Gruszki w occie
- Gruszka - 20 średnich sztuk (2400 g)
- Cukier (340 g)
- Ocet jabłkowy - 3 niepełne szklanki (700 ml)
Przepis na gruszki w occie krok po kroku
Na początek gruszki umyj, obierz ze skórki i wyczyść z gniazd nasiennych. Podziel je na 4 części i odłóż do miski.
Przygotuj zalewę: w garnku zagotuj 2 litry wody z octem i cukrem.
Słoiki, w których będziesz przygotowywać gruszki wyparz wrzątkiem, możesz to zrobić w zmywarce.
Do słoików wkładaj połówki gruszek, goździki i ziele angielskie. Zalej gorącą zalewą i zakręć dokładnie.
Słoiki wstaw do garnka, zalej wodą do 2/3 wysokości i gotuj przez 25 minut na średnim ogniu.
Po tym czasie słoiki wyjmij z garnka i sprawdź czy słoiki się zamknęły.
Odstaw do góry dnem, aż wystygną.
Wystudzone słoiki odwróć i przechowuj w ciemnych i chłodnym miejscu.
Więcej informacji na temat gruszek w occie
Gruszki w occie to świetna propozycja na marynowane owoce na zimę. Przepis na gruszki w occie jest bardzo łatwy do przygotowania, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego aby je zrobić. Do wykonania przepisu potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: twarde gruszki, cukier, ocet jabłkowy, ziele angielskie, goździki, cukier.
Jak zrobić gruszki w occie? Na początek gruszki umyj, obierz ze skórki i wyczyść z gniazd nasiennych. Podziel je na 4 części i odłóż do miski. Przygotuj zalewę do gruszek. W garnku zagotuj wodę z octem, cukrem. Słoiki, w których będziesz przygotowywać gruszki wyparz wrzątkiem, możesz to zrobić w zmywarce. Do słoików wkładaj połówki gruszek, goździki i ziele angielskie. Zalej gorącą zalewą i zakręć dokładnie. Słoiki wstaw do garnka, zalej wodą do 2/3 wysokości i gotuj przez 25 minut na średnim ogniu. Wyjmij z garnka i sprawdź czy słoiki się zamknęły. Odstaw do góry dnem aż wystygną.
Gruszki to owoce mające bardzo pozytywny wpływ na poprawę naszego zdrowia. Gruszki zawierają sporo potasu, który odpowiada za prawidłową pracę serca oraz pomaga obniżać ciśnienie krwi. Gruszki jako jedne z niewielu owoców są źródłem jodu. Jod jak wiadomo wpływa na prawidłową pracę tarczycy. Prawidłowa praca tarczycy odpowiada za funkcjonowanie całego organizmu. Gruszki są niskokaloryczne, dlatego dobrze sprawdzają się jako przekąska u osób na diecie redukcyjnej. Gruszki są także owocami z dużą ilością błonnika pokarmowego, który pozytywnie wpływa na pracę naszych jelit.
Użycie octu jabłkowego jest lepsze dla naszego zdrowia. Ocet spirytusowy podrażnia błonę śluzową żołądka. Ocet jabłkowy jest delikatniejszy, oczywiście nie powinny go spożywać osoby z wrzodami żołądka. Ocet z jabłek jest bogaty w składniki mineralne oraz witaminy z grupy B, a także pektyny i cenny prekursor witaminy A - beta karoten.
Podsumowując gruszki w zalewie octowej to najczęściej spożywane owoce marynowane. Gruszki w syropie z octem i goździkami można wykorzystać na wiele sposobów. Służyć mogą jako dodatek do sałatek a także do pieczonego mięsa czy deserów. Gruszki na słodko do słoików nie wymagają od Ciebie dużego nakładu pracy.
Alergeny w gruszkach w occie
Lista alergenów dla gruszek w occie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Ocet jabłkowy
Wartości odżywcze gruszek w occie
Gruszki w occie to świetny pomysł na marynowane owoce. Możesz je wykorzystać do przygotowania sałatek lub deserów. Owoce w occie nie są najlepszym pomysłem dla osób z wrzodami żołądka.
Energia i białka
(170g)
Węglowodany
(170g)
Tłuszcze
(170g)
Witaminy
(170g)
Składniki mineralne
(170g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.