Przepis na godfather drink krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
słomki, szklanka typu old fashioned

Do szklanki włóż kostki lodu, wlej whisky i likier amaretto, wymieszaj słomką.

Godfather drink podany w szklance. Obok szklanki leży cygaro.
Godfather drink
Koszt przygotowania dania
6.21 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
301 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
0

Godfather drink - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o godfather drink

Godfather drink to bursztynowy napój alkoholowy idealny na wieczory ze znajomymi, na imprezę lub na domówkę. Jest szybki w przygotowaniu dlatego możesz go przygotowywać na bieżąco podczas wieczoru. Przepis na drinka godfather jest łatwy do zrobienia więc możesz od niego zacząć swoją przygodę barmańską. Do zrobienia drinka potrzebne będą następujące składniki: whisky, likier amaretto oraz kostki lodu, napój podaje się w szklance typu old fashioned.

Jak zrobić drinka godfather? W szklance umieść lód, wlej whisky oraz likier amaretto, wymieszaj słomką.

Whisky to wysokoprocentowy alkohol powstający z destylacji zacieru zbożowego. Początkowo trunek produkowany był jako środek pomagający w leczeniu różnych chorób. Zwany był także "wodą życia", powstał najprawdopodobniej w Irlandii, a jego recepturę przypisuje się św. Patrykowi. Początkowo mikstura powstawała z fermentowanych owoców a w wieku szesnastym zaczęto wytwarzać ją z zacieru jęczmiennego. Wyróżnić możemy cztery podstawowe podziały tego alkoholu, które mają ścisłe powiązanie z miejscem jego produkcji: Szkockie, Irlandzkie, Amerykańskie oraz Japońskie wzorujące się na odmianie Szkockiej. Whisky szkockie produkuje się tylko i wyłącznie ze słodu jęczmiennego, amerykańską odmianę natomiast z zacieru na bazie kukurydzy, żyta oraz jęczmienia.

Amaretto to włoskiego pochodzenia likier wytwarzany na bazie migdałów oraz aromatu waniliowego. Amaretto zawiera do 30% zawartości alkoholu, jest często składnikiem deserów, drinków i ciast. Jest także jednym z najczęściej kupowanych likierów alkoholowych. Alkoholu nie powinny spożywać osoby nie pełnoletnie, gdyż ma on niekorzystny wpływ na rozwój mózgu młodych ludzi. Unikać alkoholu powinni także przewlekle chorzy na marskość wątroby oraz niewydolność nerek. Na co co dzień osoby w pełni zdrowe także nie powinny nadużywać alkoholu. Kieliszek wina raz lub dwa razy w tygodniu w zupełności wystarczy.

Podsumowując dobry drink alkoholowy idealnie nadaje się na wieczory ze znajomymi. Drink jest nieco słodki dzięki dodatkowi amaretto. Proporcje na drinka to 1 część whisky na 1 część likieru amaretto.

Wartości odżywcze godfather drink

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(200g)
Energia (kalorie)
150.50 kcal
301.00 kcal
Białko
0.00 g
0.00 g
Fenyloalanina
0.00 mg
0.00 mg

Węglowodany w godfather drink

Na 100g
Na porcję
(200g)
Węglowodany
10.40 g
20.80 g
Węglowodany przyswajalne
10.40 g
20.80 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.00 g
0.00 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(200g)
Tłuszcz
0.07 g
0.15 g
Tłuszcze nasycone
0.03 g
0.06 g
Tłuszcze nienasycone
0.05 g
0.10 g
Tłuszcze jednonasycone
0.01 g
0.01 g
Tłuszcze wielonasycone
0.04 g
0.09 g
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny godfather drink 0
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w godfather drink

Lista alergenów dla godfather drink przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • likier Amaretto

Cena przygotowania godfather drink

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Whisky
50 ml
kieliszek
50.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
3.57
Za 50 ml
Likier Amaretto
50 ml
kieliszek
30.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
2.14
Za 50 ml
Lód
100 g
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.50
Za 100 g
Koszt składników
85.00
Jak oceniasz przepis na godfather drink
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 95.8% osób