Golonka w kapuście kiszonej
- Golonka wieprzowa - 4 szt (1480 g)
- Bulion wołowy - 1 szklanka (250 ml)
- Bulion warzywny (1500 ml)
- Kapusta kiszona (500 g)
Przepis na golonkę w kapuście kiszonej krok po kroku
Golonkę oczyść, włóż do garnka i zalej bulionem warzywnym.
Gotuj 90 minut.
Kapustę zalej 2 litrami wody, dodaj sól, pieprz, liść laurowy i ziele angielskie.
Gotuj kapustę przez 40 minut do miękkości.
Kapustę przełóż do naczynia żaroodpornego, a na nią przełóż mięso.
Zalej całość bulionem wołowym i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 30 minut.
-
Golonka z indyka
-
Golonka w piwie
-
Golonka w kapuście
-
Golonki w kapuście
-
Golonka po bawarsku
-
Galaretki z golonki
-
Galareta z golonki
-
Galat z golonki
-
Golonka w pepitkę
-
Golonka z indyka pieczona
-
Marynata do golonki
-
Golonki z indyka pieczone
-
Gotowana golonka
-
Golonka pieczona w rękawie
-
Golonka pieczona w piwie
-
Golonka z piekarnika
-
Golonka z kociołka
-
Golonka peklowana
-
Golonka
Więcej informacji na temat golonki w kapuście kiszonej
Golonka w kapuście kiszonej jest naprawdę wspaniałą opcją dla wszystkich miłośników mięsnych dań. To jeden z klasycznych przepisów kuchni polskiej. Ma wielu fanów, którzy nie mogą oprzeć się jej wspaniałemu smakowi. Razem z dodatkiem kapusty kiszonej jest po prostu fantastyczna. Idealnie komponuje się z dodatkiem ziemniaków z wody.
Przepis na golonkę w kapuście kiszonej jest niezwykle prosty, dlatego spokojnie poradzi sobie z nim nawet początkująca osoba. Dodatkowo całość jest smaczna. Do przygotowania wystarczy tylko kilka składników, a wszystkie można dostać w każdym większym sklepie. Oczywiście głównym produktem są golonki. Warto wybrać takie, które nie będą zbyt duże. Golonki mają dość sporo tłuszczu, dlatego nie trzeba dodawać do nich żadnego oleju. To mięso, które nie powinno gościć zbyt często w menu ze względu na niekorzystny wpływ na układ krwionośny. Jednak od czasu do czasu może pojawiać się na talerzach. Warto zadbać wtedy o odpowiednią oprawę. W tym wydaniu zostały połączone z kapustą kiszoną, która jest niezwykle wartościowym produktem. Zaliczana jest do produktów probiotycznych, czyli takich, które mają korzystny wpływ na mikro biotę jelitową. Dzięki temu pozytywnie wpływa na cały układ pokarmowy, a zwłaszcza na jelita. Dodatkowo to naprawdę wspaniałe źródło witaminy C, która nie tylko wspiera układ odpornościowy, ale jest też silnym antyoksydantem. Wspiera działanie przeciwnowotworowe organizmu i chroni przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. To nie tylko pyszna, ale również wartościowa opcja na pożywny posiłek.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić golonkę w kapuście kiszonej w naprawdę prosty sposób, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest prosta, a przy tym naprawdę smaczna. Sprawdzi się nie tylko na obiad dla całej rodziny, ale również na imprezę. To bardzo dobra opcja dla wszystkich, którzy nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. Golonka pieczona w piekarniku z dodatkiem kapusty najlepiej sprawdzi się w towarzystwie ziemniaków lub kaszy, dzięki czemu stworzy zbilansowany posiłek.
Alergeny w golonce w kapuście kiszonej
Lista alergenów dla golonki w kapuście kiszonej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion wołowy
- bulion warzywny
Wartości odżywcze golonki w kapuście kiszonej
Ze względu na dużą zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych to danie nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(934g)
Węglowodany
(934g)
Tłuszcze
(934g)
Witaminy
(934g)
Składniki mineralne
(934g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.