Przepis na gofry białkowe fit bez cukru krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
proszek do pieczenia
To będzie niezbędne
mikser, duża miska, gofrownica

Rozgrzej gofrownicę, natłuść ją delikatnie olejem (lub spryskaj tłuszczem w sprayu) - to tłuszcz dodatkowy, nie z ilości składników.

W misce umieść wszystkie składniki (w tym 20 g oleju oraz łyżeczkę proszku do pieczenia).

Zmiksuj całość na jednolitą masę.

Na dobrze rozgrzaną gofrownicę wylewaj porcje ciasta.

Piecz gofry przez około 7 minut (mają być rumiane i dobrze upieczone). Pamiętaj, że czas pieczenia jest silnie uzależniony od mocy gofrownicy.

Podawaj gofry tak jak lubisz.

Często zadawane pytania

Gofry białkowe fit bez cukru
Gofry białkowe fit bez cukru
Koszt przygotowania dania
3.95 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
517 kcal
Liczba alergenów w daniu
3
44

Gofry białkowe fit bez cukru - cechy przepisu

 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy

Więcej o gofrach białkowych fit bez cukru

Jesteś na diecie, ale masz ochotę na gofry? Te pełnoziarniste gofry białkowe fit bez cukru są pyszne, pełnowartościowe, zdrowe i dietetyczne. Najlepsze są na gorąco. Domowe, proteinowe gofry są łatwe i szybkie do zrobienia. Dobre będą z praktycznie wszystkim. Przepis na gofry białkowe jest fit i nie zawiera białego cukru — idealnie sprawdzi się na diecie. Super opcją także dla wszystkich, którzy chcą się zdrowo odżywiać. Nie ma to, jak zrobić gofry białkowe na pyszne, słodkie, zdrowe śniadanie. To bardzo prosty przepis.

Gofry białkowe to potrawa, która jest pyszna, a przy tym dietetyczna i zdrowa. Doskonale poradzi sobie z zaspokojeniem ochoty na słodkie. Jeżeli chcesz zrobić dobry deser podczas redukcji masy ciała, zrób coś, co dostarczy Ci białko, tłuszcz i węglowodany. Ta propozycja będzie jak najbardziej odpowiednia. Ten fit przepis na gofry białkowe cechuje się brakiem cukru dodanego i wysoką ilością błonnika. Dzięki temu, zjedzenie gofrów proteinowych zapewni dużą sytość. Te dietetyczne, domowe gofry mają niski indeks glikemiczny.

Gofry proteinowe są szybkie i bardzo łatwe do zrobienia. Możesz je przygotować na śniadanie czy kolację. Można je także wziąć ze sobą do pracy. Gofry białkowe możesz podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Najlepsze są z domową konfiturą, owocami, bitą śmietaną, masłem orzechowym czy różnego rodzaju kremami (na przykład orzechowo-czekoladowymi). Dobre będą też z jogurtem naturalnym i bakaliami. Najlepiej użyć dodatków bez dodanego cukru.

Jak zrobić gofry białkowe? To tak prosty przepis, który robi się bardzo szybko i łatwo, że decydowanie jest godny polecenia. Do przepisu na gofry białkowe należy dobrze rozgrzać gofrownicę. Dodatkowo natłuść ją. Dobry do tego będzie olej w sprayu. Jeśli go nie masz, najlepiej byłoby posmarować gofrownicę natłuszczonym pędzelkiem albo ręcznikiem kuchennym. Zmiksuj wszystkie składniki ciasta, a następnie wylej je na płytkę grzewczą w gofrownicy. Zapełnij płytkę, by przykryła ją całkowicie, ale też zadbaj o to, by ciasta nie było zbyt dużo – może wypłynąć z gofrownicy. Piecz gofry, aż będą dobrze upieczone (ścięte, zwarte i rumiane). Jak zrobisz gofry białkowe, podawaj je z ulubionymi dodatkami.

Bardzo dużo zależy od gofrownicy. Dobra gofrownica to klucz do zrobienia tego prostego przepisu. To, jak długo trzeba piec gofry proteinowe, zależy właśnie od mocy Twojego urządzenia do pieczenia gofrów. Najlepsze gofry wychodzą z gofrownicy o minimalnej mocy 800 W, ale zdecydowanie warto postawić na te o mocy przynajmniej 1200 W.

Wartości odżywcze gofrów białkowych fit bez cukru

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(228g)
Energia (kalorie)
226.91 kcal
517.36 kcal
Białko
11.50 g
26.22 g

Węglowodany w gofrach białkowych fit bez cukru

Na 100g
Na porcję
(228g)
Węglowodany
27.64 g
63.02 g
Węglowodany przyswajalne
22.79 g
51.95 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
4.85 g
11.06 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(228g)
Tłuszcz
8.08 g
18.42 g
Cholesterol
48.48 mg
110.54 mg
Brak danych dla: odżywka białkowa.
czytaj dalej

Witaminy w przepisie na gofry białkowe fit bez cukru

Na 100g
Na porcję
(228g)
Witamina D
1.05 µg (mcg)
2.41 µg (mcg)

Składniki mineralne w przepisie na gofry białkowe fit bez cukru

Na 100g
Na porcję
(228g)
Sód
56.00 mg
127.68 mg
Wapń
106.00 mg
241.68 mg
Żelazo
1.87 mg
4.27 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny gofrów białkowych fit bez cukru 44
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w gofrach białkowych fit bez cukru

Lista alergenów dla gofrów białkowych fit bez cukru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Mleko 2%
  • odżywka białkowa
 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • mąka orkiszowa
  • proszek do pieczenia
 • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Jajko

Cena przygotowania gofrów białkowych fit bez cukru

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Mleko 2%
200 ml
2.50
Za 1000,0 ml
Liczba opakowań 1
0.50
Za 200 ml
Mąka orkiszowa
150 g
8.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
1.20
Za 150 g
Odżywka białkowa
30 g
26.00
Za 700,0 g
Liczba opakowań 1
1.11
Za 30 g
Olej rzepakowy
20 ml
7.00
Za 1000,0 ml
Liczba opakowań 1
0.14
Za 20 ml
Jajko
1 szt.
6.00
Za 6,0 szt.
Liczba opakowań 1
1.00
Za 1 szt.
Koszt składników
49.50
Jak oceniasz przepis na gofry białkowe fit bez cukru
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0,0% osób