Gołąbki bez kapusty
- Ryż biały (400 g)
- Mięso mielone wieprzowe (1000 g)
- Cebula - 2 duże sztuki (200 g)
- Kasza manna (200 g)
- Pieczarki - 30 dużych sztuk (400 g)
- Śmietanka kremowa 30% - 2 szklanki (500 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 3 płaskie łyżki stołowe (30 g)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (20 g)
- Bulion drobiowy (300 g)
Przepis na gołąbki bez kapusty krok po kroku
Ugotuj ryż w osolonej wodzie.
Obierz cebulę z łupiny i pokrój w drobną kostkę.
W misce umieść ryż, mięso mielone, kaszę mannę, cebulę, dopraw solą i pieprzem.
Wymieszaj dokładnie całość.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy.
Formuj podłużne kotlety i obsmaż je z dwóch stron.
Pieczarki pokrój w plastry.
Na patelni podsmaż je, aż zrobią się brązowe.
Śmietanę dopraw solą i pieprzem, wymieszaj z bulionem oraz mąką i dodaj do pieczarek.
Kotlety umieść w naczyniu do zapiekania i zalej sosem, dodaj ząbki zmiażdżonego czosnku.
Piecz w nagrzanym do 200 stopni C piekarniku przez 60 minut.
Na koniec całość posyp posiekaną natką pietruszki.
-
Gołąbki
-
Gołąbki bez zawijania
-
Szarma
-
Sos pomidorowy do gołąbków
-
Gołąbki z młodej kapusty
-
Gołąbki z kapusty włoskiej
-
Gołąbki z piekarnika
-
Gołąbki wegetariańskie
-
Gołąbki bez zawijania w piekarniku w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z kapusty pekińskiej
-
Gołąbki w sosie pomidorowym
-
Gołąbki z ziemniakami
-
Oszukane gołąbki
-
Gołąbki z kaszą jęczmienną
-
Gołąbki z ryżem
-
Farsz do gołąbków
-
Dolma
-
Gołąbki z kaszą gryczaną
-
Gołąbki
Więcej informacji na temat gołąbków bez kapusty
Gołąbki bez kapusty to bardzo ciekawa propozycja na gołąbki inaczej. Pomysł na gołąbki świetnie sprawdzi się na obiad dla całej rodziny. Dobre gołąbki bez zawijania są dużo szybsze do przygotowania. Przepis na gołąbki bez kapusty jest bardzo prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia gołąbków potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mięso mielone wieprzowe, kasza manna, ryż biały, cebula, śmietana kremówka, pieczarki, natka pietruszki, czosnek, sól, pieprz, bulion drobiowy, mąka pszenna, olej rzepakowy.
Jak zrobić gołąbki bez kapusty? Ugotuj ryż w osolonej wodzie. Obierz cebulę z łupiny i pokrój w drobną kostkę. W misce umieść ryż, mięso mielone, kaszę mannę, cebulę, dopraw solą i pieprzem. Wymieszaj dokładnie całość. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy. Formuj podłużne kotlety i obsmaż je z dwóch stron. Pieczarki pokrój w plastry. Na patelni podsmaż je, aż zrobią się brązowe. Śmietanę dopraw solą i pieprzem, wymieszaj z bulionem oraz mąką i dodaj do pieczarek. Kotlety umieść w naczyniu do zapiekania i zalej sosem, dodaj ząbki zmiażdżonego czosnku. Piecz w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez 60 minut. Na koniec całość posyp posiekaną natką pietruszki.
Mięso wieprzowe jest bardzo dobrym źródłem białka. Zawiera dużą ilość żelaza, potasu oraz witamin z grupy B. Żelazo jest składnikiem mineralnym niezbędnym do transportu tlenu przez erytrocyty do wszystkich komórek naszego ciała. Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowej gospodarki elektrolitowej. Ma także bardzo duży wpływ na obniżenie ciśnienia krwi. Ryż biały jest zbożem bezglutenowym. Może być spożywany przez osoby chorujące na celiakię. Ryż biały pozbawiony jest prawie całkowicie błonnika pokarmowego oraz składników mineralnych.
Podsumowując pyszne gołąbki bez zawijania to świetny pomysł na szybki obiad dla całej rodziny. Gołąbki możesz przechowywać w lodówce przez 3-4 dni. Możesz je zabrać do pracy na lunch. Gołąbki możesz przygotować z kaszą jęczmienną zamiast ryżu lub z ryżem brązowym. Sos do gołąbków na bazie śmietany możesz zastąpić sosem pomidorowym.
Alergeny w gołąbkach bez kapusty
Lista alergenów dla gołąbków bez kapusty przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza manna
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze gołąbków bez kapusty
Gołąbki bez kapusty to bardzo dobre źródło białka. Gołąbki zawierają dużą ilość węglowodanów prostych, dlatego powinny być spożywane przez osoby chorujące na cukrzycę w ograniczonych ilościach. Możesz zamienić biały ryż na brązowy, danie zyska więcej błonnika pokarmowego.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.