Ganache z mlecznej czekolady
- Czekolada mleczna - 2 tabliczki (400 g)
- Śmietanka kremowa 30% - niepełna szklanka (200 g)
Przepis na ganache z mlecznej czekolady krok po kroku
Czekoladę połam na kostki.
Umieść ją w garnku, dodaj śmietankę kremówkę i podgrzewaj na wolnym ogniu, aż składniki się połączą.
Wystudź polewę.
Więcej informacji na temat ganache z mlecznej czekolady
Ganache z mlecznej czekolady to świetny pomysł na masę do tynkowania tortu urodzinowego. Wykonanie ganache jest szybkie i łatwe, wystarczy przestrzegać podanych proporcji. Przepis na ganache z mlecznej czekolady jest prosty, więc nie musisz mieć dużego doświadczenia cukierniczego, aby go przygotować. Do zrobienia polewy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: czekolada mleczna, śmietanka kremówka.
Jak zrobić ganache z mlecznej czekolady? Czekoladę połam na kostki. Umieść ją w garnku, dodaj śmietankę kremówkę i podgrzewaj na wolnym ogniu, aż składniki się połączą. Wystudź polewę. Polewa nadaje się do dekoracji tortu od razu po wystudzeniu.
Czekolada mleczna to wyrób cukierniczy zawierający około 35% masy kakaowej. Czekolada mleczna jak nazwa wskazuje, produkowana jest z dodatkiem mleka. Czekolada mleczna zawiera dużą ilość cukru i tłuszczu. Jest produktem kalorycznym. Ma wysoki indeks glikemiczny i dość szybko podnosi poziom cukru we krwi. Czekolady mleczne mogą zawierać różne dodatki, takie jak orzechy, suszone owoce, karmel czy nadzienia owocowe. Zdrowszym zamiennikiem mlecznej czekolady są czekolady deserowe i gorzkie. Im większa zawartość suchej masy kakaowej, tym mniejszy dodatek cukru do czekolady. Dodatek śmietany kremówki pozwala uzyskać odpowiednią konsystencję polewie. Do niektórych rodzajów ganache zamiast śmietany dodaje się masło.
Podsumowując ganache to prosty przepis na efektowną dekorację ciasta. Z pomocą polewy przygotowuje się torty typu drip cake. Ganache można wykonać z dowolnej czekolady, należy jednak zmienić proporcje czekolady i dodatku śmietanki. Polewa czekoladowa powinna być przygotowana z dobrej jakości czekolady. Polewę można udekorować owocami, kwiatami świeżymi lub jadalnymi kwiatami suszonymi. Ganache jest piękną bazą do dekoracji ciasta. Aby twój tort był równy, wykorzystaj do jego złożenia rant cukierniczy, który zakupić można z łatwością w sklepie internetowym. Rant gwarantuje przygotowanie równego ciasta oraz zapewnia podporę dla kremu, który musi zostać schłodzony, aby nabrał odpowiedniej konsystencji.
Alergeny w ganache z mlecznej czekolady
Lista alergenów dla ganache z mlecznej czekolady przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Czekolada mleczna
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze ganache z mlecznej czekolady
Ganache z mlecznej czekolady to słodki dodatek do ciasta. Zawiera on bardzo dużą ilość kalorii. Nie powinny go spożywać osoby na diecie redukcyjnej oraz z problemami metabolicznymi. Możesz zastąpić czekoladę mleczną na gorzką bez dodatku cukru.
Energia i białka
(600g)
Węglowodany
(600g)
Tłuszcze
(600g)
Składniki mineralne
(600g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.