Golonka z szynkowara
- Golonka wieprzowa (1500 g)
- Sól peklująca (20 g)
- Bulion drobiowy (80 g)
- Żelatyna (15 g)
- Cukier (2 g)
Przepis na golonkę z szynkowara krok po kroku
Golonkę pokrój w drobną kostkę, wymieszaj z solą, solą peklującą i cukrem. Odstaw na 24 godziny do lodówki.
Kawałki mięsa wymieszaj z przyprawami i żelatyną. Zalej je bulionem i jeszcze raz zamieszaj.
Mięso przełóż do szynkowaru, dobrze je zbijając.
Szynkowar włóż do dużego garnka z gorącą wodą i parz przez 4 godziny.
Po tym czasie wstaw wędlinę do lodówki na 3 godziny.
-
Golonka z indyka
-
Golonka w piwie
-
Golonka w kapuście
-
Golonki w kapuście
-
Golonka po bawarsku
-
Galaretki z golonki
-
Galareta z golonki
-
Galat z golonki
-
Golonka w kapuście kiszonej
-
Golonka w pepitkę
-
Golonka z indyka pieczona
-
Marynata do golonki
-
Golonki z indyka pieczone
-
Gotowana golonka
-
Golonka pieczona w rękawie
-
Golonka pieczona w piwie
-
Golonka z piekarnika
-
Golonka z kociołka
-
Golonka
Więcej informacji na temat golonki z szynkowara
Golonka z szynkowara to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych, ale naprawdę smacznych dań. Mięso przygotowane w ten sposób jest po prostu wyborne.
Przepis na golonkę z szynkowara to najlepsza opcja dla miłośników mięsnych dań. Jednak jej obróbka przysparza dość sporo problemu, jednak z tym przepisem cały proces jest naprawdę prosty. Golonka, choć dość tłusta, jest niezwykle smaczna, dlatego ma wielu zwolenników. To mięso niezwykle sycące ze względu na spory udział tłuszczu i białka. Dzięki temu, że robi się ją w szybkowarze, jest delikatna i nieco lżejsza niż tradycyjne wersje. W tym przepisie najlepiej sprawdza się golonka wieprzowa. Jest smaczna, a także nieco tłusta. To doskonały pomysł na ciekawe danie na obiad. Cała obróbka jest dość długotrwała. Jednak należy ją dobrze zamarynować. Dzięki temu jest smaczna i naprawdę aromatyczna. Choć może się wydawać, że jest to proces zbędny, to bez niego mięso nie skruszeje i nie stanie się tak pyszne, a także soczyste. Golonkę można marynować zarówno w oliwie z dodatkiem soku z cytryny, jak i przypraw, ale również w nieco bardziej tradycyjny sposób — z dodatkiem dużej ilości piwa. To idealny sposób szczególnie dla miłośników tego trunku. Ten prosty przepis podpowiada jak przygotować golonkę, by była po prostu najlepsza. To doskonały pomysł na wspaniałe danie, które świetnie sprawdzi się na obiad dla całej rodziny, czy dla przyjaciół. Choć pieczenie jest dość długie, to wciąż całość jest zdecydowanie warta tak długiej obróbki termicznej. Ma wielu fanów, którzy nie mogą oprzeć się jej wspaniałemu smakowi. Razem z dodatkiem kapusty kiszonej jest po prostu fantastyczna. Idealnie komponuje się z dodatkiem ziemniaków z wody. Ma wspaniały głęboki smak i aromat. Mięso przygotowane w taki sposób jest bardzo miękkie i delikatne, dlatego sprawdzi się idealnie nawet na wyjątkowe okazje.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić golonkę z szynkowara, by była smaczna i po prostu wyborna, też prosty przepis idealnie się sprawdzi. To pomysł na doskonały dodatek do kanapek. To najlepsza wędlina. Ze względu na to, że jest gotowana, jest nieco lżejsza niż tradycyjna forma.
Alergeny w golonce z szynkowara
Lista alergenów dla golonki z szynkowara przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze golonki z szynkowara
To danie zawiera dość sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(162g)
Węglowodany
(162g)
Tłuszcze
(162g)
Witaminy
(162g)
Składniki mineralne
(162g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.