Gruszki w syropie na zimę
- Gruszka (2000 g)
- Sok cytrynowy (75 ml)
- Cukier (400 g)
Przepis na gruszki w syropie na zimę krok po kroku
Gruszki obierz i przekrój na pół.
W rondelku wymieszaj litr wody, sok z cytryny i cukier. Doprowadź do wrzenia i upewnij się, że cukier całkowicie się rozpuścił.
Włóż gruszki słoików. Zalej syropem, pozostawiając 2,5 cm wolnej przestrzeni u góry. Wrzuć do nich kilka goździków.
Słoiki dobrze zakręć i odstaw do góry dnem.
Umieść słoiki w garnku z gorącą wodą. Doprowadzić do wrzenia na dużym ogniu.
Gotuj przez 10 minut od momentu wrzenia wody.
Więcej informacji na temat gruszek w syropie na zimę
Gruszki w syropie na zimę to wspaniała opcja na pyszny deser, który najlepiej smakuje solo, ale sprawdzi się również jako dodatek do ciast, sałatek czy lodów.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić gruszki w syropie na zimę, by były najlepsze, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Łączy się je z goździkami i słodzikiem. Z przepis dowiesz się, ile cukru należy do nich dodać, by były naprawdę smaczne. To właśnie odpowiednie proporcje sprawiają, że gruszki smakują tak smacznie. Gruszki to owoce, które są jednymi z bardziej popularnych w Polsce, jednak zwykle zjada się je na surowo lub w cieście. Dobrze skorzystać z innych propozycji, by nieco urozmaicić swoje menu, ale także zwiększyć ilość porcji owoców zjadanych w ciągu dnia. Gruszki są niezwykle zdrowe. To wspaniałe źródło witamin i składników mineralnych. Także tych mniej popularnych, których ciężko szukać w innym pożywieniu. Gruszki dostarczają sporo jodu i boru, składników, które są niezwykle cenne dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Nie trzeba ich suplementować, jednak dobrze, by pojawiały się w codziennym menu, a gruszki są doskonałym na to sposobem. Najlepsze gruszki spotkać można w sklepach latem i jesienią. Dobrze wykorzystać ten czas na tworzenie gruszkowych przetworów. Gruszki są wtedy najbardziej wartościowe, ale również jędrne i słodkie.
Przepis na gruszki w syropie na zimę to doskonała opcja do słoików. Otacza je wspaniała zalewa, która doskonale łączy się ze słodkimi owocami. W przypadku tego dania najlepiej wybierać naprawdę jędrne owoce, które nie rozmiękną się za bardzo po długim namaczaniu. Jednak najlepiej wybrać też owoce naprawdę słodkie. Dzięki temu będzie można zminimalizować ilość dodanego słodzika. Jeśli chodzi o ten przepis, można się posłużyć zarówno cukrem, jak i miodem. W wersji naprawdę fit można je również zastąpić słodzikiem, wtedy należy podwójnie zadbać, by słoiki były dobrze zapasteryzowane, bez tego przetworu mogą się zepsuć. Dobrze sprawdzi się w takim wypadku ksylitol lub erytrytol.
Alergeny w gruszkach w syropie na zimę
Lista alergenów dla gruszek w syropie na zimę przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na gruszki w syropie na zimę
Wartości odżywcze gruszek w syropie na zimę
To danie zawiera dość spory indeks glikemiczny, więc nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(2475g)
Węglowodany
(2475g)
Tłuszcze
(2475g)
Witaminy
(2475g)
Składniki mineralne
(2475g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.