Gruszki w czekoladzie
- Gruszka - 3 duże sztuki (600 g)
- Wino białe słodkie (400 ml)
- Cukier - pół szklanki (100 g)
- Czekolada gorzka (130 g)
- Masło (40 g)
Przepis na gruszki w czekoladzie krok po kroku
Gruszki umyj i obierz ze skórki.
Do garnka wlej wino, dodaj cukier, goździki i cynamon.
Umieść gruszki w garnku i gotuj na wolnym ogniu przez około 20-25 minut.
Gruszki wystudź.
Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej i dodaj do niej masło, wymieszaj.
Gruszki wyjmij z syropu, umieść w głębokim talerzu i polej czekoladą.
Więcej informacji na temat gruszek w czekoladzie
Gruszki w czekoladzie to świetny pomysł na lekki deser owocowy. Gruszki gotowane wspaniale prezentują się na talerzu i podać można je na wiele różnych okazji. Przepis na gruszki w czekoladzie jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia gruszek potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: gruszki, wino białe słodki, cukier, goździki, cynamon laska, czekolada gorzka, masło.
Jak zrobić gruszki w czekoladzie? Gruszki umyj i obierz ze skórki. Do garnka wlej wino, dodaj cukier, goździki i cynamon. Umieść gruszki w garnku i gotuj na wolnym ogniu przez około 20-25 minut. Gruszki wystudź. Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej i dodaj do niej masło, wymieszaj. Gruszki wyjmij z syropu, umieść w głębokim talerzu i polej czekoladą.
Gruszki to bardzo popularne w Polsce owoce, które mają bardzo pozytywny wpływ na poprawę naszego zdrowia. Gruszki zawierają sporo potasu, który odpowiada za prawidłową pracę serca oraz pomaga obniżać ciśnienie krwi. Gruszki jako jedne z niewielu owoców są źródłem jodu. Jod jak wiadomo wpływa na prawidłową, pracę tarczycy. Prawidłowa praca tarczycy odpowiada za funkcjonowanie całego organizmu. Gruszki zawierają także dużą ilość błonnika pokarmowego. Błonnik pozwala na zwiększenie masy pokarmowej, a to zapewnia nam uczucie sytości na dłużej. Błonnik reguluje pracę jelit i zapobiega zaparciom. Ma także wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Czekolada gorzka jest produkowana z kakao. Czekolady gorzkie to te zawierające powyżej 60% zawartości masy kakaowej. Tak wysoka zawartość kakao sprawia, że do czekolady dodane jest mniej cukru. Czekolada gorzka jest bogatym źródłem magnezu, potasu oraz żelaza. Czekolady gorzkie są bardzo wyraziste w smaku, idealnie nadają się do słodkich deserów dla przełamania smaku.
Podsumowując sprawdzony przepis na gruszki w gorzkiej czekoladzie to pomysł na wspaniały deser. Gruszki są pyszne i mogą być podane na deser także dla osób będących na diecie redukcyjnej. Gruszki są dobre do spożycia prawie od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w lodówce przez około 2 dni.
Alergeny w gruszkach w czekoladzie
Lista alergenów dla gruszek w czekoladzie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- wino białe słodkie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze gruszek w czekoladzie
Gruszki w czekoladzie to niskokaloryczny deser, którego nie powinniśmy podawać dzieciom. Gruszki zawierają dużą ilość błonnika. Deser jest zdrowy i zawiera małą ilość cukru oraz węglowodanów prostych.
Energia i białka
(255g)
Węglowodany
(255g)
Tłuszcze
(255g)
Witaminy
(255g)
Składniki mineralne
(255g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.