Guacamole z pomidorami
- Awokado (250 g)
- Sok cytrynowy (15 ml)
- Cebula (50 g)
- Kolendra świeża (25 g)
- Pomidor (180 g)
- Czosnek (10 g)
Przepis na guacamole z pomidorami krok po kroku
W średniej misce wymieszaj awokado, sok z limonki i sól.
Dodaj pokrojoną w kostkę cebulę, kolendrę, pomidory i czosnek.
Całość dopraw do smaku.
-
Guacamole
-
Pasta z awokado
-
Pasta z awokado i jajkiem
-
Pasta z awokado i jajek
-
Pasta z awokado i jajka
-
Pasta jajeczna z awokado
-
Pasta z awokado z jajkiem
-
Masło z awokado
-
Pesto z awokado
-
Pasta z awokado na kanapki
-
Pasta z awokado i serka
-
Pasta z awokado z czosnkiem
-
Krem czekoladowy z awokado
-
Guacamole z awokado
-
Farsz do naleśników na słodko
-
Pasta z awokado i tuńczyka
-
Majonez z awokado
-
Krem z awokado
-
Pasta z awokado
Więcej informacji na temat guacamole z pomidorami
Guacamole z pomidorami to doskonała opcja dla wszystkich miłośników meksykańskich smaków. Ta smaczna pasta będzie idealna na kanapki, do tortilli i jako smaczny dip. Całość jest bardzo fit!
Guacamole to pyszny i bardzo wyrazisty meksykański sos, który świetnie sprawdza się także w polskiej kuchni. To idealny pomysł na wykorzystanie dojrzałego awokado w sposób bardzo kreatywny, tak by stworzyć pyszny dodatek do różnych dań. Choć guacamole stosowane jest głównie jako sos, to świetnie sprawdzi się również jako pasta na kanapki. Ma wspaniały, intensywny smak, który na pewno przypadnie do gustu miłośnikom pikantnych dań.
Przepis na guacamole z pomidorami będzie doskonałą opcją dla wszystkich, którzy szukają inspiracji na zdrowy dodatek do kanapek. To idealny pomysł na takie smarowidło.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić guacamole z pomidorami, które będzie smaczne, a przy okazji naprawdę ciekawe, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. To dobre rozwiązanie dla wszystkich osób na diecie roślinnej, gdyż całość jest w pełni wegańska. To danie pyszne i bardzo szybkie, a przy tym naprawdę zdrowe. To idealny dodatek na chleb, który jest również bardzo zdrowy i pięknie się prezentuje. Awokado jest świetnym źródłem Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawierają również wiele cennych witamin i składników prozdrowotnych, które wspierają zdrowie, dlatego ważne by gościł w codziennym menu jak najczęściej. W tej wersji łączy się je z pomidorami, które dostarczają sporo potasu, niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania układu sercowego i mięśniowego.
Ta pasta z dojrzałego awokado jest nie tylko smaczna i piękna, to również zdrowe danie, które pozwala na włączenie do swojego menu awokado, które jest niezwykle cennym produktem. W tej wersji jest pyszne i świetnie komponuje się nie tylko z chipsami, ale również na kanapce, zwłaszcza z chleba żytniego. Można ją również połączyć z kawałkami tortilli i przygotować wyśmienitą przekąskę na imprezy.
Alergeny w guacamole z pomidorami
Lista alergenów dla guacamole z pomidorami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na guacamole z pomidorami
Wartości odżywcze guacamole z pomidorami
To opcja pełna witamin i błonnika, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(133g)
Węglowodany
(133g)
Tłuszcze
(133g)
Witaminy
(133g)
Składniki mineralne
(133g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.