Galaretkowiec z mlekiem skondensowanym
- Śmietana 18% (500 g)
- Mleko skondensowane (zagęszczone) (300 g)
- Galaretka - różne smaki (225 g)
- Żelatyna - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
Przepis na galaretkowiec z mlekiem skondensowanym krok po kroku
Galaretki rozpuść w gorącej wodzie (po 200 ml na każdą galaretkę).
Wstaw do lodówki w identycznych kwadratowych lub prostokątnych pojemnikach.
W misce umieść śmietanę, dodaj do niej mleko skondensowane i zmiksuj.
Rozpuść żelatynę w 200 ml gorącej wody i dodaj do masy śmietanowej, zmiksuj.
Stężałe galaretki pokrój w kostkę.
Dodaj do masy śmietanowej i wymieszaj.
Przełóż masę na ciasto do silikonowej foremki i schłodź w lodówce przez 6-7 godzin.
Więcej informacji na temat galaretkowce z mlekiem skondensowanym
Galaretkowiec z mlekiem skondensowanym to bardzo ciekawy pomysł na pyszne ciasto. Mleko z puszki zastąpi dodatek cukru i wzbogaci masę w większą zawartość tłuszczu. Ciasto należy schłodzić przed podaniem, więc przygotuj je dzień przed podaniem. Przepis na galaretkowiec z mlekiem skondensowanym jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia ciasta potrzebne ci będą następujące produkty spożywcze: śmietana kwaśna 18%, mleko skondensowane w puszcze, galaretka truskawkowa, galaretka pomarańczowa, galaretka cytrynowa, żelatyna.
Jak zrobić galaretkowiec z mlekiem skondensowanym? Galaretki rozpuść w gorącej wodzie. Wstaw do lodówki w identycznych kwadratowych lub prostokątnych pojemnikach. W misce umieść śmietanę, dodaj do niej mleko skondensowane i zmiksuj. Rozpuść żelatynę w gorącej wodzie i dodaj do masy śmietanowej, zmiksuj. Stężałe galaretki pokrój w kostkę. Dodaj do masy śmietanowej i wymieszaj. Przełóż masę na ciasto do silikonowej foremki i schłodź w lodówce przez 6-7 godzin.
Żelatyna jest produktem pochodzenia zwierzęcego, powstaje ze skór wołowych i wieprzowych. Żelatyna jest bardzo dobry źródłem kolagenu. Kolagen jest białkiem budującym naszą skórę oraz chrząstki. Dobrą alternatywą dla żelatyny jest agar, który produkowany jest z alg morskich. Agar jest często wybierany przez osoby na dietach wegańskich i wegetariańskich jako dodatek do ciast i deserów. Ager jest jednak nieco droższy i mniej dostępny w sklepach. Można go nabyć w sklepach internetowych ze zdrową żywnością. Galaretki owocowe możesz przygotować własnoręcznie w domu z soku owocowego lub zblendowanych owoców.
Podsumowując łatwy i szybki do zrobienia galaretkowiec przygotujesz bez większego problemu. Galaretki owocowe możesz wybrać dowolnie, im bardziej kolorowe ciasto, tym lepiej. Ciasto jest dobre do spożycia dopiero po schłodzeniu w lodówce. Pyszne ciasto można podać jako dodatek do kawy i herbaty podczas spotkania ze znajomymi. Jeśli chcesz przygotować mniej kaloryczne ciasto, zastąp śmietanę jogurtami naturalnymi.
Alergeny w galaretkowcu z mlekiem skondensowanym
Lista alergenów dla galaretkowce z mlekiem skondensowanym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 18%
- mleko skondensowane (zagęszczone)
Wartości odżywcze galaretkowce z mlekiem skondensowanym
Galaretkowiec z mlekiem skondensowanym to niskokaloryczne ciasto. Zawiera ono jednak dużą ilość cukru, który szybko podnosi poziom glukozy we krwi. Ciasta tego typu powinniśmy spożywać maksymalnie dwa razy w tygodniu.
Energia i białka
(140g)
Węglowodany
(140g)
Tłuszcze
(140g)
Witaminy
(140g)
Składniki mineralne
(140g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.