Guacamole
- Awokado - 1 szt (140 g)
- Limonka - pół szt (50 g)
Przepis na guacamole krok po kroku
Awokado przekrój i usuń pestkę. Owoc wydrąż za pomocą łyżeczki i przełóż miąższ do miski.
Owoc rozdrobnij za pomocą widelca, by miał papkowatą konsystencję.
Limonkę wyciśnij a sokiem skrop rozdrobnione awokado.
Do awokado dodaj chili, sól, pieprz i posiekaną kolendrę.
Całość dokładnie wymieszaj.
-
Pasta z awokado
-
Pasta z awokado i jajkiem
-
Pasta z awokado i jajek
-
Pasta z awokado i jajka
-
Pasta jajeczna z awokado
-
Pasta z awokado z jajkiem
-
Masło z awokado
-
Pesto z awokado
-
Pasta z awokado na kanapki
-
Pasta z awokado i serka
-
Pasta z awokado z czosnkiem
-
Krem czekoladowy z awokado
-
Guacamole z awokado
-
Farsz do naleśników na słodko
-
Pasta z awokado i tuńczyka
-
Majonez z awokado
-
Krem z awokado
-
Pasta z awokado i pomidorami
-
Pasta z awokado
Więcej informacji na temat guacamole
Guacamole to pyszny i bardzo wyrazisty meksykański sos, który świetnie sprawdza się także w polskiej kuchni. To idealny pomysł na wykorzystanie dojrzałego awokado w sposób bardzo kreatywny, tak by stworzyć pyszny dodatek do różnych dań. Choć guacamole stosowane jest głównie jako sos, to świetnie sprawdzi się również jako pasta na kanapki. Ma wspaniały, intensywny smak, który na pewno przypadnie do gustu miłośnikom pikantnych dań.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić guacamole, które będzie niezwykle proste w przygotowaniu, a także bardzo smaczne, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Można je zrobić w kilka chwil, a sos, który powstaje ma fantastyczny smak, który świetnie komponuje się z wieloma daniami. Sprawdzi się jako dodatek do kanapek, tortilli czy świeżych warzyw. Ma bardzo uniwersalne zastosowanie, dlatego można je wpisać do swojej diety na stałe.
Przepis na guacamole jest niezwykle prosty i mało pracochłonny. Pozwala w bardzo szybkim czasie stworzyć ten wspaniały dodatek. To opcja na awaryjne smarowidło do kanapek. Świetnie pozwala wykorzystać zbyt dojrzałe awokado, które dzięki odpowiednim przyprawom zyskuje nowy, lepszy smak.
Choć guacamole można dostać w większości dużych sklepów, najlepiej smakuje to domowe. Jego wykonanie nie jest skomplikowane, dlatego warto spróbować przygotować je samodzielnie. Wystarczy tylko kilka produktów, by powstała ta pyszna i aromatyczna pasta. W wersji domowej guacamole nie zawiera również dodatków do żywności, które choć nie są niebezpieczne, mogą uczulać.
Ten prosty przepis pozwala na przygotowanie smacznej pasty we własnej kuchni. Guacamole jest jednym z najbardziej znanych meksykańskich dań. Zyskuje coraz większą popularność, wraz z większą dostępnością awokado w sklepach. Choć jest niezwykle proste, wcale nie nudzi. To dzięki wspaniałemu połączeniu różnych przypraw, ziół i smaków. Wszystkie składniki, których używa się do jego wykonania świetnie się razem komponują. Połączenie awokado z limonką i kolendrą, sprawia, że całość smakuje fantastycznie.
Ta pasta z dojrzałego awokado jest nie tylko smaczna i piękna, to również zdrowe danie, które pozwala na włączenie do swojego menu awokado, które jest niezwykle cennym produktem. W tej wersji jest pyszne i świetnie komponuje się nie tylko z chipsami, ale również na kanapce.
Alergeny w guacamole
Lista alergenów dla guacamole przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na guacamole
Wartości odżywcze guacamole
To bardzo zdrowy dodatek. Awokado zawiera zdrowe tłuszcze, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego.
Energia i białka
(48g)
Węglowodany
(48g)
Tłuszcze
(48g)
Witaminy
(48g)
Składniki mineralne
(48g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.