Golonka peklowana
- Golonka wieprzowa (800 g)
- Czosnek (50 g)
Przepis na golonkę peklowaną krok po kroku
Do miski wlej ciepłą wodę i dodaj sól peklującą, mieszaj do rozpuszczenia. Dodaj czosnek, liście laurowe i ziele angielskie. Ostudź. Przełóż do niej golonkę
Golonkę przełóż do lodówki na 3 dni.
Golonki przełóż do garnka i zalej 4 litrami wody, gotuj przez 1 godzinę.
Piekarnik rozgrzej do 200 st. C. W międzyczasie golonkę wyłóż do naczynia żaroodpornego.
Całość piecz 1,5 godziny.
-
Golonka z indyka
-
Golonka w piwie
-
Golonka w kapuście
-
Golonki w kapuście
-
Golonka po bawarsku
-
Galaretki z golonki
-
Galareta z golonki
-
Galat z golonki
-
Golonka w kapuście kiszonej
-
Golonka w pepitkę
-
Golonka z indyka pieczona
-
Marynata do golonki
-
Golonki z indyka pieczone
-
Gotowana golonka
-
Golonka pieczona w rękawie
-
Golonka pieczona w piwie
-
Golonka z piekarnika
-
Golonka z kociołka
-
Golonka
Więcej informacji na temat golonki peklowanej
Golonka peklowana jest świetnym wyborem dla każdego, kto kocha mięsne dania. Jest aromatyczna i naprawdę miękka. Idealnie sprawdzi się pyszny obiad, czy kolację. Ze względu na duży udział przypraw jest naprawdę smaczna. To jeden z klasycznych przepisów kuchni polskiej. Ma wielu fanów, którzy nie mogą oprzeć się jej wspaniałemu smakowi.
Przepis na golonkę peklowaną to wspaniały wybór zwłaszcza dla wszystkich miłośników mięsnych dań. Do przygotowania wystarczy tylko kilka składników, a wszystkie można dostać w każdym większym sklepie. Oczywiście głównym produktem są golonki. Warto wybrać takie, które nie będą zbyt duże. Golonki mają dość sporo tłuszczu, dlatego nie trzeba dodawać do nich żadnego oleju. To mięso, które nie powinno gościć zbyt często w menu ze względu na niekorzystny wpływ na układ krwionośny. Jednak od czasu do czasu może pojawiać się na talerzach. Warto zadbać wtedy o odpowiednią oprawę. Z tego przepisu dowiesz się, ile czasu musi się gotować, marynować i piec golonka, by była naprawdę fantastyczna. To dość wymagające mięso, jednak jej smak jest tak fantastyczny, że całkowicie to rekompensuje.
Peklowanie golonki do pieczenia to proces, który sprawia, że całe mięso jest bardziej delikatne, aromatyczne i soczyste. Odpowiednia marynata jest tutaj kluczowa. To doskonały pomysł na mięso, które sprawdzi się zarówno na obiad, jak i kolację. W tym przepisie jest całkowicie pieczona, a przez to pyszna i dobra dla zdrowia. Golonka wieprzowa w takim wydaniu jest po prostu fantastyczna. Jest niezwykle aromatyczna, słona i pełna smaku. Golonka, choć dość tłusta, jest niezwykle smaczna, dlatego ma wielu zwolenników. To mięso niezwykle sycące ze względu na spory udział tłuszczu i białka. Choć można podawać ją z dodatkami, jest tak spora i treściwa, że spokojnie można ją zjadać również samą. Tworzy wspaniałą kompozycję z kiszoną kapustą. Mięso ze względu na długą obróbkę termiczną staje się bardzo miękkie i naprawdę soczyste. Najlepiej sprawdza się w tym daniu domowa marynata. Sprawia ona, że mięso jest idealnie doprawione, a przy tym miękkie. To wspaniały pomysł na ograniczenie dodatku soli i konserwantów, gdyż w domowej marynacie można ich poziom kontrolować samodzielnie.
Alergeny w golonce peklowanej
Lista alergenów dla golonki peklowanej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na golonkę peklowaną
Wartości odżywcze golonki peklowanej
To danie zawiera dość sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(213g)
Węglowodany
(213g)
Tłuszcze
(213g)
Witaminy
(213g)
Składniki mineralne
(213g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.