Gulasz meksykański
- Polędwica wołowa (500 g)
- Papryka czerwona - 2 szt (480 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Kukurydza konserwowa - 1 mini puszka (170 g)
- Fasola czerwona - 1 szklanka (190 g)
- Pomidory w puszce - 1 puszka (400 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na gulasz meksykański krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej pokrojoną w kostkę cebulę.
Mięso oczyść z błonek i pokrój w kostkę. Dodaj do cebuli. Smaż całość przez 10 minut.
Paprykę umyj i pokrój w kostkę. Dodaj do garnka.
Całość smaż przez 5 minut, następnie zalej pomidorami z puszki i dopraw solą, pieprze, papryką i tymiankiem. Dodaj fasolkę i kukurydzę.
Duś przez 40 minut, od czasu do czasu mieszając, aż do miękkości mięsa.
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Turbot
-
Falafel
-
Sałatka z kurczakiem
-
Makaron ze szpinakiem
-
Spaghetti
-
Pulpety w sosie pomidorowym
-
Makaron z cukinii
-
Schabowe w sosie
-
Kurczak curry
-
Pierś z kaczki
-
Pstrąg pieczony
-
Filet z kurczaka
-
Łosoś z piekarnika
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pstrąg
-
Makaron z pesto
-
Kapusta wigilijna
-
Dietetyczny obiad
Więcej informacji na temat gulaszu meksykańskiego
Gulasz meksykański jest idealną propozycja dla wszystkich miłośników pikantnych potraw. To świetna alternatywa dla klasycznej wersji tej potrawy, która dla wielu osób jest zbyt nudna. W takim wydaniu gulasz zyskuje świeżości, ale również wspaniałego smaku. Całość idealnie sprawdzi się podana z ryżem czy kaszą. Pasują do niego również ugotowane bataty.
Przepis na gulasz meksykański jest niezwykle prosty i pozwala przygotować bardzo smaczny, a także sycący posiłek. Całość można przygotować w ekspresowym tempie, a cały proces nie jest zbyt skomplikowany, czy pracochłonny, dlatego świetnie poradzą sobie z nim nawet osoby początkujące. Przepis zawsze się udaje.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić gulasz meksykański, w sposób niezwykle łatwy, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Powstaje z niego danie pełne smaku i aromatu. To potrawa, w której bardzo dużo jest białka, dlatego świetnie sprawdzi się na diecie, zwłaszcza sportowców. Całość dostarcza również niezwykle dużo wapnia i żelaza, które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu.
Choć w tym przepisie użyte zostały dość spore kawałki mięsa, to można gulasz zrobić również z mięsem mielonym. To opcja, która sprawdzi się w wypadku, gdy nie ma się zbyt dużo czasu na gotowanie. Gulasz z wołowiną potrzebuje prawie całej godziny duszenia, by odpowiednio zmięknąć i tworzyć wspaniałe, aromatyczne danie. By całość przyspieszyć można przygotować gulasz wieprzowy.
W wersji po meksykańsku, oprócz klasycznych składników gulaszu takich jak mięso, papryka czy cebula, pojawia się również kukurydza z czerwoną fasolą. Nietypowy dobór składników plus odpowiednie przyprawy sprawiają, że danie jest niezwykle ciekawe i stanowi świetną, nieco świeższą alternatywę dla tradycyjnej wersji. To opcja dla osób, które nie boją się kulinarnych nowinek. To danie jest pyszne, a przy tym bardzo sycące. Świetnie sprawdzi się jako obiad dla całej rodziny, jednak jeśli podaje się go dzieciom, warto zmniejszyć ilość pikantnych przypraw, by całość była bardziej łagodna.
Alergeny w gulaszu meksykańskim
Lista alergenów dla gulaszu meksykańskiego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na gulasz meksykański
Wartości odżywcze gulaszu meksykańskiego
To zdrowy przepis, jednak należy pamiętać, że czerwone mięso nie powinno gościć w menu częściej niż 2 razy w tygodniu.
Energia i białka
(471g)
Węglowodany
(471g)
Tłuszcze
(471g)
Witaminy
(471g)
Składniki mineralne
(471g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.