć swojskiej kiełbasy. Najlepiej takiej, która jest wędzona, dzięki czemu potrawa nabierze dymnego aromatu. To świetna opcja na obiad, czy kolację, pełne smaku, a także sycące. Ta potrawa wspaniale komponuje się z kaszą, zwłaszcza gryczaną. Jest tak pyszny, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. To idealny sposób na pyszny gulasz z kremowym sosem, który smakuje tak dobrze, że znika z talerza w ekspresowym tempie.
Alergeny w gulaszu myśliwskim
Lista alergenów dla gulaszu myśliwskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze gulaszu myśliwskiego
To danie nie powinno gościć zbyt często w menu ze względu na duży udział czerwonego mięsa, które jest źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(389g)
Węglowodany
(389g)
Tłuszcze
(389g)
Witaminy
(389g)
Składniki mineralne
(389g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.