Gruszki w zalewie
- Gruszka - 7 sztuk (1000 g)
- Cukier (400 g)
- Sok z cytryny - 3 łyżki (30 ml)
Przepis na gruszki w zalewie krok po kroku
Gruszki obierz ze skórki, przekrój na pół i wydrąż gniazda nasienne. Tak przygotowane gruszki skrop sokiem z cytryny.
W garnku zagotuj litr wody z dodatkiem cukru, cynamonu i goździków.
Włóż gruszki do gotującego się syropu po czym zmniejsz ogień i gotuj ok. 10 minut.
Kolejno wyciągaj gruszki i układaj w słoikach. Syrop ponownie zagotuj i zalej nim gruszki.
Słoiki szczelnie zakręć i odstaw wieczkiem do dołu do ostygnięcia.
Więcej informacji na temat gruszek w zalewie
Gruszki w zalewie na słodko z goździkami i cynamonem to jeden z najpopularniejszych i najpyszniejszych pomysłów na domowe, zimowe przetwory do słoików. Sprawdzą się jako dodatek do słodkich śniadań, na przykład owsianek, naleśników, czy gofrów, a także słodkich tostów czy kanapek. Można je wykorzystać również do ciast. Smakują tak pysznie, że miłośnicy gruszek i korzennych smaków z pewnością zadowolą się nimi również jako samodzielną przekąską. Jeśli lubisz nieoczywiste połącznia smakowe możesz dodać je również do dań wytrawnych, na przykład pieczonych mięs. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić gruszki w zalewie o delikatnym, korzennym, cynamonowym, jesiennym smaku śpieszymy z pomocą, jesteś w idealnym miejscu. Nasz przepis na gruszki w zalewie będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Przygotowanie gruszek w syropie do słoików na zimę w warunkach domowych nie jest skomplikowane ani pracochłonne. Potrzebujesz zaledwie kilku łatwo dostępnych składników. Z pewnością poradzisz sobie z ich przygotowaniem nawet jako początkujący kucharz/kucharka. Potrzebne składniki to oczywiście gruszki, a także cukier lub miód, goździki oraz cynamon - możesz wykorzystać tez mielony lub w laskach. Wystarczy zagotować w garnku wodę z cukrem/miodem i korzennymi przyprawami i dodać do tej zalewy gruszki, a następnie przełożyć i szczelnie zamknąć w słoikach. To wszystko! Co ciekawe gruszki możesz też przygotować w wersji bardziej wytrawnej i robiąc przetwory z gruszek w zalewie octowej. Wszystko zależy od Twoich upodobań i tego jakie smaki i połączenia preferujesz na co dzień. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zrobić gruszki w lekkiej, korzennej zalewie koniecznie poznaj nasz przepis, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces ich przygotowania. Gruszki w zalewie to przetwory tak pyszne, że wystarczy, że raz ich spróbujesz, a zostaną w Twojej kuchni na stale.
Alergeny w gruszkach w zalewie
Lista alergenów dla gruszek w zalewie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na gruszki w zalewie
Wartości odżywcze gruszek w zalewie
Warto zamienić cukier, przynajmniej częściowo na ksylitol, aby obniżyć kalorycznośc i indeks glikemiczny.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.