Gołąbki bez zawijania z kapustą pekińską
- Kapusta pekińska - 1/2 sztuki (500 g)
- Mięso mielone z indyka (500 g)
- Ryż biały (200 g)
- Kasza manna (120 g)
- Jajko (1 szt.)
- Koncentrat pomidorowy - 4 łyżki (50 g)
- Bulion warzywny (1000 ml)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na gołąbki bez zawijania z kapustą pekińską krok po kroku
Ryż ugotuj według opisu na opakowaniu. Odsącz i zostaw do ostygnięcia.
Wierzchnie liście kapusty oderwij i wyrzuć do kosza. Pozostałe liście umyj i osusz ręcznikiem papierowym.
Kapustę posiekaj w drobne paski, wrzuć do miski. Posól dużą szczyptą soli i pougniataj chwilę dłońmi, żeby puściła sok.
Odstaw na około 25 minut. Następnie odlej nadmiar płynu z kapusty.
Dodaj mielone mięso, kaszę mannę, jajko, ryż. Dopraw solą, pieprzem i łyżeczką majeranku.
Wyrabiaj dokładnie dłońmi, aż składniki dobrze się wymieszają.
Z masy uformuj kotleciki wielkości małej mandarynki. Lekko spłaszcz i smaż z obu stron na rozgrzanym oleju.
W szerokim garnku zagotuj bulion, dodaj koncentrat pomidorowy, łyżeczkę tymianku i koperku.
Podsmażone mięso przełóż do sosu i gotuj przez 25 minut. Na koniec dopraw solą i pieprzem.
Podawaj posypane natką pietruszki.
-
Gołąbki
-
Gołąbki bez zawijania
-
Szarma
-
Sos pomidorowy do gołąbków
-
Gołąbki z młodej kapusty
-
Gołąbki z kapusty włoskiej
-
Gołąbki z piekarnika
-
Gołąbki wegetariańskie
-
Gołąbki bez zawijania w piekarniku w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z kapusty pekińskiej
-
Gołąbki w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z ziemniakami
-
Oszukane gołąbki
-
Gołąbki z kaszą jęczmienną
-
Gołąbki z ryżem
-
Farsz do gołąbków
-
Dolma
-
Gołąbki z kaszą gryczaną
-
Gołąbki
Więcej informacji na temat gołąbków bez zawijania z kapustą pekińską
Gołąbki uznaje się za danie wywodzące się z rejonów Europy Środkowej i Wschodniej, ze względu na dużą uprawę kapusty w tych miejscach na świecie. Przypuszcza się, że pierwszy przepis na gołąbki oparty był właśnie na mięsie z gołębia zawiniętego w liście kapusty, stąd najprawdopodobniej wywodzi się nazwa tego dania.
Farsz do gołąbków uległ wielu modyfikacjom, ale dziś przedstawiamy Wam jak zrobić gołąbki bez zawijania z kapustą pekińską.
Gołąbki bez zawijania z kapustą pekińską to dobre urozmaicenie diety dla osób, które chciałaby wypróbować czegoś nowego w swojej kuchni.
Przepis na gołąbki bez zawijania z kapustą pekińską różni się przede wszystkim tym, że nie potrzebne jest ich zawijanie. To domowe, pyszne danie zrobicie w kilka chwil, bez uciążliwego obgotowywania liści kapusty. Tak jak tradycyjne gołąbki podawane są one z sosem pomidorowym na bazie bulionu warzywnego.
Do przygotowania potrzebujesz mięsa mielonego z indyka, ryżu, kaszy manny, jajka i kapusty pekińskiej. Sos powstaje z połączenia bulionu, koncentratu pomidorowego i przypraw. Tak przygotowane gołąbki będą najlepsze, szczególnie dla osób, które z gołąbków jedzą głównie sam farsz. Dzięki użytym składnikom można danie przygotować na kilka dni do przodu i po przestudzeniu przechowywać w lodówce, co zaoszczędzi czas spędzony w kuchni.
Aby wykonać ten przepis na początku ugotuj ryż. Następnie posiekaj kapustę, posól i odstaw na chwilę by puściła sok. Po około 25 minutach połącz ryż, kapustę, surowe mięso, kaszę mannę, pieprz, sól i majeranek. Uformuj z masy małe kotleciki. Kolejnym krokiem jest ich krótkie podsmażenie. W oddzielnym garnuszku doprowadź do wrzenia bulion i dodaj do niego koncentrat razem z tymiankiem i koperkiem. Podsmażone kotleciki włóż do sosu i razem gotuj jeszcze przez 25 minut. Podawaj danie posypane świeżą natką pietruszki.
Tak przygotowanie gołąbki na pewno zaskoczą Twoją rodzinę, która z miejsca je polubi. Gołąbki bez zawijania z kapustą pekińską jeszcze nie raz zagoszczą na Twoim stole.
Alergeny w gołąbkach bez zawijania z kapustą pekińską
Lista alergenów dla gołąbków bez zawijania z kapustą pekińską przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza manna
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze gołąbków bez zawijania z kapustą pekińską
Każde danie, które wzbogaca dietę w warzywa, jest szczególnie dobre dla naszego zdrowia.
Energia i białka
(280g)
Węglowodany
(280g)
Tłuszcze
(280g)
Witaminy
(280g)
Składniki mineralne
(280g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.